0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма в лаб. Писанец
« -: Април 04, 2007, 09:22:09 am »
Може ли да се разчита на достоверност на спермограма, направена в Писанец - Пловдив?
Моля момичета/момчета от Пловдив, правили спермограма в тази лаборатория да споделят.

« Последна редакция: Април 18, 2007, 10:30:12 am от symphony* »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #1 -: Април 04, 2007, 18:27:49 pm »
И да и не, аз лично в Пловдив се доверявам само на Д-р Даскалова!

Горчив опит за съжаление. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #2 -: Април 04, 2007, 18:55:57 pm »
и моят съвет е д-р Даскалова!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #3 -: Април 04, 2007, 19:58:30 pm »
И аз ще те посъветвам да си я направите при д-р Даскалова ,няма по-точен човек от нея за Пловдив.
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #4 -: Април 05, 2007, 08:29:59 am »
Ние правихме при д-р Даскалова, но в рамките на 1 година правим 3 спермограми на различни места с много противоречиви резултати за морфология и вече не знаем на кого да вярваме. Последната беше в Писанец, затова попитах за мнението ви.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #5 -: Април 05, 2007, 11:09:16 am »
Ние правихме при д-р Даскалова, но в рамките на 1 година правим 3 спермограми на различни места с много противоречиви резултати за морфология и вече не знаем на кого да вярваме. Последната беше в Писанец, затова попитах за мнението ви.
symphony, мила
Всяка седм. да правите СГ, всяка седмица ще е различна от предната. Ако резултатите не са добри - ще трябва да се вземат мерки, това е.
Дано при вас нещата са поне задоволителни!!!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #6 -: Април 05, 2007, 14:27:36 pm »

[/quote]
symphony, мила
Всяка седм. да правите СГ, всяка седмица ще е различна от предната. Ако резултатите не са добри - ще трябва да се вземат мерки, това е.
Дано при вас нещата са поне задоволителни!!!
Успех!
[/quote]

Евро, точно там е въпросът, че са противоречиви по отношение на морфологията. Веднъж имаме само 1 процент нормални по Крюгер, а сега в Писанец по друга методика ги изкараха само 2 процента с нарушена морфология. Говорихме лично с др. Писанец, която ни увери в надеждността на тестовете и реактивите. Ето защо е питането ми, да проуча какво е мнението на аудиторията за тази лаборатория и да преценим какво да провим. Съгласна съм, че всяка спермограма е различна, но не съм съгласна, че е нормално морфологията да се лута ту в едната, ту в другата крайност. Според едната се оказва, че приятелят ми никога няма да стане баща а според другата е в състояние да опложда наред (извинете ме за израза).   
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #7 -: Април 05, 2007, 14:40:43 pm »
Говорихме лично с др. Писанец, която ни увери в надеждността на тестовете и реактивите.
Нали не си очаквала да ти кажат нещо друго. Не виждам да са ти казали, че спермограмите се правят от биолог?! Това е най-важното. Обикновен лаборант няма достатъчна квалификация за такова сложно изследване. Аз лично не бих се доверила на тази лаборатория.
Повторете изследването в друга клиника по стерилитет. Заравянето на главата в пясъка няма да ви помогне. По-добре възможно най-скоро да преглътнете лошите новини и да започнете да се борите с проблема.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #8 -: Април 05, 2007, 14:57:08 pm »
symphony,
първите ни 2 СГ бях в лабораторията на "здравец" - не добри, вторите две в Окръжна - отлични.
Първите РЕАЛНИ са в Малиновата клиника и при Мели. Кво да ти кажа - за икси сме.
Дано намерите изход!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #9 -: Април 05, 2007, 15:23:03 pm »
[.[/quote]Нали не си очаквала да ти кажат нещо друго. Не виждам да са ти казали, че спермограмите се правят от биолог?! Това е най-важното. Обикновен лаборант няма достатъчна квалификация за такова сложно изследване. Аз лично не бих се доверила на тази лаборатория.
Повторете изследването в друга клиника по стерилитет. Заравянето на главата в пясъка няма да ви помогне. По-добре възможно най-скоро да преглътнете лошите новини и да започнете да се борите с проблема.
Късмет.
[/quote]
White, а ти имаш ли опит с лаб. Писанец?
По исказването ти разбирам, че не. Лично д-р Писанец прави теста, и след всяка спермограма беседва с пациентите и отговаря на всички зададени въпроси.
Не си заравяме главите в пясъка, и искаме да знаем къде е истината. За съжаление не успяваме.
 Ние ще направим контролно изследване и в друга клиника, слава богу в Пловдив има и други добри специалисти, които тук никой не популяризира по понятни причини.  
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #10 -: Април 05, 2007, 15:25:59 pm »
По понятни причини повече няма да се включвам в темата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #11 -: Април 05, 2007, 15:28:06 pm »
...
Ние ще направим контролно изследване и в друга клиника, слава богу в Пловдив има и други добри специалисти, които тук никой не популяризира по понятни причини.  
symphony, я ме светни къде са тия другите?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #12 -: Април 05, 2007, 15:59:39 pm »
  
[/quote]
symphony, я ме светни къде са тия другите?
[/quote]

Например в Селена, правят разширена спермограма, от биолог.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #13 -: Април 05, 2007, 16:06:41 pm »
... и аз вярвах че морфологията ни е 75% 8O /истина ви говоря, в 1 от СГ пише така/, но уви - такова животно нема.
Както и да е symphony, довери се на лекаря на който решиш.
Искам също да ти кажа че нищо не си спестяваме тук, Селена е много добра клиника, нова, модерна, някой от мацките тук вече родиха там, други си направиха процедури, трети лапароскопии, просто аз исках да ти кажа моето мнение за спецовете в Пловдив.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #14 -: Април 05, 2007, 16:33:55 pm »
Ние ще направим контролно изследване и в друга клиника, слава богу в Пловдив има и други добри специалисти, които тук никой не популяризира по понятни причини
Намеците ти са обидни!
Информирай се малко по-подробно на кого точно дължиш голяма част от безплатната информация в този сайт!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #15 -: Април 05, 2007, 16:48:14 pm »
Хайде без обидени, не искам да обиждам никой. Но фактите са си факти а не намеци.
Ако не съм вярвала на д-р Даскалова нямаше да направим при нея СГ.
Ама ме е яд, като знаещи и незнаещи препоръчват само това което са чули от други, без лично да са проверили.
Ето, резултата направен при д-р Даскалова не ни радва, затова е нормално да искаме да направим проверка и на други места. Та затова питам и за други места.
На мен също ми е болно да знам, че сме зле, едва ли съм тук да се заяждам.
Така, препращайки ме там, където съм била не ми помагате.
Успех на всички!

ПП: уважавам хората за усърдието им да има такъв сайт, но това не означава, че трябва да се ограничавам да вярвам единствено и само на тях.
 
« Последна редакция: Април 05, 2007, 16:51:02 pm от symphony* »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #16 -: Април 05, 2007, 16:57:55 pm »
мацка, всички които сме ти писали сме били при Мели, не те пращаме щото повтаряме като папагали квото сме чули. съжалявам че резултатите са ви такива.
дано намерите вашия път до заветната цел.
взех отношение щото на нас ни отне 8-9 години да разберем че не сме с неизяснен стерилитет.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #17 -: Април 05, 2007, 17:21:04 pm »
Да разделим нещата на части.

1. По отношение на спермограмата - вярвай ми, никак не ми е приятно да съобщавам лошите резултати на моите пациенти. И прекрасно разбирам желанието ви да направите контрола. То е естествено и не е уникално. Но ... при цялото ми уважение към д-р Писанец като един прекрасен лабораторен лекар, все пак няма на света такова нещо като 98% нормални по морфология сперматозоиди. Лабораторните лекари са обучавани да правят спермограми по методика, която е архаична и не отговаря на съвременните постижения на медицината в областта на спермалния анализ, нито на съвременните разбирания за спермална морфология.

Още нещо много важно - спермограмата не е изследване, което дава отговор дали мъжът има оплодителна способност или не. Да се иска това от спермалния анализ е нереално, освен в крайните случаи на трайна необструктивна азооспермия (а дори и тогава не е правилно да се дават погрешни заключения, примерно аз имам над 15 пациенти с азооспермия, с варикоцеле, при които след операцията се появиха сперматозоиди в еякулата).

Ако искате да направите контрола, направете я на реално място - т.е. там, където спермалният анализ се прави от биолог или от лекар.

