0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #60 -: Април 20, 2007, 14:00:52 pm »
ultra, за обръщането ще ти кажа нашия опит какво показва, но ние не сме критерий, защото имахме проблеми след раждането. Мия въобще не обича да седи по корем и до ден днешен ненавижда. Тя ревеше неистово и аз почти не я слагах. Пратиха ни на физиотерапия и там я учеха да се обръща откакто беше на 3 месеца. Тя първо намери начин да се обърне от корем по гръб, поради това че не понася да седи така, на 4,5м. После на 5 месеца и 10 дни се обърна и от гръб по корем. Правеше го само на гимнастиката, иначе си лежеше най-спокойно. Сама започна да се обръща чак на 8 месеца, когато вече никой не я караше да го прави по задължение. За можене, явно можеше и преди това, ама въобще не желаеше да го прави. Тя беше и малко едричка за месеците си, пък и от спокойните бебета дето обичат да им четеш, да им говориш и т.н.
За останалото, имам добра фризьорка, но не съм си правила официална прическа и не мога да кажа дали я бива точно в тази сфера, иначе е добра.
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #61 -: Април 20, 2007, 16:23:20 pm »
Габи, какъв форум на априлките?
В  бг-мамата във форума на тазгодишните априлки style  е пуснала снимката. Снощи една приятелка дето роди преди няколко дни ми я пусна по скайпа.

А на таз годишните може, че аз нали съм миналогодишна, та се учудих! иначе такива стимки съм виждала покрай миналогодишния кърмачески конкурс и не ме шокира!

За обръщането - мисля, че е до детето - Лора, едно слабичко дете, никога не се обърна от гръб по корем, докато Мати го направи, макар, че е на възрастта, в която това стана, беше къде-къде по-дебел от сестра си на тая възраст!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #62 -: Април 20, 2007, 17:08:10 pm »
Ето ни и нас  :)

Ние упорито се мъчим със захраненето, засега безрезултатно. Брех злоядо дете излезе ... или пък аз може да не правя нещо както трябва, кой знае ...
Ние сме слабички но пък много пъргави, от 2-ия месец се обръщахме от корем по гръб и към края на 3-ти, началото на 4-ти епизодично и от гръб по корем. Сега елате го вижте, шило в торба седи ли ... :wink:
Опитах се да въведа отново оризовата каша, стигнахме до 90 мл и получих отказ. Реших, да започна с плодовете за да мога да ги добавям с кашата, същата история. :(
В началото отваря широко уста, но минат ли два три дни край. Явно според мен новата храна му е като забавление и не осъзнава, че това е манджа при това вкусна (аз му изяждам остатъците  :D)
От два три дни му се появи една мъничка екзема по бузката, която за съжаление виждам, че нараства макар и бавно. Мажа го с кремче на Мустела, но не помага.
Тъй като съм чела неотдавна за подобен проблем тук с други бебета, ще се радвам на вашата помощ. Мисля Симеон на Ултра имаше такава екзема на бузката, но тя беше доста по голяма от нашата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #63 -: Април 21, 2007, 09:38:17 am »

И още нещо за мазането и къпането. По съвет на кумата ми (дерматолог е), аз ползвам една работа, дето се нарича Linola fat - all bath. Веднъж или два пъти седмично, във ваничката му за къпане сипвам по една мерителна капачка, водата става бяла, бебето хлъзгаво :lol: и мирише доста прекрасно. Това нещо овлажнява кожата в дълбочина и няма нужда да мажеш след това и е мннного хубаво. 

Fussi,

изплакваш ли след Линолата или просто го изваждаш от водата и го избърсваш?

