0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #80 -: Май 27, 2008, 21:51:12 pm »
Аз го слагам вече 20 дена, само в корема. Сама си го поставям и имам само 2 сининки и нито една бучка. Не изпитвам никаква болка, освен от трудното убождане - нещо иглите са доста тъпички.
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #81 -: Май 28, 2008, 00:10:42 am »
олееееее аз вече изпитвам ужас като дойде време за фраксито. До сега не съм имала проблеми с биенето, но вече много ме боли, не знам дали от разтягането на кожата, но ми е адски болезнено. Казаха ми да пробвам в краката, но не знам някак си ме е шубе.
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #82 -: Май 28, 2008, 08:40:37 am »
намерих си едни определени местенца където явно чувствителността е по малка и не изпитвам никаква болка, когато ги улуча де.
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #83 -: Май 29, 2008, 13:04:57 pm »
защо в краката?
в ръката може, ама в краката не съм чувала. в ръката се бие горе, близо до рамото, ама трябва някой друг да ти я сложи.

Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #84 -: Май 29, 2008, 19:46:53 pm »
Разрешено е и в крака в средната част на бедрото, към външната част малко. Пак се хваща кожна гънка и се държи докато се убожда и инжектира. Понякога се избира да се слага и там, когато има образувани много инфилтрати на другите места.
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #85 -: Май 30, 2008, 09:31:14 am »
Момичета, какви изследванията сте си правили преди да започнете да слагате фраксипарин? Коагулационен статус, достатъчно ли е?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #86 -: Май 30, 2008, 10:01:55 am »
Тц, при мен терапията с фракси е назначена след като направихме имунологични изследвания, в случая имам положителни АФА /антифосфолипидни антитела/.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #87 -: Май 30, 2008, 14:06:26 pm »
защо в краката?
в ръката може, ама в краката не съм чувала. в ръката се бие горе, близо до рамото, ама трябва някой друг да ти я сложи.

Ми в краката щот в ръката не мога сама, моя твърдо и категорично ми отказа да мъ боде. Не можел. Аз продължавам да се боцкам в корема, ма до кога ще е не се знае.
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #88 -: Май 30, 2008, 19:46:00 pm »
Цитат
Момичета, какви изследванията сте си правили преди да започнете да слагате фраксипарин? Коагулационен статус, достатъчно ли е?
Не не мисля, че е достатъчно. Аз правих имунологични, ДНК тест за тромбофилия - 5 показатела и изследвахме тромбоцитно-левкоцитните агрегати.
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #89 -: Май 30, 2008, 21:13:16 pm »
защо в краката?
в ръката може, ама в краката не съм чувала. в ръката се бие горе, близо до рамото, ама трябва някой друг да ти я сложи.

Ми в краката щот в ръката не мога сама, моя твърдо и категорично ми отказа да мъ боде. Не можел. Аз продължавам да се боцкам в корема, ма до кога ще е не се знае.

Аз за тия месеци редувах корема, краката и ръцете.
В ръцете сама си ги бия, просто не хващам кожата както пише в листовката, ами си избирам някое по-тлъстичко място и забивам спринцовката под ъгъл.
На моя мъж и аз не мога да разчитам, много се притеснява, по 20 мин се мотае. По-добре сама да се изтезавам.
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #90 -: Юни 03, 2008, 10:01:49 am »
Момичета, до кога се слага фраксипарин?
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #91 -: Юни 03, 2008, 12:09:09 pm »
мен мъжът ми ме бодеше първо в корема, а като стана много на бучки и по-твърд - в ръката. в клиниката като ми показваха, казаха, че в ръката няма нужда да се хваща кожата, а както го е описала zeituni.

ваня, до когато ти каже лекаря :) аз го слагах 2 месеца, т.е. до 4-ти месец някъде, но много момичета го слагат до раждането.

Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #92 -: Юни 03, 2008, 17:37:34 pm »
При мен е изписан до 7 дена преди термин. Все пак се следят и показателите и ако е необходимо се коригира дозата.
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #93 -: Юни 03, 2008, 20:20:08 pm »
И при мен беше изписан до 7 дни преди термин, но понеже се оказа, че ще раждам със секцио, трябва да го спра 24 часа преди операцията.
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #94 -: Юни 04, 2008, 15:14:33 pm »
и при мен е 7 дни преди термин
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #95 -: Септември 13, 2008, 19:26:47 pm »
Леле момичета направо ме разбихте с този фраксипарин!На мен ми е предписан при положителен тест за бременност да започна веднага,а като изчетох толкова много неща ме е страх и да забременея?Колко струва една инжекция и свободно ли се продава в аптеките и изобщо как се продават-на ампули ли и отделно се купуват спринцовките и иглите или как?
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #96 -: Септември 16, 2008, 08:46:51 am »
Цитат
Колко струва една инжекция и свободно ли се продава в аптеките и изобщо как се продават-на ампули ли и отделно се купуват спринцовките и иглите или как?

Една инжекция струва около 6лв - това е за Фраксипарин 0,3мл. По-голямата дозировка е по-скръп. На тази цена съм го купувала през май месец т.г. Свободно се продава в аптеките, но може би ще трябва да се поръча предварително, защото не всички аптеки о поддържат в наличност. Лекакарството е в спринцовка с игличка, подготвено за употреба- така че не е нужно да се купуват спринцовки и игли.
Щом ти е изписан не се колебай и го започвай. Рисковете са преценени. Има много родени бебета при прием на Фраксипарин, които са без увреждания. Късмет
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #97 -: Ноември 08, 2008, 20:23:37 pm »
Ако някой знае нека отговори,има ли значение кога се поставя фраксипарина- сутрин или вечер?  :)
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #98 -: Ноември 08, 2008, 20:38:32 pm »
Няма значение, но е добре да е по едно и също време всеки ден.
« Последна редакция: Ноември 08, 2008, 20:40:56 pm от Stivarip »
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #99 -: Ноември 08, 2008, 20:47:25 pm »
Мерси за иформацията! :)