0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #20 -: Април 02, 2007, 12:59:04 pm »
Честита радост, успех и спокойствие, всичко ще е наред! :lol:
*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #21 -: Април 02, 2007, 13:02:58 pm »
Супер - честито, Jimn!!Как се радвам на такива хубави пролетни новини...!!!
Не знам какво да те посъветвам за редукцията,лично на мен би ми се видяло страшничко,но стискам палци всичко да се нареди както ти искаш!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #22 -: Април 02, 2007, 14:39:22 pm »
Честито! Лека бременност и здрави бебчета!
Успех!
*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #23 -: Април 02, 2007, 15:11:00 pm »
Честито и лека бременност ти желая!

Стискам палци всичко да мине леко и гладко с редукцията. И да бъдеш най-щастливата мама на финала. :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #24 -: Април 02, 2007, 15:12:29 pm »
ЧЕСТИТО МИЛА!!!!!Успокой се ,и се довери на лекарите!Всичко ще е наред, ще видиш.
С теб сме!!! :D :D :D
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #25 -: Април 02, 2007, 16:55:15 pm »
Честито и от мен :bighug:!
Стискам ти палци за безоблачно бременеене 8).
Намерихме нашето синче.
*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #26 -: Април 02, 2007, 17:21:21 pm »
  Честито! Лека бременност ти желая! :D
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #27 -: Април 02, 2007, 18:29:38 pm »
Честито!! :D Отлична новина, и ти стискам палци всичко да мине възможно най-безпроблено :D

Все пак, има ли вариант да се оставят и трите?

И това изпитание ще мине, ако все пак се наложи!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #28 -: Април 02, 2007, 19:57:14 pm »
jimn, аз също не мога да ти дам съвет, но искрено се надявам, че нещата ще се подредят по най- добрият за теб и бебчетата начин.
Пожелавам ти една успешна, лека бременност и много късмет!  yahoo_17 :flower:
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #29 -: Април 02, 2007, 20:29:21 pm »
здравей,
първо честита бременност и успех!
мен също ме очаква редукция и ето какво знам до сега: има два варианта и при двата най-големият риск е спонтанен аборт.
първият е по-рано в 6-8 г.с с много тънка игла се влиза през влагалището и се изсмуква околоплодната течност на ембриона, в резултат на това той загива. има случаи, когато ембриона си произвежда течност отново и продължава да се развива, което налага повторна интервенция. при този вариант се получава и рязка промяна на хормоналните нива, което според някои статии е повод за спонтанен аборт.
вторият вариант е в 9-11 г.с. отново с тънка игла този път през коремната стена, макар че е възможно и през влагалището, се вкарва калиев хлорид в ембриона и това спира развитието му. този вариант също има своите недостатъци.
според мен трябва да провериш какво показва опитът на болницата, където ще правиш редукцията, при кой вариант са по-успешни.
вярвай, че ще успееш и не се притеснявай, че после бебетата ти ще бъдат много ревливи, като се притесняваш, де.
успех!
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #30 -: Април 02, 2007, 21:01:26 pm »
Поздравления! Дай боже изпитанието да мине леко! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #31 -: Април 02, 2007, 21:04:29 pm »
Честито мила!
Искам да кажа и моето мнение. Имам няколко неуспешни опита инвитро. Веднъж стана на въпрос, че при една от пациентките на лекарката е имало бременност с 3. Жената е решила да направи това, което и ти. Резултатът е загуба на всичките.
Друг случай. Имам братовчедка с тризнаци. Веднъж си вървя в един търговски център и чувам страшна врява...гледам братовчедка ми с количка за близнаци и едното виси на врата и с кенгуру...Стана ми много смешно. А тя имаше такова изражение....Две девойки и едно момче. Женските пищяха незнайно защо, но като се появих и им заговорих млъкнаха всички и се пулеха... :lol:.
Друг случай. Припоследния ми опит чакам пред кабинета и идва една кльощава мацка с много изхвръкнал корем. Аз се засмях и попитах колко са, а тя ми каза-3. След 10 дни се родиха и 3-те и бяха по 2,5 кг.
Аз не бих правила редукция, а бих си гледала "лудницата" с кеф!!!! След толкова мъки не бих го направила. Това е просто 3-но щастие!
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #32 -: Април 02, 2007, 21:18:12 pm »
Честито!!! :crossfingers: всичо да е ОК.
*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #33 -: Април 02, 2007, 22:45:41 pm »
Здравей Jimn,
Аз правих редукция в 10 г.с. За съжаление колкото и добър да е лекаря съществува риск от спонтанен аборт, какъвто беше случая при мен. Въпрос на късмет. Трябва да си убедена в решението си каквото и да е то.Желая ти успех!

*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #34 -: Април 02, 2007, 22:53:52 pm »
  Честито Jimn!Редукцията не е просто избор,ако лекарите преценят ,че е необходима.....никои няма да рискува  в излишък! Желая ти спокоиствие и успех! :bighug: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #35 -: Април 02, 2007, 22:57:15 pm »
Ще се справиш, миличка!
Толкова много си преживяла, ще се справиш и с това!
И след редукцията се надявам да имаш най-спокойната и щастлива бременност. Време е да се зарадваш истински, без страх и без притеснения!
Стискам палци!

lb2f
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #36 -: Април 02, 2007, 23:51:54 pm »
честита радост!

защо те натискат да правиш ембриоредукция? има ли някакви особени медицински показания за това? не знам дали са ти обяснили подробно и достоверно нещата, но редукцията е доста рискова процедура.

на твое място, не бих се подложила на това.
много мислих, преди да си напиша мнението, но реших да го направя, защото имам едно леко усещане, че предложението за процедурата ти е поднесено малко по-леко, отколкото трябва.

запознай се с всички ЗА и ПРОТИВ, преди да вземеш решение. решението го взимаш ти.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #37 -: Април 03, 2007, 01:52:57 am »
мило момиче, първо честито за това щастие!
аз наистина не разбирам много, но ако няма сериозна медицинска причина, защо ще го правиш? и как избират кой от ембрионите ще редуцират? не искам да всявам лоши мисли у теб, но това е като игра на Господ.
искрено ти желая успех, каквото и да решиш!
*
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #38 -: Април 03, 2007, 06:25:37 am »
   Здравей! Доста мислех и аз преди да пиша. Също имах многоплодна бременност, но с 4. Правих 2-та вида редукции описани от Бамбина. С изтеглянето на течността не се получи-останаха живи. С вкарването на калиев хлорид се умъртвиха. Остана 1, което загубих в 19г.с. Съветът ми е да се консултираш дали имаш възможност да износиш и трите. Аз съм с двурога матка и при мен беше невъзможно. Докато лежах в болницата имаше бременна с 3 бебета. През цялото време е била под наблюдение в МД и в 7месец чрез секцио ги извадиха, живи и здрави.
   Всичко е индивидуално. Желая ти много късмет и вярвай, че ще успееш. Съвет от мен-ако се стигне до редукция после си следи микробиологията и левкоцитите.
   Стискам палци! Вярвай!
Re: Щастлива и притеснена !
« Отговор #39 -: Април 03, 2007, 10:23:21 am »
ЧЕСТИТО!!!  :D Стискам ти палци всичко да бъде наред при редукцията! Лека и безпроблемна бременност ти желая!  :crossfingers: :crossfingers:
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън