0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #40 -: Юли 05, 2007, 14:05:16 pm »
с извинение към написалия го, но това е алабала. нито едно от цитираните по-нататък смущения от имунологичен характер не е доказано да води до невъзможност за имплантация. вече обясних какъв е техният механизъм на действие.

бе ще го кажа за последен път и се изключвам от темата, защото явно въпросът е по-скоро в друга плоскост:

който има пари и възможност - нема лошо да се изследва за де що свари.

(но тогава не пропускайте и хистероскопията, и лапароскопията, защото само те хващат друга една група от цитираните причини за репродуктивни неудачи - анатомичните. ама там режат и по-трудно се навиваме, сякаш...)
Ами и аз ще го кажа - нека не вземаме хляба на специалистите по темата  :wink: и да претендираме, че знаем всичко. Ако се поровим в нета, мнения има всякакви.

Колкото до хистероскопията и лапароскопията, само през последната не съм минала, именно защото лекарят ми е преценил, че не е необходима. Все пак да не забравяме, че рязането е много по-сериозна (а и по-скъпа) намеса от вземането на кръв.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #41 -: Юли 05, 2007, 14:08:02 pm »
Цитат
анатомични дефекти (5-10%)
Цитат
имунологични причини (50%)


яд ме е че преди първото икси не си пуснах имунолог. и генет. изследвания. Ако сега съм имала мал шанс, то тогава имах положителен тест.


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #42 -: Юли 05, 2007, 14:10:10 pm »
Цитат
анатомични дефекти (5-10%)
Цитат
имунологични причини (50%)


яд ме е че преди първото икси не си пуснах имунолог. и генет. изследвания. Ако сега съм имала мал шанс, то тогава имах положителен тест.


Ето това обобщава май всичко казано до тук
*
Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #43 -: Юли 05, 2007, 14:14:34 pm »

бубата, при теб видях какво е излязло след генетичните изследвания - този проблем също може да допринесе за ранен спонтанен аборт, понеже склонността към тромбофилия може да доведе до ранно запушване на хорионните въси и спиране на храненето на ембриона. тази генетична мутация не е причина за неуспешно имплантиране и неуспешни АРТ процедури.

изобщо, всички проблеми, свързани със склонност към образуване на тромбози и повишено съсирване на кръвта, могат да се отразят най-вече в ранните седмици от развитието на бременността, а не преди самото й ставане (сиреч - имплантиране на ембрио в матката).


Така е джаме, ама аз все си мисля, че ако генетичният ми проблем беше излезнал на яве по рано, нямаше 3тият ми опит да завърши с мисед. Та пак стигаме до началото - по добре всички изследвания, за да се спести поне част от страданието.
« Последна редакция: Юли 05, 2007, 14:22:10 pm от bubata »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #44 -: Юли 05, 2007, 14:48:27 pm »
Цитат
анатомични дефекти (5-10%)
Цитат
имунологични причини (50%)

ох, евро, събери всичките проценти от статията, която бистрим, и виж дали не надхвърлят значително стотарката... хромозомните и те бяха от 7 до 50%, а генетичните и те тургат нещо отгоре.
потърси още източници, не е само този линк в мрежата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #45 -: Юли 05, 2007, 15:18:09 pm »
ох, евро, събери всичките проценти от статията, която бистрим, и виж дали не надхвърлят значително стотарката... хромозомните и те бяха от 7 до 50%, а генетичните и те тургат нещо отгоре.
потърси още източници, не е само този линк в мрежата.
Първо, явно при някои причините са комплексни, т.е. има хем генетични, хем имунологични проблеми и сигурно затова порцентите са над 100. Второ, хромозомни и генетични причини са едно и също (за информация гените са групирани в хромозоми, т.е. дефект в дадена хромозома значи респективно дефект в някой от гените в нея, липса на част от хромозомата значи липса на някои гени и т.н.). И трето, дори процентът да е под 1, за този, на когото се е случил даденият дефект, той си е 100% и следователно не бива да се пренебрегва с лека ръка само защото при останалите 99% го няма.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #46 -: Юли 05, 2007, 16:06:55 pm »
Не си заравям главата в пясъка, просто на няколко пъти се спрегна въпросния линк и коментарите все се въртят около него, затова го цитирах.

Наистина се спекулира напоследък с "имунологични и генетични изсл.", но е факт че ме е яд, не за тия 250-300 лв., а за това че не ги пуснах по-рано, защото беше ясно че със секс ще стане трудно.

А сега се чудя какво още и къде да изследвам.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #47 -: Юли 17, 2007, 14:18:10 pm »
Здравейте момичета, чудесна тема обсъждате.

доста метериали изчетох по въпроса за имунологичните и генетичните изследвания. И аз в момента съм на кръстопът дали да правя или не, защото съм изморена вече да търся проблеми и да се появяват все по нови...Имам един missed в 8-ма седмица и сега след инвитро в 4-та седмица, разбрах с кръвен тест, чхг-то беше 60 ха 17-ти ден след трансфер и после започна да пада. Говорих с моя док за тези изследвания и той каза да не пускам. Изследвала със TSH, TAT, MAT, - в норма са, оперирана съм от ендометриоза преди 3 години, така, че може би попадам в рискова група. След инвитрото бях на аспирин протект....незнам до колко нещата са свързани и да отивам веднага да пускам изследвания. За съжаление литературата, която четох ми е абсолютно далечна и честно казано не разбирам....какво бихте ме  посъветвали?

Спадам ли вече в групата на жените с два спонтанни аборта - въпреки че единият e бил missed, а сега втория е бил загинал зародиш...незнам какво да мисля

благодаря ви момичета
« Последна редакция: Юли 17, 2007, 15:24:13 pm от Vanina_sss »
*
Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #48 -: Юли 17, 2007, 19:28:15 pm »
Vanina, моят съвет е да ги направиш. Правили ли са ти криотип след абортите?
Аз направих генетични изследвания след 1 мисед аборт и се оказа, че имам 2 генетични мутации. Вярвам, че това спаси бебето ми при следващата бременност, защото получих адекватно лечение. Лекарите обикновено не препоръчват тези изследвания преди да имаш 3 аборта.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Re: Генетични изследвания - кога се налагат?
« Отговор #49 -: Юли 18, 2007, 09:32:09 am »
Здравей Лила,

не са и правили, но колкото повече чета, толкова повече си мисля, че трябва да се направят такива изследвания. Но понякога си мисля, че се въртя в един омагьосан кръг..... вече почти всички теми обиколих във форума, само хубавите пропускам. А и изследванията не са малко като сума....благодаря ти за съвета :D