0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #40 -: Април 03, 2007, 11:37:07 am »
здравей,
първо честита бременност и успех!
мен също ме очаква редукция и ето какво знам до сега: има два варианта и при двата най-големият риск е спонтанен аборт.
първият е по-рано в 6-8 г.с с много тънка игла се влиза през влагалището и се изсмуква околоплодната течност на ембриона, в резултат на това той загива. има случаи, когато ембриона си произвежда течност отново и продължава да се развива, което налага повторна интервенция. при този вариант се получава и рязка промяна на хормоналните нива, което според някои статии е повод за спонтанен аборт.
вторият вариант е в 9-11 г.с. отново с тънка игла този път през коремната стена, макар че е възможно и през влагалището, се вкарва калиев хлорид в ембриона и това спира развитието му. този вариант също има своите недостатъци.
според мен трябва да провериш какво показва опитът на болницата, където ще правиш редукцията, при кой вариант са по-успешни.
вярвай, че ще успееш и не се притеснявай, че после бебетата ти ще бъдат много ревливи, като се притесняваш, де.
успех!
здравей,
първо честита бременност и успех!
мен също ме очаква редукция и ето какво знам до сега: има два варианта и при двата най-големият риск е спонтанен аборт.
първият е по-рано в 6-8 г.с с много тънка игла се влиза през влагалището и се изсмуква околоплодната течност на ембриона, в резултат на това той загива. има случаи, когато ембриона си произвежда течност отново и продължава да се развива, което налага повторна интервенция. при този вариант се получава и рязка промяна на хормоналните нива, което според някои статии е повод за спонтанен аборт.
вторият вариант е в 9-11 г.с. отново с тънка игла този път през коремната стена, макар че е възможно и през влагалището, се вкарва калиев хлорид в ембриона и това спира развитието му. този вариант също има своите недостатъци.
според мен трябва да провериш какво показва опитът на болницата, където ще правиш редукцията, при кой вариант са по-успешни.
вярвай, че ще успееш и не се притеснявай, че после бебетата ти ще бъдат много ревливи, като се притесняваш, де.
успех!
jimn, аз също не мога да ти дам съвет, но искрено се надявам, че нещата ще се подредят по най- добрият за теб и бебчетата начин.
Пожелавам ти една успешна, лека бременност и много късмет!  yahoo_17 :flower:
Безкрайно съм Ви благодарна момичета за всичко с което можете да ми помогнете .И за прекрасните пожелания Дано има господ да мога да премина през това и наистина всичко да е наред .Но само мога да се моля в момента нещо не мога да направя .
Аз съм при док-р Стаменов и определено вярвам на екипа му .А тази процедура се правила до 10 г.с както сте ми писали !От-другата седмица влизам в 9-г. с.
Да!!! в момента съм в 8-г.с и са 3-бр но съм и на 37-38 год. и е категоричен че няма да ме остави с 3 бр.-въпроса наистина е много сложен .???
Това което докторите ми обясниха е варианта с калиевия хлорид -с игла под ултра звуков контрол се влиза и се боцка набелязания ембрион и се аспирира .
Т.е -нещо подобно като взимането на яйцеклетките .Процедурата е на същия принцип .
Това е момичета -адцки съм уплашена ,не от процедурата а от това какво ще стане после .
Базкрайно съм благодарна още веднъж на всички и всяка ин-формация ще ми е от полза .
Целувам Ви всички -и желая от сърце на тези които се борят в АРТ още веднъж късмет .
*

    Titka

  • **
  • 56
  • Вярвай в своята мечта,дори далечна да е тя.
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #41 -: Април 03, 2007, 12:04:03 pm »
Дано всичко бъде наред. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #42 -: Април 03, 2007, 13:15:43 pm »
Късмет!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #43 -: Април 03, 2007, 13:21:18 pm »
Късмет и от мен миличка!!!
*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #44 -: Април 03, 2007, 13:54:40 pm »
Първо едно   ГООООЛЯЯЯЯМООО ЧЕСТИТО!!! Спомням си колко беше притеснена след предпоследната си процедура, хидросалпинга, фалшивия положителен резултат и т.н. , но важното е че се пребори! Не се притеснявай за предстоящото изпитание, Стаменов си знае работата! А вече съм в  18 г.с. , чакаме момченце! Знам, че всички борещи се в Зачатие ще завършат с  гооолеееми коремчета, но за някой дължината на пътя е различна. Пожелавам на теб и на бебоците всичко да е наред, радвай се на всеки момент от бременноста си! Целувки!    :bighug:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #45 -: Април 03, 2007, 14:25:02 pm »
Първо едно   ГООООЛЯЯЯЯМООО ЧЕСТИТО!!! Спомням си колко беше притеснена след предпоследната си процедура, хидросалпинга, фалшивия положителен резултат и т.н. , но важното е че се пребори! Не се притеснявай за предстоящото изпитание, Стаменов си знае работата! А вече съм в  18 г.с. , чакаме момченце! Знам, че всички борещи се в Зачатие ще завършат с  гооолеееми коремчета, но за някой дължината на пътя е различна. Пожелавам на теб и на бебоците всичко да е наред, радвай се на всеки момент от бременноста си! Целувки!    :bighug:
Благодария както на теб така и на всички момичета за ,чудесните пожелания .
Да ...точно така 4-опита едно лапаро и сега когато да се радвам аз без да искам съм притеснена ...???? Старая се вярвам на екипа както и до сега и същевремено съм страшно благодарна за щастието което ми дариха .Надявам се и за напред да мога да се радвам дали с 1- или с 2 ??? От сърце ти честитя новината за момченцето и стискам палци всичко да е наред и скоро да гушнеш сладкото бебче .
Още веднъж -Ви благодария за подкрепата  момичета определено ми помага .
Ще пиша непременно как са се развили нещата .
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #46 -: Април 03, 2007, 17:41:08 pm »
миличка ,аз мисля че док най-добре ще прецени!Той най-добре познава твоето състояние,риска дали ще можеш да износиш 3?/......трябва да го решите ти ,половинката и док!Вярвам,че ще вземете най-правилното решение. :DЩе ти стискам палци всичко да мине успешно! :D
*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #47 -: Април 03, 2007, 19:22:59 pm »
Късмет, jimn !
Дано нещата се развият по най- добрия за теб начин!

*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #48 -: Април 04, 2007, 11:14:19 am »
Първо '4ЕСТИТО :DРазбирам много добре как се 4уства6 и колко си изпла6ена.Но повярвай ми ти си във възможно най добрите ръце .Януари и аз правих редукция на 3 ембриона освен леко зацапване ни6то друго от това което 4етох не ми се слу4и Сигурна съм 4е и при теб вси4ко 6те бъде наред :D  УСПЕХ     
*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #49 -: Април 04, 2007, 11:20:49 am »
Първо '4ЕСТИТО :DРазбирам много добре как се 4уства6 и колко си изпла6ена.Но повярвай ми ти си във възможно най добрите ръце .Януари и аз правих редукция на 3 ембриона освен леко зацапване ни6то друго от това което 4етох не ми се слу4и Сигурна съм 4е и при теб вси4ко 6те бъде наред :D  УСПЕХ     
keuup !  :bighug:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #50 -: Април 04, 2007, 12:17:54 pm »
Честито и успех и от мен!!!С теб сме!!!
« Последна редакция: Април 04, 2007, 12:20:47 pm от Danidan »
*

    ne poznata

Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #51 -: Април 06, 2007, 14:22:19 pm »
здравей и от мене едно честито. аз също забременях след 12 годи. стерилитет ,и сега съм една много щастлива мама на една принцеса на 1 годинка.
миличка не знам,но защо не се опиташ да ги износиш? аз също забремнях на 37 и родих на 38 г.и имах безпроблемна бременност.знам и предполагам,че ти е трудно в момента да прецениш,но ми звучи жестово да изберете точно кой ембрион, жив човек да извадите.на мен заради годините предложиха аминоцинтеза, аз отказах заради и мин. роск от аборт или друг проблем.ти знаеш,но мисля че господ си знае работата щом те дари с три живи ембриона.успех и пиши!
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #52 -: Април 06, 2007, 15:51:27 pm »
знам и предполагам,че ти е трудно в момента да прецениш,но ми звучи жестово да изберете точно кой ембрион, жив човек да извадите.

Eмбриона не е жив човек, недей да вкарваш такива изречения в тема където момичето и без това е много объркано и притеснено, моля те. Поздравления за дъщеричката, НО има разлика когато бебето е едно, и когато ще са три......това определено няма да е лесно.

Стискам палци всичко да е наред, каквото и да решиш, jimn.
Нека нещата се наредят, както е най-добре за теб.
 :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers:
Успех!
« Последна редакция: Април 06, 2007, 15:53:14 pm от BLACK_ROSE »
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #53 -: Април 06, 2007, 17:14:22 pm »
Jimn, честито, мила! Силно ще ти стискам палци всичко да завърши щастливо, независимо какво решите. Успех и пиши как се развиват нещата!


*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #54 -: Май 03, 2007, 12:09:12 pm »
 :wink: Здравейте ,момичета .Първо много благодария на всичики вас които ме успокоихне в такъв субливен момент .Още веднъж благодария .
Е изчаках малко време и сега реших да ви пиша най-малкото Ви го дължа и за други момичета ако изпаднат в такова положение . 8) 8) 8)
Е мина деня на редукцията и то в първите дни на м.04. -тогава бях в 8 г.с.слава богу се чувствах добре с дребни неразположения което е нормално 2-3 дни имах леко зацапване и отшумя после .Като оставихме 2-чките които си бяха по първи а това което се беше появило в последствие него го махнаха .От тогава си ходех на работа чувсвах се добре всяка седмица ходех на контрола и бебетата бяха добре .
Вчера ходих на контрола и малко изтръпнах защото едното бебене не  му чуваше пулса и не можа да го хване изобщо .Не здам аз в момента съм 12 г.с и нямам нито болки нито зацапване .С божия помощ !Да се надявам ,че просто не е могла да го хване .И
Утре съм пак на контрола .Ще пиша момичета ,в момента и аз съм под леко напрежение .Но още веднъж Ви благодария за всичко .
До скоро .И успех на всички АРТ.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #55 -: Май 03, 2007, 12:15:05 pm »
jimn, дано от сега на татък всичко да върви по мед и масло! :D
Леко бременеене, мацка!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #56 -: Май 03, 2007, 12:18:11 pm »
Стискам палци всичко да е наред, jimn!
Успокой се и си мисли само за хубави неща!
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #57 -: Май 03, 2007, 12:21:31 pm »
Радвам се, че всичко е минало добре, jimn.
Нека няма повече притеснения до края.
Лека бременност и много усмивки.

Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #58 -: Май 03, 2007, 12:32:23 pm »
Jimn, ще се моля да са добре и двечките. Късмет и дано до тук да са били трудностите.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #59 -: Май 03, 2007, 12:55:55 pm »
Късмет Jimn :)
Ще стискам палци всичко да е наред от тук нататък :)