Благодаря ти,
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #64 -: Април 21, 2007, 10:33:47 am »
Не, не го изплаквам с чиста вода, само си го вадя и го мушкам в хавлията.
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #65 -: Април 21, 2007, 11:28:57 am »
Наде, аз обривчетата ги мажа по 3-4 пъти с д-р Тайс и тези на кръка и ръката почти изчезнаха, но този на брадата упорито седи, защото тя постоянно се лигави и го възбужда, а той е първия от 10-на дни :? Мажа го два пъти на ден и с Фицидин крем, което е антибиотик, но ефект няма, сутрин е почти изчезнал, а до вечерта пак се зачервява :(
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #66 -: Април 21, 2007, 11:50:56 am »
ултра, що не пробваш данидан за роклята.
ще видя дали пазя координатите на моята гримьорка.
Бях много впечатлена от моделите на Данидан, определено ще се радвам да съм с нейна рокля :D
Но не знам дали не е много натоварена, трябва да я питам...
Ани - за рокля - в началото на Пиротска откъм Халите има един двуетажен магазин. На горния етаж шият празнични рокли / бюстиета / поли - както си поръчаш, ти си избираш материалите. Аз там си ших за сватбата - бюстие + пола ми излезе към 200 левчета, ама аз бях много кипра с брокати и прочие  :lol:
- За кръчма - защо не видиш в Before & After - много е приятно, а после отдолу има и клуб, също много приятен. Сайт http://ba.club-cabaret.net/
Рали, за малкия ЦУМ ли става въпрос?
А вие бяхте ли в клуба на Before & After или само в горната част? И той ми е в списъка за обхождане...
Ани, за грим мога да ти намеря телевизонен гримьор, много добра, с награди от международни конкурси, прави стайлинги, гримира тв водещите! Мен ме гримира за сватбата преди 5 години! Бижу е! За фризьор също знаеш имам добър вариант! Казвай, ако искаш да ти помогна! Поздрави: касси
Искам, разбира се, ама да не ме застрелят с цени :D
За останалото, имам добра фризьорка, но не съм си правила официална прическа и не мога да кажа дали я бива точно в тази сфера, иначе е добра.
В кой район е, ако ми е наблизо може и за обикновени услуги да я ползвам :)
Мисля Симеон на Ултра имаше такава екзема на бузката, но тя беше доста по голяма от нашата.
На Симмеон бяха станали много големи накрая и ярко червени. Първо мазах с Фусидин една седмица, но не се повлияха. Отидохме на лекар, гледа го с една голяма лупа, убеди се, че е АД и изписа Елоком. Завяхнаха още с второто намазване, на третия ден ги нямаше почти, мисля, че 5 дни беше курса на лечение. След една седмица излезе едно малко петънце, изчаках го два дни и го мацнах леко, на сутринта го нямаше. След една седмица пак се появи малко петънце, пак намазах еднократно, пак изчезна.
Сега пак има, но само ги наблюдавам, бузите отстрани са грапави, но червенина не се вижда.

Благодаря на всички за идеите за сватбата, много ми помагате, чета и по сватбените форуми, ама тук ми е по-уютно! Приемам още предложения :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #67 -: Април 21, 2007, 15:26:47 pm »
За останалото, имам добра фризьорка, но не съм си правила официална прическа и не мога да кажа дали я бива точно в тази сфера, иначе е добра.
В кой район е, ако ми е наблизо може и за обикновени услуги да я ползвам :)

Много близко до дома на киното, една пряка на Екзарх Йосиф. Не се сещам как е името на улицата, но ако ти е близко, ще питам.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #68 -: Април 21, 2007, 19:52:07 pm »
Ани, за грим мога да ти намеря телевизонен гримьор, много добра, с награди от международни конкурси, прави стайлинги, гримира тв водещите! Мен ме гримира за сватбата преди 5 години! Бижу е! За фризьор също знаеш имам добър вариант! Казвай, ако искаш да ти помогна! Поздрави: касси
Искам, разбира се, ама да не ме застрелят с цени :D
Благодаря на всички за идеите за сватбата, много ми помагате, чета и по сватбените форуми, ама тук ми е по-уютно! Приемам още предложения :lol:


Ани, мисля, че си струва цената, ще видиш  :D , ако решиш да се довериш на моя избор.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #69 -: Април 21, 2007, 20:01:16 pm »
Ултра, миналата година ходих на вечерна сватба, беше в малкото НДК, от северната страна е входът /срещу бтв/, на втория етаж, там не е ресторант, а по-скоро кафене, но вечерята беше кетъринг, внесена отвън заедно с масите, покривките и столовете, много беше стилно, много ме впечатли.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #70 -: Април 21, 2007, 22:16:27 pm »
Бях много впечатлена от моделите на Данидан, определено ще се радвам да съм с нейна рокля :D
Но не знам дали не е много натоварена, трябва да я питам...
за такъв повед се съмнявам да откаже :D
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Седмична тема 16.04 - 22.04
« Отговор #71 -: Април 22, 2007, 09:26:05 am »
Среща утре или във вторник? Борисовата градина или Южен парк?
Матей - 1.04.2006 г