0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Предупреждение - рубеола
« Отговор #20 -: Април 19, 2007, 16:45:30 pm »
Щом е ваксинирано, няма проблем.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Предупреждение - рубеола
« Отговор #21 -: Април 19, 2007, 17:05:45 pm »
 :thankyousign: :thankyousign: :thankyousign:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Предупреждение - рубеола
« Отговор #22 -: Април 27, 2007, 16:16:32 pm »
А къде в София може се прави ваксина срещу рубеола. Аз питах личната лекарка, но тя ми каза, че имало само ваксина срещу рубеола, морбили и... забравих. Само тази за бебетата. Ама понеже съм боледувала от морбили и не можело да ми се сложи.
Аз обаче нещо не й вярвам. Лошото е, че няма кого другиго да попитам.
А и пазенето после от един месец сигурно ли е, че е толкова, защото аз бях чела за три.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Предупреждение - рубеола
« Отговор #23 -: Декември 28, 2008, 22:29:10 pm »
Момичета помагайте. Бременна съм в началото на 4 месец и на сестра ми детенцето се разболя от рубеола а аз бях 3 дни в непрекъснат контакт с него. Сега съм страшно притеснена. На 4 ден пуснах изследване и резултата е IgG + (полож.) и IgM - (отр.) Притеснява ме това ,че от лабораторията не излязоха никакви числени и референтни стойности само + и - . Док. каза ,че всичко е наред , но някъде четох , че трябва изследванията да се правят на всеки 7 дни за да се докаже скорощна зараза. 8O
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предупреждение - рубеола
« Отговор #24 -: Декември 29, 2008, 05:42:16 am »
Момичета помагайте. Бременна съм в началото на 4 месец и на сестра ми детенцето се разболя от рубеола а аз бях 3 дни в непрекъснат контакт с него. Сега съм страшно притеснена. На 4 ден пуснах изследване и резултата е IgG + (полож.) и IgM - (отр.) Притеснява ме това ,че от лабораторията не излязоха никакви числени и референтни стойности само + и - . Док. каза ,че всичко е наред , но някъде четох , че трябва изследванията да се правят на всеки 7 дни за да се докаже скорощна зараза. 8O

Щом имаш положителни ИгГ антитетала, това означава, че имаш изграден имунитет и не можеш да се заразиш отново.
Re: Предупреждение - рубеола
« Отговор #25 -: Декември 29, 2008, 18:11:43 pm »
Благодаря ти ,ladi_11 дано всичко да е наред . А на всички вас Весели празници