0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« -: Март 29, 2007, 20:54:59 pm »
А сега накъде???  :cry:
*
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #1 -: Март 29, 2007, 22:20:04 pm »
Какво се е установило? Има ли сперматозоиди в еякулата?
Правихте ли диагностична биопсия от тестиса?
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #2 -: Март 29, 2007, 23:44:51 pm »
имаме една спермограма, която не е правена в специализирана клиника. Резултатът от нея е азооспермия. казаха ни, че ако ни е жисоко ТСХ, няма смисъл от нищо повече, което да направим  :( а аз жсе си мисля, че трябва да има начин  :oops:
*
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #3 -: Март 30, 2007, 08:22:28 am »
Първо си направете спермограма в специализирана клиника и после консултация със специалист уролог-андролог. Дори и диагнозата да е азооспермия, може да има сперматозоиди в тестиса и също има надежда. Успех! :)
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #4 -: Март 30, 2007, 09:43:04 am »
имаме една спермограма, която не е правена в специализирана клиника. Резултатът от нея е азооспермия. казаха ни, че ако ни е жисоко ТСХ, няма смисъл от нищо повече, което да направим  :( а аз жсе си мисля, че трябва да има начин  :oops:

Розалче, какво пишеше в СГ : няма сперматозоиди закл. аззоспермия или само азооспермия.?
На нас също са ни поставяли тази диагноза при налични макар и няколко хиляди бр.
Първо направете СГ в специализирана клиника, за да се види дали има поне единични бройки, нещо което не могат да установят в лаборатория.
Консултирали ли сте се с уролог-андролог ? Къде сте ходили на консултация?
Колко е високо ФСХ? А други хормони?
В краен случай при налична сперматогенеза могат да се извадят директно от тестиса.

Спокойно мила, надявам се да намерите разрешение на вашия случай ! Стискам палци  :goodluck:
*
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #5 -: Март 30, 2007, 22:56:38 pm »
rozaly , и аз ви съветвам да направите консултация с уролог - да види тестисите, ако се наложи да направи биопсия и диагностика за да се установи има ли сперматогенеза и да насочи към съответно лечение.
Успех!!!
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #6 -: Март 30, 2007, 23:14:25 pm »
Момичета, ходихме при д- р Кацаров. Той каза, че видимо няма проблеми и би е възможно да се открият при тестикуларна биопсия единични сперматозоиди, но само ако не е по висок от нормата хормона ФСХ. Е, направихме го- 26 при норма до 12  :(

 Д- р Кацаров каза, че ако наистина е по- висок хормона няма смисъл да се прави каквото и да било  :( 
Та сега вече незнам какво да правим. Ако някой е минал по този път, моля да сподели.
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #7 -: Март 30, 2007, 23:16:59 pm »
Илиана, в спермограмата пише само азооспермия, нищо повече. И други хормони не са ни казвали да правим освен ФСХ. Направо ни казаха, че няма да се получи  8O 
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #8 -: Март 30, 2007, 23:20:01 pm »
А аз искам малък бебо с неговите очички  stork-girl
*
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #9 -: Март 30, 2007, 23:23:25 pm »
Розали, направете спермограма в специализирана клиника първо. Да се види колко точно е азоспермията, има ли налични форми след обработка, колко, какви са и т. н.
Колкото до това, какво са ви казали, и на нас така ни казваха на няколко места, а в крайна сметка при третото ИКСИ резултата беше успешен.
Пожелавам ти нещата при вас да се развият добре и скоро да ни зарадваш!
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #10 -: Март 31, 2007, 11:38:41 am »
signus, толкова ме зарадва, много се радваме за вас  :lol:
а вие имахте ли восоко  FSH ?
*
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #11 -: Март 31, 2007, 11:58:42 am »
Хормоните бяха в норма, но тестостерона беше на долна граница. Иначе имаше единични неподвижни сперматозоиди в самото начало, а при биопсията се оказа, че има тестикуларна тъкан, която да произведе сперматозоиди, но не го прави. Премина през хормонална терапия, витамини, антиоксиданти и билки, спря цигарите и малко се увеличиха, в крайна сметка малко, но за ИКСИ бяха достатъчно. При него причината е била късно слезли тестиси почти в пубертета, единия асансьорен до доста късна възраст.
За това първо направете спермограма в специализиран център и консултация с уролог! Само веднъж ли сте изследвали този хормон? Защо не го направите и в друга лаборатория?
Успех!
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #12 -: Април 01, 2007, 18:23:55 pm »
Розалче, послушай Сигнус.
Ние също имахме високо ФСХ (с около 2 ед. над нормата ) и тестостерон под границата. И лекарите понякога грешат. Така че първо направете достоверна СГ и повторете хормоните.
Успех ви желая. Аз мисля, че има смисъл да се направи всичко възможно.
Дано и Мели се включи с коментар.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #13 -: Април 01, 2007, 19:14:36 pm »
Розали, нова спермограма на правилно място и отново консултация с уролог, за да обсъдите евентуална биопсия. Дори и при липса на зрели сперматозоиди, пак има начин да се направи АРТ.

За жалост, крипторхизмът нанася сериозна вреда на сперматогенезата, особено когато е двустранен.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #14 -: Април 01, 2007, 21:31:32 pm »
Благодаря ви много за подкрепата. В четвъртък ще направим спермограма в клиниката на д- р Владимиров. Твърдо сме решени да опитваме до последно. Чудя се дали има смисъл в случая да си мъча милото с витамини и чайове  :?    За капак на всичко аз имам неспукан фоликул  :cry: :cry:
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #15 -: Април 02, 2007, 11:31:00 am »
Браво Розали, правилно сте се ориентирали. Преди СГ-та, нали знаеш въздържание от 3 до 5 дни.Витамини и чайчета винаги можете да пиете, но се иска време за да подействат(поне 3 месеца). Дано да се подобрят нещата!
За твоя неспукан фоликул не се претеснявай-не е нищо страшно.
Успех ви пожелавам и да пишеш какво е станало.   
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #16 -: Април 02, 2007, 11:50:47 am »
благодаря ти илиана, осигури спокойствието за деня  :D че аз каквато съм притеснитерлна. Трябва да ме видите каква съм паника пред лекарските кабинети  8O
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #17 -: Април 12, 2007, 11:52:53 am »
Моля за помощ. Аз всъщност пиша и в bgmamma, та ако се повтарям, извинете ме  :balk_600:   Та моля за съвет, ако може и Мели да ми отговори. Кажете ми какво да правя донорска инсеминация след хидротубация или да изтърва този месец и да пробваме да търсим нео при мъжът ми, като се има предвид, че и при вртората инсеминация няма открити сперматозоиди дори и след центрафугиране, и ФСХ е двойно увеличен? Моля за помощ, че утре съм на лекар пак.
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #18 -: Април 12, 2007, 11:55:31 am »
при втората спемограма няма открити спематозоиди , извинете ме  :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Двустранен крипторхизъм и висок FSH
« Отговор #19 -: Април 12, 2007, 12:50:14 pm »
Розали, решението да се премине на второто стъпало - било към инсеминация с материал от донор или към осиновяване, е много лично решение и никой друг освен вас не може да го вземе. Обсъдете все пак възможностите, които биопсията може да ви даде, с вашите лекари.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу