0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« -: Април 12, 2007, 09:00:05 am »
ЗДРАВЕЙТЕ,НЯКОЙ ИМАЛ ЛИ Е ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН,КАКВО ВИ Е ПРЕДПИСАНО И  ЗА КОЛКО ВРЕМЕ СТЕ СЕ ОПРАВИЛИ
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #1 -: Април 12, 2007, 10:30:21 am »
аз съм с висок тестотерон, но не ми изписаха нищо.тоест доколкото се ориентирах , това не е страшно
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #2 -: Април 12, 2007, 13:47:33 pm »
А колко е висок при теб, blagan?
Дай по-конкретни данни!
Ако е висок, но в норми, или съвсем леко завишен, може и да не се налага лечение.
Но ако е доста над референтните стойности, има начини да се понижи.
Разбира се, за това трябва да се консултираш непременно с лекар!!!
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #3 -: Април 12, 2007, 14:15:35 pm »
СТОЙНОСТТА Е 3,73 ПРИ НОРМА 2,6,КОНСУЛТИРАХ СЕ С ЛЕКАР И МИ НАЗНАЧИ ДИАНЕ 35,НО ЗНАМ ЧЕ НЕЩАТА С НЕГО СТАВАТ МНОГО БАВНО А БЯХМЕ НАСРОЧИЛИ ИКСИ ЗА М.МАЙ,НО СЕГА НЕЩАТА СЕ ОБЪРКВАТ 
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #4 -: Април 12, 2007, 15:44:59 pm »
Съжалявам за объркването на плановете ви :(
Аз също съм на Диане, вече 5-и месец.
Наистина с него става бавно, но какво да се прави  :dontknow:
При мен ефектът се проявява след 3-4-и месец, но за по-сигурно лечението продължава 6 месеца.
Не знам за по-бързи начини за понижаване на тестостерона.
Мога само да ти пожелая успех!
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #5 -: Май 10, 2007, 19:40:03 pm »
и аз съм на диане35 - от 2 месеца. моята лекарка ми каза, че лечението ще продължи 6 месеца. всъщност тя така и не благоволи да ми каже на какво се дължат тези стойности на тестостерона и дали ще се запазят в нормата след лечението.
случайно някоя от вас да знае повече?

Saliina, това диане има ли някакви странични ефекти? аз все още не мога да го установя, но това не ме успокоява. 
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #6 -: Май 11, 2007, 13:50:12 pm »
Здравей, novi4ka :D
Въпросът ти за страничните ефекти е доста относителен. По принцип те са описани на листовката, а и при всеки е различно. По форумите много е изписано за диане-то, там можеш да научиш повече за ефектите. При мен специално няма никакви други проблеми, освен че качвам по 2-3 килца (май от вълчи апетит и задържане на течности) :lol:
А ти попита ли изрично лекарката си на какво се дължи високият тестостерон при теб? Изследва ли репродуктивните хормони, надбъбречните жлези?
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #7 -: Май 14, 2007, 23:22:35 pm »
zdr :)
blagodarq mn za otgovora. pro4etoh tova-onova, no mneniqta za diane-to sa na dvata polusa. maj sama 6te ustanovq efekt ;)

i ne- takiva izsledvaniq ne sa mi praveni. az hodih na konsultacii zaradi neredoven cikyl. v posledstvie, kogato i zanesah izsledvaniqta, ginekolojkata bukvalno me hvyrli v orkestyra. pyrvite i dumi bqha: "ti zaradi problemi sys zabremenqvaneto li idva6?". problemite s neredovniq mi cikyl ne sa ot v4era. ot 10 godini sym zaponala da hodq po lekari i ve4e 2 pyti sym bila na le4enie, no dosega nikoj ne mi be6e kazal, 4e moga da imam problemi sys zabremenqvaneto. popitah q, no tq mi kaza, 4e 6te go obsydim sled 6 meseca, kogato trqbva da si napravq novite izsledvani, za da se vidi dali le4enieto e imalo efekt.

sega 4akam za 4as pri edna endokrinolojka i se nadqvam tq da mi kaje malko pove4e i da razbera 6te moga li ili ne da imam deca. 
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #8 -: Май 18, 2007, 08:34:09 am »
здравейте, и на мен вчера ми изписаха диане за понижаване на тестостерона .
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #9 -: Май 18, 2007, 12:02:32 pm »
От 2 дни не пия диане и всеоще не ми идва. Как е било при вас?

*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #10 -: Май 18, 2007, 12:09:33 pm »
MKMALENA,
аз не мога да ти кажа.Вчера взех първото хапче.Консултирай се с твоя гинеколог.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #11 -: Май 18, 2007, 16:45:05 pm »
след като спреш хапчетата на 7-8 ден трябва да ти дойде
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #12 -: Май 18, 2007, 18:20:41 pm »
след като спреш хапчетата на 7-8 ден трябва да ти дойде
а аз си мислех веднага  :o

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #13 -: Май 27, 2007, 01:38:05 am »
az broih dnite sled kato sprqh hap4etata  -  to4no na 28-miq den mi dojde( vtori mesec). predpolagam, 4e i pri teb trqbva da e gore-dolu sy6toto.
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #14 -: Май 28, 2007, 18:53:52 pm »
До седмица след спиране на хапчетата трябва да ти дойде: може още на втория-третия ден, или чак на седмия :D
Ако закъснее, трябва да се консултираш с лекар. Не бива да почваш нова опаковка Диане-35 преди да се изключи евентуална бременност.

*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #15 -: Май 29, 2007, 09:06:28 am »
Момичета благодаря ви, дойде ми на 8 ден. Такива болки никога не съм имала :(

*

    ...

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #16 -: Май 30, 2007, 08:57:19 am »
v tazi vryzka iskam da popitam normalno li e da cykylyt mi da e izklu4itelno slab?
*

    ...

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #17 -: Май 30, 2007, 08:58:52 am »
pri polojenie 4e piq diane 35
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #18 -: Май 30, 2007, 12:01:06 pm »
И моя беше слаб.

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #19 -: Май 30, 2007, 12:57:47 pm »
Нормално е при прием на противозачатъчни менструацията да е по-оскъдна.
Но това за болките ми звучи смущаващо :?. Аз съм с изключително болезнен цикъл, припадала съм от адски болки и съм се свестявала в "Бърза помощ". Когато приемам хапчета обаче няма никакъв проблем. Даже ако не бях наясно, че ще ми дойде до седмица след спирането им, може и въобще да не се усетя  :lol:; нямам почти никакви предменструални симптоми.
Така че, MKMALENA, според мен е добре да се консултираш с лекар за тези болки.
*

    ...

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #20 -: Май 31, 2007, 16:01:02 pm »
blagodarq, za otgovorite
uspokoihte  me :)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #21 -: Юни 01, 2007, 09:58:41 am »
На кой ден от цикъла изследвахте тестостерона?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #22 -: Юни 01, 2007, 14:05:01 pm »
изследва се от 2-5 ден на цикъла
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #23 -: Юни 01, 2007, 16:19:32 pm »
изследва се от 2-5 ден на цикъла

Благодаря за отговора!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    ...

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #24 -: Юни 01, 2007, 18:34:32 pm »
na men mi kazaha 21 sled kato mie do6yl! :?
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #25 -: Юни 01, 2007, 21:52:06 pm »
Здравейте! На мен сега ми изписаха Диане-35, но за поликситозата - ама тъй като чета тук различните мнения, оставам с впечатлението, че Диането май ще ми помогне и за високиото ниво на тестотерон - не са ми правили изследвания - ама като се гледам каква съм мила и родна картинка с това окосмяване - май ще изтрепя стойностите...както и да е предстоят ми и изследвания тъй че ще видим ...но сте прави че Диането-действа строго индивидуално ..и че мненията са на двата полюса - той че каквото сабя покаже
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #26 -: Юни 02, 2007, 10:10:06 am »
na men mi kazaha 21 sled kato mie do6yl! :?
Това да не би да се отнася за прогестерона?
Иначе, доколкото аз знам, няма значение точно в кой ден ще изследваш тестостерона. Обикновено обаче го пускат на 3-5 ден, когато се изследват ЛХ, ФСХ и естрадиол  :).
Някъде из форумите май четох, че във втората половина на цикъла тестостеронът е с по-високи стойности, но не съм сигурна. Дали пък не се отнасяше за първата половина  :??
*

    ...

