0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #20 -: Април 10, 2007, 23:31:43 pm »
Аз повечето пъти си го слагах отстрани. Там ми беше по - удобно. 

На картинка в листовка, която свалих от интернет, е показано че може да се слага на около 2-3 см под и над талията, включително и на гърба, но не в близост до пъпа и гръбнака.

Не е вярно че в ръката се образуват синини, не остава и никакъв белег, поне при мен не. Слагането в корема е съвсем безболезнено и лесно, аз го правя сама. 
Ти си ми герой слънце!!!! :D

 :balk_21: :balk_21: :balk_21:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #21 -: Април 10, 2007, 23:45:11 pm »
Момичета, незнам защо така са ви казали, но аз много пъти вече го слагам след ову и се учудих много...как така "да не вадиш въздуха".Напротив на мен ми показват няколко пъти вече и все първо "ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се изкарва въздуха".Аз при няколко вкарвания на въздух, така се подух, че ги шашнах всички в клиниката.По-добре първо почуквайте да се качи горе и го изкарайте бавно, след това действате, за да не се подувате като мен.За мястото, пробвайте къде боли повече.Аз редувам ръцете в "меко месо", тоест не в мускулите и в корема отстрани.
Успех на всички!
П.С.Мeри, пиши едно лично как си?
« Последна редакция: Април 13, 2007, 11:17:03 am от Danidan »
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #22 -: Април 11, 2007, 09:42:21 am »
Ами и на мен не ми се вярваше, докато не взех вчера листовката. Там пише дословно:

"Да не се изгонва въздуха;
Да се прави на легнал пациент, в подкожната тъкан, редувайки лявата и дясната коремна област;
Мястото на инжектиране не трябва да се разтрива след това;
Иглатат трябва да се вкара докрай, перпендикулярно, в кожната гънка, която се образува при захващане с палец и показалец на кожата. Гънката трябва да се държи през цялото време на инжектиране."

Ами ние пробвахме снощи така и беше по-добре. Май въздуха не е най-важното нещо, а по скоро държането на кожата по време на инжекцията, това позволява да се вкара иглата докрай!

Успех на всички бодящи се!  :lol: :needleani:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #23 -: Април 11, 2007, 10:33:42 am »
ЕСТЕСТВЕНО,че 1во се изкарва въздуха!Аз си ги биех седнала в корема,не съм имала проблем!Успех!
ПП:АКО някои има нужда останаха ми няколко инжекции 0.4 мога да ги подаря,защото няма да ми трябват.пишете на лично.
« Последна редакция: Април 11, 2007, 10:36:31 am от olianata »
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #24 -: Април 11, 2007, 12:16:43 pm »
ЕСТЕСТВЕНО,че 1во се изкарва въздуха!


И кое му е ЕСТЕСТВЕНОТО?

lb2f
*

    Ефирче

Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #25 -: Април 11, 2007, 12:23:52 pm »
Danidan, как така се поду от въздуха? 8O
Въздухът вътре е толкова малко ,че след като излезе лекарството , той остава в иглата и в началото на спринцовката.
После опасност от въздушна емболия има, ако влезне въздух над 30 кубика и то венозно!
А този вътре няма и половин кубик.

Да правилата на поставяне на инжекции наистина са такива.
Въздухът се изважда!
Но според мен производителя е преценил и е написал правилата, в които най-вероятно има някаква логика.
Лично аз се съобразявах с тях.

Но пък не е ,голям проблем , ако го правите и по класическия начин.
Важното е да помагат. :wink:
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #26 -: Април 11, 2007, 12:28:19 pm »
Горе съм допуснала техническа грешка , над 3 кубика въздух е опасен!
 :oops:
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #27 -: Април 11, 2007, 15:49:40 pm »
Jazzy baby,такива са правилата за слагане на инжекции,1во се тегли въздуха и не виждам какво има да се коментира,така е.
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #28 -: Април 11, 2007, 15:56:54 pm »
Ами и аз се чудя какво коментираме, като в инструкциите на производителя ясно си пише да не се вади въздуха. Коментирала съм го и със сестрата, която ме учи да си ги слагам.
Принципно си права, че се вади въздуха. Но при фраксипарина явно е изключение.
Спирам да споря. Всеки е свободен да прави каквото иска.

lb2f
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #29 -: Април 11, 2007, 16:26:09 pm »
Jazzy baby,такива са правилата за слагане на инжекции,1во се тегли въздуха и не виждам какво има да се коментира,така е.

Виж, и аз разсъждавах като тебе, докато не го прочетох със собствените си очи.
В интерес на истината, като се обърне инжекцията лекарството минава първо в иглата и ако внимателно се вкарва просто спираш преди въздуха да влезе. Производителя сигурно има причина да препоръчва такова поставяне. Аз от вчера вече го съблюдавам.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #30 -: Април 11, 2007, 17:51:14 pm »
Момичета звъннах по този въпрос и на д-р Даскалов и се консултирах с него и той ми каза, че може да се поставя и по 2та начина инжекцията т.е и като се извади въздуха и като се наклони иглата надолу т.е без да се вади въздуха като идеята на производителя е като се вади въздуха да не излиза от лекарството навън.Но аз си мисля, че ако внимателно се вади въздуха също не е грешно да се постави-пак фраксипарина си влиза в подкожната тъкан и така.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #31 -: Април 12, 2007, 07:16:01 am »
Мисля,че по принцип трябва да се спазват указанията на производител. :D
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #32 -: Април 12, 2007, 07:28:07 am »
Здрасти ви, на мен също ми казаха, че може и по двата нчина да се слага (с и без въздух), аз вадя въздуха.Както ви е удобно.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #33 -: Април 12, 2007, 20:08:41 pm »
Уважавам и двете мнения, но наистина се подух...целият корем...Мацките в клиниката се шашнаха...явно нещо ми е по-чувствително ли незнам...Тогава ми казаха задължително да вадя въздуха, затова твърдя, че е по-добре.Пък и защо да не се вади, той не е много, няма нужда да се вкарва, защото нищо не подпомага.
Успех, кой както иска да действа. :wink:
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #34 -: Април 17, 2007, 00:47:50 am »
И аз прочетох листовката,според мен не е преведено правилно,защото на мен лекар ми е казал ,на всички инжекции 1во да се вади въздуха.Но пък,ако е преведено грешно от някой неграмотен,колко беля може да се направи,като при Данидан 8O

Я кажете имате ли някакви странични ефекти?Аз спрях да слагам ,преди 3 месеца,обаче на корема ми се образуват подутини/като алергия/,дали може да е от фраксито?
« Последна редакция: Април 17, 2007, 00:52:00 am от olianata »
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #35 -: Април 17, 2007, 07:45:33 am »
Да питам и аз:Някой получавал ли е кръвоизлив от фраксито?Не че аз съм получила,ама сега чакам да ми дойде и взех да се притеснявам да не получа голямо кървене...Нали пречи на съсирването?Ужасно ме е страх.
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #36 -: Април 17, 2007, 19:37:21 pm »
Да питам и аз:Някой получавал ли е кръвоизлив от фраксито?Не че аз съм получила,ама сега чакам да ми дойде и взех да се притеснявам да не получа голямо кървене...Нали пречи на съсирването?Ужасно ме е страх.
Да аз получих вчера и днес, но не можех да ходя по голяма нужда, а ходех само кръв. Много неприятно, коремът ми се поду, не мога да изпускам газове, не мога да ходя в тоалетна и т.н. Обадих се на док. и той ми каза да спра за момента, днес  следобед съм по-добре.
« Последна редакция: Април 17, 2007, 19:40:41 pm от zina_z »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #37 -: Април 17, 2007, 19:45:44 pm »
акала си кръв така ли?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #38 -: Април 17, 2007, 19:53:26 pm »
Да.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Фраксипарин ...как?
« Отговор #39 -: Април 17, 2007, 20:00:43 pm »
Хм, ако продължава иди на гастроентеролог.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com