0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #60 -: Септември 05, 2007, 17:51:12 pm »
priemaneto na diane moje li da e pri4ina da me bolqt gyrdite? ve4e ne se tyrpi  :x i tova e po4ti prez celiq mesec!

Може и още как!Винаги когато съм на Диане,гърдите не спират да ме болят,много ми се повръща през целия ден,и съм като пребита.Първите 2 месеца на прием,винаги се получава кафеникаво зацапване,после изчезва.Иначе не напълнявам от него.
Geritta,пусни си хормонални изследвания и причината ще се изясни.Уви,не винаги се оправя проблема с 3/4 месечен прием на лекарства.Доста често си трябва продължително и упорито лечение.Но все пак зависи и от проблема.Моят съвет е да се консултираш с лекар.Не прави грешката да се опитваш да забравиш за проблема.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #61 -: Септември 14, 2007, 09:55:38 am »
Вчера изпих и последното хапче диане и с това приключих (засега) 6те месеца лечение. другата седмица имам час при ендокринолог, защото реших, че гинекологът с нищо не може да ми помогне.
много се надявам всички стойности да са в норма и да не ми се налага втори път да пия хапчета.
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #62 -: Септември 17, 2007, 10:31:59 am »
истината е, че нямам представа каква ми е диагнозата. изследваха ми точно 3 хормона, единият от които тестостерон и това ми и казаха "висок тестостерон".
това е може би 3тият път,  когато се подлагам на лечение с подобни медикаменти с единствената разлика, че едва сега ми направиха изследвания  8O

страх ме е да отида на лекар, страх ме е и от това, което ще ми каже. дори не смея да се надявам... :( :( :(
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #63 -: Септември 17, 2007, 15:46:14 pm »
ТРЯБВА ПЪРВО ДА СИ ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА КАКВА ТИ Е ТОЧНАТА ДИАГНОЗА ИЛИ....... СЪСТОЯНИЕ Е ПО ТОЧНАТА ДУМА.

Имаш или нямаш редовни менструации.
Хормоните LH, FSH, Estradiol, Testosteron, DHEA, Инсулин и някои други дали са в норма.
Имаш или нямаш окосмяванеи и излишни килограми.
Как изглеждат яйчниците ти - имат ли поликистозна структура.

Ако повечето от горните неща са налице идва въпроса дали това е от скоро или винаги е било така. Ако е от скоро може би има разрешение някакво. Но ако още с първата менструация са настъпили гореописаните симптоми най вероятно проблема е хроничен и му е необходимо постоянно и периодично лечение/поддържане/.
« Последна редакция: Септември 17, 2007, 16:37:21 pm от MIHAELAY »
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #64 -: Октомври 03, 2007, 14:43:01 pm »
ТРЯБВА ПЪРВО ДА СИ ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА КАКВА ТИ Е ТОЧНАТА ДИАГНОЗА ИЛИ....... СЪСТОЯНИЕ Е ПО ТОЧНАТА ДУМА.

Имаш или нямаш редовни менструации.
Хормоните LH, FSH, Estradiol, Testosteron, DHEA, Инсулин и някои други дали са в норма.
Имаш или нямаш окосмяванеи и излишни килограми.
Как изглеждат яйчниците ти - имат ли поликистозна структура.

Ако повечето от горните неща са налице идва въпроса дали това е от скоро или винаги е било така. Ако е от скоро може би има разрешение някакво. Но ако още с първата менструация са настъпили гореописаните симптоми най вероятно проблема е хроничен и му е необходимо постоянно и периодично лечение/поддържане/.

Ходих на ендокринолог. Назначи ми някакви кръвни изследвания и  ехограф на надбъбречната и цитовидната жлеза. Резултаите са пред мен,но нищо не ми говорят. Единственото по-стряскащо за мен като пълна невежа е:"ляв дял с намалени размери/напречен д. 7.6мм/".
някой да знае нещо повече по въпроса?
Иначе каза, че не може да ми бъде поставена диагноза веднага и за мое най-голямо изумление пак ме прати на гинеколог, защото всичко трябвало да върви паралелно. За съжаление съм изпуснала дните, в които се правят изследванията (8ми и 21ви) затова ще тр да чакам другия месец.
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)