2. За другите добри специалисти - аз ,като добър специалист, не се изживявам като единствен и незаменим, можеш да бъдеш сигурна в това. Но ще трябва да ни обясниш "понятните причини", иначе наистина звучи обидно към всички нас, които сме създали и поддържаме сайта. Аз като администратор не съм изтрила нито едно позитивно мнение за друг специалист от Пловдив, нито пък това е правено от модератор, нито изобщо имаме такава политика. Напратив, всички мнения за всички специалисти са добре дошли. Второ, като член на УС на Зачатие мога да потвърдя, че всички пловдивски специалисти са канени поне 3 пъти в писмен вид, изпращани са им поименни покани, както и от мен в лични разговори, да вземат участие в мероприятията на Зачатие, да дадат безплатни консултация в Деня на репродуктивното здраве, да се включат активно в сайта и форума, както и да им бъде направера реклама на сайта, във форума и на Овулационния календар. Нито един от тях и нито един път не е изявил такова желание, нито е изпратил някакъв отказ до сдружение Зачатие. Причините - аз мога само да гадая, ако ти знаеш повече, моля те да ги споделиш с нас.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #18 -: Април 05, 2007, 18:08:10 pm »
Браво, Мели!!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #19 -: Април 06, 2007, 08:12:37 am »
какво да кажа-ами и аз си мислех, че най-добрите спермограми ги прави д-р Александров.добре, че момичетата тук ме посъветваха да направиме и при Мели.оказа се, че морфология 75% е почти невъзможна.реалната му се оказа 37%..
така, че има ли смисъл да продължава темата?момичето си е наумило нещо.и нас резултата при Мели хич не ни радва, даже направо ни срази, ама се радвам, че направихме спермограмата при нея навреме, защото мисля, че от всички спермограми, които сме правили, тази е най-реална.сега започваме активно лечение, което направо щяхме да пропуснем, ако вярвахме на другите изследвания.
Мели, аз и 99% от момичетата тук ти вярваме безрезервно, другите да се спасяват.
това е!
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #20 -: Април 06, 2007, 08:24:18 am »
пък и в края на краищата, не е ли по-добре да научиш лоша новина, но да е навреме,докато все още може да се реагира адекватно, отколкото да получаваш само нереални, фалшиви добри новини,заради които да вървиш в грешна посока и да губиш ценно време???
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #21 -: Април 06, 2007, 08:50:34 am »
 Вярвам,  че  доста си объркана и  че не си тук да спориш кой е по- добър от лекарите.
 За моето лечение до момента и въобще ако може да се нарече такова можеш да прочетеш, описала съм го в Клиники и лаборатории  и да се посмееш, защото е достойно за виц.
  Незнам кои са тези близки дето те съветват, моите цъкат зад гърба ми или се вайкат с отместен поглед, защото не ми пука да говоря, НО ТОВА НЕ Е ПОМАГАНЕ.
 Вярвам на момичетата тук, къде или с кого да обмениш мнение, това не е буца сирене та да ходиш в магазин.     
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #22 -: Април 06, 2007, 08:56:18 am »
Съжалявам, че казах тези думи, които ви прозвучаха като обидни намеци. Не съм имала предвид този смисъл на думите ми. Не съм конфликтен човек и не ми се икса да влизам в полемики, затова ще кажа само няколко думи.
Понятни причини: д-р Даскалови са единствените лекари в този сайт (Мели, съжалявам, че други специалисти не са се отзовали), и е естествено те да са най-популярните измежду нас.
Що се отнася до неистинността на резултати от СГ в други лаборатории, ми се струва много неестествено изследванията при тях да се правят по остарели и ненадеждни методики. Ами тогава да им забранят да правят СГ. Ако е така, то тогава "фалшивите" СГ правени там са престъпно деяние спрямо всички проблемни двойки. Вие ме убеждавате, че единствено и само при Мели са най-точните и достоверни спермограми, и ме карате да вярвам само на нея. При всички случаи, дори и да бе добър резултата, пак щеше да искам проверка и на друго място.

Мимка, аз искам РЕАЛНИ резултати, не фалшиви разбира се. Тук въпросът не стои така. Аз искам да направим контолна СГ на друго място, надеждно. За съжаление всички ме нападнахте и не ми дадохте никакви предложения, което по подразбиране е, че трябва да се доверим изцяло на СГ на Мели и ако искаме контроли да ги правим пак там.

Очаквах само мнения и предложения, които за жалост не получих.

Нямам нищо против темата да бъде заключена.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #23 -: Април 06, 2007, 09:11:19 am »
 Напротив, EVRO ти отдели цяло интервю чаткаш ли ?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #24 -: Април 06, 2007, 09:28:00 am »
Понятни причини: д-р Даскалови са единствените лекари в този сайт (Мели, съжалявам, че други специалисти не са се отзовали), и е естествено те да са най-популярните измежду нас.
Това не е така- погледни по другите форуми, не се ограничавай само с този- д-р Birdie /педиатър/, професорите Прапас /асистирани в чужбина/, д-р Катя Тодорова /ендокринолог/ са наложени всеки в неговата си област и достатъчно популярни.
Решението да направиш контрола си е лично твое и щом това ще те успокои го направи. Според д-р Кацаров има 3 места в Бг с надеждни спермограми- при Мели, д-р Тачева и д-р Александров. Късмет и хубави резултати занапред. Ние се доверихме на д-р Даскалова и резулатата не закъсня. :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #25 -: Април 06, 2007, 09:28:49 am »
Напротив, EVRO ти отдели цяло интервю чаткаш ли ?

Сега какво, с камъни ли ще ме замеряте.

Орхидея, изрази като ЧАТКАШ ЛИ са обидни, дори и да са отправени към "някоя си", когото никой не познава.
Благодаря на Евро, че РАЗГОВАРЯ се мен, но не го виждам като интервю.

МИНИ, благодаря за предложенията, и поздрави за вашият успех.
« Последна редакция: Април 06, 2007, 09:33:24 am от symphony* »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #26 -: Април 06, 2007, 09:55:46 am »
надеждна спермограма може да направиш и в клиниката на Щерев в София,в Пловдив освен при Мели за другаде не знам.Нали си наясно,че в една и съща лаборатория и 5 те спермограми може да са различни,защото показателите не са постоянни а непрекъснато варират според моментното състояние-топъл душ,емоц.проблеми,тежка работа,тесни слипове,шофиране,стрес при даването на материала и т.н.Не се отчайвай и ядосвай-много хора-много мнения кои правилни,кои не.Успех

 
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #27 -: Април 06, 2007, 10:10:26 am »
Рич, става дума за морфология, а тя не се променя всеки месец. Тя е резултат на генетика или начин на живот. И бройките и подвижността им не са завидни, но поне при всички спермограми те са горе-долу еднакви, морфологията е тази която ме притеснява - там цифрите са много различни при различните спермограми.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #28 -: Април 06, 2007, 10:30:36 am »
symphony,
морфологията може да се "барне", но не с много и пак не е сигурно. Щом положението е такова, май работа върви за АРТ. Но пък това което винаги ми дава надежда е Дневника на Мини, ще почерпиш много инфо от там!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #29 -: Април 06, 2007, 10:36:28 am »
 Девойче, на работа съм.
 1. Не съм нечии пациент в момента, не съм готова психически след серия от случки.
 2.Не съм грамотна по проблемите и чета, а всяко мнение на препатил ми е добре дошло.
 3. Започвай да четеш.
 

   Красимира- вече ме познаваш
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #30 -: Април 06, 2007, 16:31:44 pm »
Съжалявам, че казах тези думи, които ви прозвучаха като обидни намеци. Не съм имала предвид този смисъл на думите ми. Не съм конфликтен човек и не ми се икса да влизам в полемики, затова ще кажа само няколко думи.
Понятни причини: д-р Даскалови са единствените лекари в този сайт (Мели, съжалявам, че други специалисти не са се отзовали), и е естествено те да са най-популярните измежду нас.
Що се отнася до неистинността на резултати от СГ в други лаборатории, ми се струва много неестествено изследванията при тях да се правят по остарели и ненадеждни методики. Ами тогава да им забранят да правят СГ. Ако е така, то тогава "фалшивите" СГ правени там са престъпно деяние спрямо всички проблемни двойки. Вие ме убеждавате, че единствено и само при Мели са най-точните и достоверни спермограми, и ме карате да вярвам само на нея. При всички случаи, дори и да бе добър резултата, пак щеше да искам проверка и на друго място.

Мимка, аз искам РЕАЛНИ резултати, не фалшиви разбира се. Тук въпросът не стои така. Аз искам да направим контолна СГ на друго място, надеждно. За съжаление всички ме нападнахте и не ми дадохте никакви предложения, което по подразбиране е, че трябва да се доверим изцяло на СГ на Мели и ако искаме контроли да ги правим пак там.

Очаквах само мнения и предложения, които за жалост не получих.

Нямам нищо против темата да бъде заключена.

Няма да заключваме темата, няма защо да го правим, тя е по същество и е важно да се обсъждат и такива проблеми. Моля всички да спазваме добрия тон.

И аз като тебе, не искам излишна полемика. Разбирам какво си имала предвид, като си казала понятни причини. Явно не си имала нищо обидно предвид. Но също така е понятно защо хора, които са били при мен, те насочват към мен (а това са всички писали в темата момичета). Насочването им е добронамерено, те не са знаели предварително, че вече съм правила спермограма на партньора ти, нали така. Затова го приеми като добър съвет.

Що се отнася до фалшивите спермограми - да, точтно така е. Това е един огромен проблем у нас, ако почетеш малко из старите теми, ще видиш че сигурно стотици пъти сме коментирали именно този факт - че фалшиви спермограми се правят под път и над път. Ще видиш колко много семейни двойки са изгубили време и пари именно заради такива изследвания. Да, неестествено е. Вярвам си виждала и други неестествени неща из родното здравеопазване. И, да, точно така е, това е престъно деяние! Да им забранят би било добре, но няма да стане скоро, както и скоро няма да има специалност андрология, както и скоро няма да се забрани в кабинетите да се правят инсеминации с необработен еякулат и т.н., и т.н. Това е горчивата реалност. И именно това кара повечето потребители да внимават и да не се доверяват.

Ако прочетеш отново развитието на тема, ще забележиш логиката на изостряне на разговора. И не е защото някой иска да те напада, а точно обратното.

Мижду другото, при мъже с варикоцеле варирането на морфологията е един от подозрителните признаци, които могат да насочат добрия ембриолог към тази диагноза.

Предлагам ти нещо конструктивно - нека партньорът ти отиде и си направи спермограма в някоя софийска клиника - примерно при д-р Щерев, при д-р Стаменов или при д-р Владимиров. Ако спермограмата там е със заключение нормозооспермия, аз лично ще платя разходите ви по спермалния анализ, вкл. пътните и ще те черпя едно питие от каквото пиеш на следващата сбирка на Зачатие. Не се шегувам.  :)

Истината е, че изобщо не искам никой мъж да има лоши резултати, защото знам какво означава това, но е факт, че мъжете носят тежестта на половината стерилитет. Мир?  :hug2:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #31 -: Април 06, 2007, 23:05:34 pm »
Браво, Мели  :balk_21:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #32 -: Април 07, 2007, 08:02:48 am »
   symphony, с "чаткаш ли" намах предвид обида а да ти порастърся мисълта.

Виж и ние имаме три спермограми и разрични мнения и нищо, пак сме на началната права.
Понеже мъжа ми някой щял да го види я в Окръжна я ВМИ та отидохме в София.
Там доктора също близък отнесе се добронамерено пусна на мен изследвания на него спермограма. След резултатите от спермограмата, той блокира т.е. доктора, занимава се с лапаро и чета похвали за него в сайта но до тук,прати ни  да го види уролог уж голяма работа в Александровска и консултант в Щерев- веднага ни беше заявено операция и всичко това в рамките на половин ден. Пак вайкане знаеш ги мъжете последва спенам ми се струва и витамини.

Втората спермограма пак в София малко по добра от първата.Не се решихме на операция а и аз категорично отказах на моя мъж ходения до София, това значеше отсъствие от работа и на двамата естествено някой ако вземе, че "закуси" с него.
Реших като начало да опитаме в клиника в Пловдив, последва второ мнение на уролог,който отрече твърденията на първия и така моя мъж се упокои,че не е  за операция.Пи хормон без хормонални изследвания.

Третата спермограма пак лоша, но със нея ми правят инсе, и то точно с необработен еякулат за който говори по горе Мели, и уж това е клиника по стерилитет , тръгнах си в шок, развитие на проблема не получихме а напротивив пак сме отначало. А хората пътуват чак от Айтос,Карнобат и къде ли не- това е престъпно.

Провокира ме с това, че в Пловдив има много специалисти по стерилитет - няма има аматьори много.Гледам сега тука се говори за един център обявил се пак за инвитро, тем подобни а като видях за кой доктор става дума, та той беше израждал приятелката ми значи направи си изводите.

Знам, че си объркана от различните показатели и мнения аз също.Ние се нуждаем от бъзро определяне на диагноза и адекватно лечение а не един куп мнения.
По въпроса за София щом имаш колебания опитай, но и там започваш от начало като на всяко друго място и пак няма притесненията ти да се изпарят мигновено.

Желая ти успех.


« Последна редакция: Април 07, 2007, 10:13:22 am от orhidea »
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #33 -: Април 08, 2007, 18:50:09 pm »
Благодаря ви за подкрепата, Мели, и всички момичета!

Пак в началото сме, пак без посока,
но ВЕЛИК ДЕН е, и с надежда за светъл лъч за всички пожелавам много здраве и любов?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Спермограма в лаб. Писанец
« Отговор #34 -: Април 09, 2007, 00:39:47 am »
Мила symphony,
само не се унивай.  :hug2:  Първата стъпка сте я направили, търсете причината и ви пожелавам да намерите Вашия доктор и много скоро да се радвате на вашата рожба.
Поздрави, Ели! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com