0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма в лаб. Писанец
« -: Април 04, 2007, 09:22:09 am »
Може ли да се разчита на достоверност на спермограма, направена в Писанец - Пловдив?
Моля момичета/момчета от Пловдив, правили спермограма в тази лаборатория да споделят.

« Последна редакция: Април 18, 2007, 10:30:12 am от symphony* »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #1 -: Април 04, 2007, 18:27:49 pm »
И да и не, аз лично в Пловдив се доверявам само на Д-р Даскалова!

Горчив опит за съжаление. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #2 -: Април 04, 2007, 18:55:57 pm »
и моят съвет е д-р Даскалова!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #3 -: Април 04, 2007, 19:58:30 pm »
И аз ще те посъветвам да си я направите при д-р Даскалова ,няма по-точен човек от нея за Пловдив.
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #4 -: Април 05, 2007, 08:29:59 am »
Ние правихме при д-р Даскалова, но в рамките на 1 година правим 3 спермограми на различни места с много противоречиви резултати за морфология и вече не знаем на кого да вярваме. Последната беше в Писанец, затова попитах за мнението ви.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #5 -: Април 05, 2007, 11:09:16 am »
Ние правихме при д-р Даскалова, но в рамките на 1 година правим 3 спермограми на различни места с много противоречиви резултати за морфология и вече не знаем на кого да вярваме. Последната беше в Писанец, затова попитах за мнението ви.
symphony, мила
Всяка седм. да правите СГ, всяка седмица ще е различна от предната. Ако резултатите не са добри - ще трябва да се вземат мерки, това е.
Дано при вас нещата са поне задоволителни!!!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #6 -: Април 05, 2007, 14:27:36 pm »

[/quote]
symphony, мила
Всяка седм. да правите СГ, всяка седмица ще е различна от предната. Ако резултатите не са добри - ще трябва да се вземат мерки, това е.
Дано при вас нещата са поне задоволителни!!!
Успех!
[/quote]

Евро, точно там е въпросът, че са противоречиви по отношение на морфологията. Веднъж имаме само 1 процент нормални по Крюгер, а сега в Писанец по друга методика ги изкараха само 2 процента с нарушена морфология. Говорихме лично с др. Писанец, която ни увери в надеждността на тестовете и реактивите. Ето защо е питането ми, да проуча какво е мнението на аудиторията за тази лаборатория и да преценим какво да провим. Съгласна съм, че всяка спермограма е различна, но не съм съгласна, че е нормално морфологията да се лута ту в едната, ту в другата крайност. Според едната се оказва, че приятелят ми никога няма да стане баща а според другата е в състояние да опложда наред (извинете ме за израза).   
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #7 -: Април 05, 2007, 14:40:43 pm »
Говорихме лично с др. Писанец, която ни увери в надеждността на тестовете и реактивите.
Нали не си очаквала да ти кажат нещо друго. Не виждам да са ти казали, че спермограмите се правят от биолог?! Това е най-важното. Обикновен лаборант няма достатъчна квалификация за такова сложно изследване. Аз лично не бих се доверила на тази лаборатория.
Повторете изследването в друга клиника по стерилитет. Заравянето на главата в пясъка няма да ви помогне. По-добре възможно най-скоро да преглътнете лошите новини и да започнете да се борите с проблема.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #8 -: Април 05, 2007, 14:57:08 pm »
symphony,
първите ни 2 СГ бях в лабораторията на "здравец" - не добри, вторите две в Окръжна - отлични.
Първите РЕАЛНИ са в Малиновата клиника и при Мели. Кво да ти кажа - за икси сме.
Дано намерите изход!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #9 -: Април 05, 2007, 15:23:03 pm »
[.[/quote]Нали не си очаквала да ти кажат нещо друго. Не виждам да са ти казали, че спермограмите се правят от биолог?! Това е най-важното. Обикновен лаборант няма достатъчна квалификация за такова сложно изследване. Аз лично не бих се доверила на тази лаборатория.
Повторете изследването в друга клиника по стерилитет. Заравянето на главата в пясъка няма да ви помогне. По-добре възможно най-скоро да преглътнете лошите новини и да започнете да се борите с проблема.
Късмет.
[/quote]
White, а ти имаш ли опит с лаб. Писанец?
По исказването ти разбирам, че не. Лично д-р Писанец прави теста, и след всяка спермограма беседва с пациентите и отговаря на всички зададени въпроси.
Не си заравяме главите в пясъка, и искаме да знаем къде е истината. За съжаление не успяваме.
 Ние ще направим контролно изследване и в друга клиника, слава богу в Пловдив има и други добри специалисти, които тук никой не популяризира по понятни причини.  
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #10 -: Април 05, 2007, 15:25:59 pm »
По понятни причини повече няма да се включвам в темата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #11 -: Април 05, 2007, 15:28:06 pm »
...
Ние ще направим контролно изследване и в друга клиника, слава богу в Пловдив има и други добри специалисти, които тук никой не популяризира по понятни причини.  
symphony, я ме светни къде са тия другите?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #12 -: Април 05, 2007, 15:59:39 pm »
  
[/quote]
symphony, я ме светни къде са тия другите?
[/quote]

Например в Селена, правят разширена спермограма, от биолог.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #13 -: Април 05, 2007, 16:06:41 pm »
... и аз вярвах че морфологията ни е 75% 8O /истина ви говоря, в 1 от СГ пише така/, но уви - такова животно нема.
Както и да е symphony, довери се на лекаря на който решиш.
Искам също да ти кажа че нищо не си спестяваме тук, Селена е много добра клиника, нова, модерна, някой от мацките тук вече родиха там, други си направиха процедури, трети лапароскопии, просто аз исках да ти кажа моето мнение за спецовете в Пловдив.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #14 -: Април 05, 2007, 16:33:55 pm »
Ние ще направим контролно изследване и в друга клиника, слава богу в Пловдив има и други добри специалисти, които тук никой не популяризира по понятни причини
Намеците ти са обидни!
Информирай се малко по-подробно на кого точно дължиш голяма част от безплатната информация в този сайт!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #15 -: Април 05, 2007, 16:48:14 pm »
Хайде без обидени, не искам да обиждам никой. Но фактите са си факти а не намеци.
Ако не съм вярвала на д-р Даскалова нямаше да направим при нея СГ.
Ама ме е яд, като знаещи и незнаещи препоръчват само това което са чули от други, без лично да са проверили.
Ето, резултата направен при д-р Даскалова не ни радва, затова е нормално да искаме да направим проверка и на други места. Та затова питам и за други места.
На мен също ми е болно да знам, че сме зле, едва ли съм тук да се заяждам.
Така, препращайки ме там, където съм била не ми помагате.
Успех на всички!

ПП: уважавам хората за усърдието им да има такъв сайт, но това не означава, че трябва да се ограничавам да вярвам единствено и само на тях.
 
« Последна редакция: Април 05, 2007, 16:51:02 pm от symphony* »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #16 -: Април 05, 2007, 16:57:55 pm »
мацка, всички които сме ти писали сме били при Мели, не те пращаме щото повтаряме като папагали квото сме чули. съжалявам че резултатите са ви такива.
дано намерите вашия път до заветната цел.
взех отношение щото на нас ни отне 8-9 години да разберем че не сме с неизяснен стерилитет.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #17 -: Април 05, 2007, 17:21:04 pm »
Да разделим нещата на части.

1. По отношение на спермограмата - вярвай ми, никак не ми е приятно да съобщавам лошите резултати на моите пациенти. И прекрасно разбирам желанието ви да направите контрола. То е естествено и не е уникално. Но ... при цялото ми уважение към д-р Писанец като един прекрасен лабораторен лекар, все пак няма на света такова нещо като 98% нормални по морфология сперматозоиди. Лабораторните лекари са обучавани да правят спермограми по методика, която е архаична и не отговаря на съвременните постижения на медицината в областта на спермалния анализ, нито на съвременните разбирания за спермална морфология.

Още нещо много важно - спермограмата не е изследване, което дава отговор дали мъжът има оплодителна способност или не. Да се иска това от спермалния анализ е нереално, освен в крайните случаи на трайна необструктивна азооспермия (а дори и тогава не е правилно да се дават погрешни заключения, примерно аз имам над 15 пациенти с азооспермия, с варикоцеле, при които след операцията се появиха сперматозоиди в еякулата).

Ако искате да направите контрола, направете я на реално място - т.е. там, където спермалният анализ се прави от биолог или от лекар.

2. За другите добри специалисти - аз ,като добър специалист, не се изживявам като единствен и незаменим, можеш да бъдеш сигурна в това. Но ще трябва да ни обясниш "понятните причини", иначе наистина звучи обидно към всички нас, които сме създали и поддържаме сайта. Аз като администратор не съм изтрила нито едно позитивно мнение за друг специалист от Пловдив, нито пък това е правено от модератор, нито изобщо имаме такава политика. Напратив, всички мнения за всички специалисти са добре дошли. Второ, като член на УС на Зачатие мога да потвърдя, че всички пловдивски специалисти са канени поне 3 пъти в писмен вид, изпращани са им поименни покани, както и от мен в лични разговори, да вземат участие в мероприятията на Зачатие, да дадат безплатни консултация в Деня на репродуктивното здраве, да се включат активно в сайта и форума, както и да им бъде направера реклама на сайта, във форума и на Овулационния календар. Нито един от тях и нито един път не е изявил такова желание, нито е изпратил някакъв отказ до сдружение Зачатие. Причините - аз мога само да гадая, ако ти знаеш повече, моля те да ги споделиш с нас.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #18 -: Април 05, 2007, 18:08:10 pm »
Браво, Мели!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #19 -: Април 06, 2007, 08:12:37 am »
какво да кажа-ами и аз си мислех, че най-добрите спермограми ги прави д-р Александров.добре, че момичетата тук ме посъветваха да направиме и при Мели.оказа се, че морфология 75% е почти невъзможна.реалната му се оказа 37%..
така, че има ли смисъл да продължава темата?момичето си е наумило нещо.и нас резултата при Мели хич не ни радва, даже направо ни срази, ама се радвам, че направихме спермограмата при нея навреме, защото мисля, че от всички спермограми, които сме правили, тази е най-реална.сега започваме активно лечение, което направо щяхме да пропуснем, ако вярвахме на другите изследвания.
Мели, аз и 99% от момичетата тук ти вярваме безрезервно, другите да се спасяват.
това е!