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #27 -: Юни 04, 2007, 01:08:27 am »
ufff, ami ne znam.
izsledvaha mi progesteron, testosteron i prolactin. ne znam koe e po-vajno i zaradi koe ot vsi4ki mi kazaha da si napravq izsledvaniqta na 21 den. vsy6tnost az gi napravih edna sedmica sled kato mi gi nazna4iha, za6toto cikylyt mi taka i ne dojde i to ot to4no 80 dni  :? :(
*

    гост

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #28 -: Юни 04, 2007, 01:12:17 am »
iskam da pitam kak go piete tova diane? ne men nikoga ne mi davat cqla opakovka, a samo blister4eta i ideq si nqmam kak da go piq. znam, 4e e sutrin, no predi ili sdel hranene, ima li nqkakyv 4as? i kakvo 6te stane, ako go izpiq kym 14, a ne v 8?
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #29 -: Юни 04, 2007, 09:58:48 am »
Аз Диането го пия преди лягане към 23:00. Един блистер ти е за един месец, първия блистер започваш да пиеш от първия ден на мензиса до 21, след това почивка 7 дни и пак започваш нов блистер по същия начин.

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #30 -: Юни 04, 2007, 16:42:37 pm »
вечер?! аз лично ги пия по някое време сутринта- малко съм разсеяна и този месец дори щях да пропусна първия ден, но имам една приятелка, която пие logest и на нея са и казали, че задължително трябва да ги пие сутрин и то на гладно. не знам само дали с diane - то процедурата е същата.
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #31 -: Юни 05, 2007, 12:13:41 pm »
С двама лекари съм говорила как да се пият Диането и те и двамата са на мнение че няма значение дали сутрин или вечер, но трябва винаги в един и същи час.

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #32 -: Юни 05, 2007, 14:40:52 pm »
Мммм дааа, и на мен са ми казвали че няма значение кога точно ще ги пия, само да е по едно и също време. Аз лично предпочитам вечер, защото през деня ми се е случвало да се разсея и да пропусна прием  :oops:
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #33 -: Юни 05, 2007, 18:10:30 pm »
Аз пък редовно повръщах от него... :x
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #34 -: Юни 06, 2007, 17:08:23 pm »
значи не съм единствената  8O
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #35 -: Юни 06, 2007, 17:29:22 pm »
Веднъж даже  за малко да повърна в маршрутката.....Удържах ,но само докато отворя вратата ,добре ,че поне беше вечер,че....
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #36 -: Юни 06, 2007, 17:47:12 pm »
 на теб през целия ден ли ти се повръща?
 при мен е само първите няколко часа след като съм изпила хапчето.. и пак не е много приятно  :(
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #37 -: Юни 06, 2007, 18:48:03 pm »
АМи да ,през целия ден ,но вече не пия нищо.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #38 -: Юни 07, 2007, 00:04:31 am »
mgbg, а имаше ли ефект от Диане-то?

и още нещо да питам - мога ли паралелно да пия и други хапчета (имам предвид такива за отслабване: "Формасуит" или "Фемимодел") ?
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #39 -: Юни 07, 2007, 00:09:18 am »
mgbg, а имаше ли ефект от Диане-то?

и още нещо да питам - мога ли паралелно с него да пия и други хапчета ( имам предвид за отслабване: "Фемимодел" или " Формасуит”) ?
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #40 -: Юни 07, 2007, 14:12:25 pm »
От Диането -не.После пих Андрокур и от него тестостеронът беше паднал почти до долната граница,но той е в пъти по-силен от диането.
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #41 -: Юни 07, 2007, 19:05:53 pm »
на мен пък не ми е лошо от диането.вчера изпих последното хапче от месеца и се чувствам добре.чвно ми понася - незнам?дано има ефект-да свали тестостерона де..
поздрави и успех на всички
*

    sugarbabe

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #42 -: Юни 11, 2007, 18:42:29 pm »
priemaneto na diane moje li da e pri4ina da me bolqt gyrdite? ve4e ne se tyrpi  :x i tova e po4ti prez celiq mesec!
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #43 -: Юни 14, 2007, 21:14:33 pm »
здравей sugarbabe и мен ме боляха гърдите,ама преди да ми дойде.Притесняваме,че течението ми е по-малко и тъмно кафяво.Днес ми е втори ден и продължава да ми е кафяво.незнам нормално ли е?Как е при вас?Моля, пишете ми.
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #44 -: Юни 14, 2007, 23:03:06 pm »
Аз пих един месец Диане (за тестостерона) и на 2 ден от второто блистерче започна едно кафеникаво-черно течение 7 дни (никога преди не съм имала такова), на осмия малко кръв и отидох на лекар. Лекарката ме прегледа и ми преписа Постинор5 пих го 5 дни а кървенето стана обилно. Отивам на петия ден на преглед и удебелена маточна лигавица  8O. Лекарката ми казва спиращ всичко почваш ДИЦИНОН и може да се наложи кюртаж  :( . Такова обилно кървене не съм имала никога. С моите 53 кг. сега остана и анемия да получа от това кървене. Дали Диането така ме обърка или нешто друго незнам :x
Ако някои може да ми даде някакъв савет  :(

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #45 -: Юли 09, 2007, 00:25:58 am »
iskam da popitam Dianeto vodi li do povi6avane na prolaktina??? Izvinqvam se, ako vyprosyt e glupav(ne sym mnogo zapoznata...daje sym pylna neveja), no vidqh temata "bolki v gyrdite". pri men ve4e sa stanali hroni4ni. spirat samo 2-3 dni predi i po vreme na cikyla(t.e. ima-nqma 1 sedmica)? tova povod za pritesnenie li e ili e normalno?
pls, dajte mi nqkakyv syvet, za6toto ve4e ne moga i da spq normalno  :(
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #46 -: Юли 24, 2007, 22:07:47 pm »
Момичета Диането не ми понася  :( права големи кървоизливи. Някои да е намалявал тестостерон с нещо друго?

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #47 -: Юли 26, 2007, 09:52:15 am »
Момичета Диането не ми понася  :( права големи кървоизливи. Някои да е намалявал тестостерон с нещо друго?
Съжалявам, лекарите какво казват? Защо се получава така при теб?

От Диането -не.После пих Андрокур и от него тестостеронът беше паднал почти до долната граница,но той е в пъти по-силен от диането.
Аз също съм пила Андрокур и то в комбинация с Диане и още нещо, но това само по ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ и наблюдение. Не съветвам никой да взема на своя глава Андрокур!!!
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #48 -: Юли 26, 2007, 11:58:53 am »
Момичета Диането не ми понася  :( права големи кървоизливи. Някои да е намалявал тестостерон с нещо друго?
Съжалявам, лекарите какво казват? Защо се получава така при теб?

В момента съм за два месеца на Климонорм и нещата са добре, но след месец два искам да почваме да действаме за бебче.

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #49 -: Юли 27, 2007, 23:31:28 pm »
Аз също съм  с висок тестостерон. Д-р Тодорова ми изписа 20 дневно лечение с Преднизолон, Спиронолактон и Низорал. след това направих контрола на тестостерона и беше в норма вече.
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #50 -: Юли 29, 2007, 22:58:35 pm »
Аз също съм  с висок тестостерон. Д-р Тодорова ми изписа 20 дневно лечение с Преднизолон, Спиронолактон и Низорал. след това направих контрола на тестостерона и беше в норма вече.
Браво mileidybg, дано така и да ти остане :D. А тези три лекарства всичките ли ти бяха за тестостерона и имаше ли поликистоза? Септември ще трябва да посета д-р Тодорова и аз или направо при д-р Стаменов да отида, оф така съм объркана  :?.

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #51 -: Юли 29, 2007, 23:51:24 pm »

искам да попитам нещо. аз почти приключих с Диане-то. остана ми само месец още да го пия. общо взето като изключим сутрешното гадене, мина добре. не надебелях, както очаквах, но и по-слаба не станах  :wink:  :lol:
ОБАЧЕ сега към кого да се обърна- към гинеколог или към ендокринолог? и ког трябва да отида на изследвания? веднага след като изпия и последното хапче или има някакъв период на изчакване?  :?
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #52 -: Юли 29, 2007, 23:53:02 pm »
mileidybg, ще стискам палци да не се налага повторно да се подлагаш на такова лечение :)
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #53 -: Юли 30, 2007, 20:53:49 pm »
Таз Тодорова не е ли ендокринолог?Нали уж трябва да минеш и през гинеколог?
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #54 -: Юли 31, 2007, 22:54:03 pm »
Благодаря ви момичета.
MKMALENA: да имам поликистоза. Сега даже се връщам от преглед при Тодорова. Ще продължавам лечението с тези лекарства още 3 месеца и в същото време ще правя стимулация с Клостилбегит. А в петък имам час при д-р Даскалов, за да видя кога ще правя цветна снимка.
Да ендокринолог е д-р Тодоровам но аз първо бях при Даскалов и той ме прати да посетя ендокринолог за да се установи причината за високия тестостерон.
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #55 -: Август 01, 2007, 11:34:17 am »
mileidybg УСПЕХ. И аз ще трябва да мина по твоя път, дано скоро видим  :bfp1:

Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #56 -: Август 03, 2007, 16:34:09 pm »
Да ендокринолог е д-р Тодоровам но аз първо бях при Даскалов и той ме прати да посетя ендокринолог за да се установи причината за високия тестостерон.
A би ли споделила каква е при теб причината за този висок тестостерон?
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #57 -: Август 22, 2007, 11:56:30 am »
Аз също пих една година Диане и има ефект. Космите значително намаляват. Но сега като го спрях косата ми опада и направо съм в шок. Това не е лечение, а само поддържане временно. При спиране ефекта от тест е ужасно засилен. Плюс това ако се цели забременяване е невъзможно при приема му.
*
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #58 -: Август 22, 2007, 14:49:44 pm »
 da,получава се така,защото след спирането му се наблюдава отново покачване на андрогените.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #59 -: Септември 05, 2007, 17:04:08 pm »
здравейте мили момичета.препочетох всички теми по няколко пъти- едната тема ме оспокоява а другата не ми дава никакви надежди че някога ще излекувам моя проблем.а ето го и него-от пубертета ми установиха високо ниво на тестостерон, а по-късно диганозата беше късна форма на ВНХ(каквото и да означава това;и представа си нямам) :ask:предписаха ми преднисолон и около 2 години ги пих,според лекарката ми трябваше да ги пия поне докато родя.аз обаче по своя иниациатива ги спрях за6тото кръвнотоми стана 140 на 90 и то на 17год.времето мина и ето че се омъжих и сега си имаме едно здраво и красиво момиченце. :bori_020:обаче проблемат ми се появи.някаде на 5 6 месец от райдането изоб6то не ми се появи цикала(нямах повод да мисля че сам бременна).отидох при гинеколойката ми и тя каза кистичка.така пих три месеца регулон и всичко си бе6е точно.а сега след два месеца от лечението пак никой няма.не ми се ходи на лекар , не ми се пия хормонални хапчета цял живот-кажете ми дали липсата на мензис се далжи на висок тостестерон(не сам си правила изследване,просто предполагам),дали ако пия хапчета 3 4 месеца и ще съм излекувана???благодаря ви много 4е ме излушахте много се ппоовлякох, но сега това ме терзайй
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #60 -: Септември 05, 2007, 17:51:12 pm »
priemaneto na diane moje li da e pri4ina da me bolqt gyrdite? ve4e ne se tyrpi  :x i tova e po4ti prez celiq mesec!

Може и още как!Винаги когато съм на Диане,гърдите не спират да ме болят,много ми се повръща през целия ден,и съм като пребита.Първите 2 месеца на прием,винаги се получава кафеникаво зацапване,после изчезва.Иначе не напълнявам от него.
Geritta,пусни си хормонални изследвания и причината ще се изясни.Уви,не винаги се оправя проблема с 3/4 месечен прием на лекарства.Доста често си трябва продължително и упорито лечение.Но все пак зависи и от проблема.Моят съвет е да се консултираш с лекар.Не прави грешката да се опитваш да забравиш за проблема.
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #61 -: Септември 14, 2007, 09:55:38 am »
Вчера изпих и последното хапче диане и с това приключих (засега) 6те месеца лечение. другата седмица имам час при ендокринолог, защото реших, че гинекологът с нищо не може да ми помогне.
много се надявам всички стойности да са в норма и да не ми се налага втори път да пия хапчета.
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #62 -: Септември 17, 2007, 10:31:59 am »
истината е, че нямам представа каква ми е диагнозата. изследваха ми точно 3 хормона, единият от които тестостерон и това ми и казаха "висок тестостерон".
това е може би 3тият път,  когато се подлагам на лечение с подобни медикаменти с единствената разлика, че едва сега ми направиха изследвания  8O

страх ме е да отида на лекар, страх ме е и от това, което ще ми каже. дори не смея да се надявам... :( :( :(
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #63 -: Септември 17, 2007, 15:46:14 pm »
ТРЯБВА ПЪРВО ДА СИ ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА КАКВА ТИ Е ТОЧНАТА ДИАГНОЗА ИЛИ....... СЪСТОЯНИЕ Е ПО ТОЧНАТА ДУМА.

Имаш или нямаш редовни менструации.
Хормоните LH, FSH, Estradiol, Testosteron, DHEA, Инсулин и някои други дали са в норма.
Имаш или нямаш окосмяванеи и излишни килограми.
Как изглеждат яйчниците ти - имат ли поликистозна структура.

Ако повечето от горните неща са налице идва въпроса дали това е от скоро или винаги е било така. Ако е от скоро може би има разрешение някакво. Но ако още с първата менструация са настъпили гореописаните симптоми най вероятно проблема е хроничен и му е необходимо постоянно и периодично лечение/поддържане/.
« Последна редакция: Септември 17, 2007, 16:37:21 pm от MIHAELAY »
Re: ВИСОК ТЕСТЕСТЕРОН
« Отговор #64 -: Октомври 03, 2007, 14:43:01 pm »
ТРЯБВА ПЪРВО ДА СИ ОТГОВОРИШ НА ВЪПРОСА КАКВА ТИ Е ТОЧНАТА ДИАГНОЗА ИЛИ....... СЪСТОЯНИЕ Е ПО ТОЧНАТА ДУМА.

Имаш или нямаш редовни менструации.
Хормоните LH, FSH, Estradiol, Testosteron, DHEA, Инсулин и някои други дали са в норма.
Имаш или нямаш окосмяванеи и излишни килограми.
Как изглеждат яйчниците ти - имат ли поликистозна структура.

Ако повечето от горните неща са налице идва въпроса дали това е от скоро или винаги е било така. Ако е от скоро може би има разрешение някакво. Но ако още с първата менструация са настъпили гореописаните симптоми най вероятно проблема е хроничен и му е необходимо постоянно и периодично лечение/поддържане/.

Ходих на ендокринолог. Назначи ми някакви кръвни изследвания и  ехограф на надбъбречната и цитовидната жлеза. Резултаите са пред мен,но нищо не ми говорят. Единственото по-стряскащо за мен като пълна невежа е:"ляв дял с намалени размери/напречен д. 7.6мм/".
някой да знае нещо повече по въпроса?
Иначе каза, че не може да ми бъде поставена диагноза веднага и за мое най-голямо изумление пак ме прати на гинеколог, защото всичко трябвало да върви паралелно. За съжаление съм изпуснала дните, в които се правят изследванията (8ми и 21ви) затова ще тр да чакам другия месец.
Усмихни се на света, за да ти се усмихне и той :)