0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #60 -: Юли 14, 2008, 17:45:36 pm »
момичета правите ли крем-супа на децата.това е любимата супа на Ели вътре с кротончета и любима моя - защото мога да сложа вътре и неща които не обича.като са пасирани не може да ги види :lol:
всеки ден да я питам какво иска за ядене отговора ще е - крем супа и кус-кус
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #61 -: Юли 24, 2008, 16:38:04 pm »
Мини аз белтък въведох с великденски курабии  :lol: и питка след това.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #62 -: Февруари 06, 2013, 08:58:14 am »
ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС ,НО ВИЖДАМ ЧЕ ТОЗИ САЙТ ОТ 2008Г. НИКОЙ НЕ Е ПИСАЛ
 
*
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #63 -: Февруари 06, 2013, 09:05:23 am »
В сайта ежедневно пишат много хора  :D. Може би имаш предвид в тази тема. Задай си въпроса, ще ти бъде отговорено. поразгледай и другите теми в раздела.

Моля те, пиши с малки букви. В интернет пространството писането с главни букви означава, че крещиш.
     
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #64 -: Февруари 06, 2013, 22:09:45 pm »
 Моля за извинение за големите букви, за другите теми ,,ДА'' ,но мен ме интересува
 тази тема и по точно ---1.Ястия с телешко
                         2.Ястия с риба и каква да бъде
           за дете на 1г.
     Благодаря предварително.
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #65 -: Февруари 06, 2013, 22:45:18 pm »
Фифи, веднъж бях купила едно готово бурканче на Гербер телешко с макарони и зеленчуци. После аз направих домашно такова, прие се много добре. Риба дадох съвсем наскоро за първи път- пъстърва с доматен сос, кис.краставички и малко орехи. Домати съм въвела, а краставичките и орехите прецених, че са пренебрежимо малко количество и проблем нямаше. Ти си прецени според детето. Моето до сега проблем с нито една храна не е имало и затова тук малко през просото го ударих :) важното е рибата да е прясна, да не е от консерва и да не е от южните морета, защото се счита, че са по-богати на живак. Пъстървата и скумрията са добър избор. Екзотичните морски дарове не са подходящи.

*
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #66 -: Февруари 06, 2013, 23:28:16 pm »
Най-често готвя телешкото с картофи и моркови. Може примерно и с грах.
Риба не обичам и присъства в менюто ни основно на скара, също съм му приготвяла на пара с гарнитура ориз със зеленчуци или варени картофи на пюре.
*
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #67 -: Февруари 07, 2013, 08:49:01 am »
Телешко може да приготвиш варено, с картофи, лук, моркови и целина. Също така със зелен боб или грах. Може да направиш мусака със смяно телешко месо.
Рибите у нас са проблем, защото мъжа ми не яде и му става зле, когато замирише на риба. Приготвям много рядко, обикновено някакво филе от бяла риба, на супа със зеленчуци. Добър вариант е на пара или изпечена във фолио, с някаква гарнитура.
     
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #68 -: Февруари 08, 2013, 14:07:56 pm »
             
           Благодаря за съветите,аз съм баба на две внучета,
      за моите деца всичко сама си приготвях но съм позабравила някои неща,
а и моите не бяха капризни ,всичко ядяха.

 dani_j и моят син не харесва риба --боляла го главата,
          мислех ,че се гевези ,но ето че чувам и друг такъв случай
 
*
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #69 -: Февруари 08, 2013, 19:46:05 pm »
fifeta, прави ти чест, че опитваш да готвиш домашна храна и търсиш рецепти.

Телешко със зеленчуци
Говеждо и телешко месо напоследък слагам в супа с лук, моркови, целина, чушка и ечемик. Месото и ечемикът се сваряват предварително, после за 15-20 мин и зеленчуците.

Сандвич със сардина
Често давам сардини от консерва - това е много полезна и достъпна риба. Поднасям я с нарязани пресен домат и хляб. (Това на сандвич с майонеза и аз го ям редовно и охотно.) Детето редува парченцата, ядейки с ръце.

Риба яхния
Сьомга, хек и бяла риба готвя в яхния или гъста супа с лук, моркови, картофи, може и домати. Първо задушавам зеленчуците в малко вода, накрая прибавям рибата. Понякога слагам и лъжица кисело мляко преди ядене. Общо15 минути за 1-2 порции.


« Последна редакция: Март 11, 2013, 13:30:54 pm от mimi26 »
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #70 -: Февруари 27, 2013, 11:52:03 am »
Гледам, затишие в темата....
Да ви "шерна",една рецепта за мъфинки и да задам един въпрос!
Правих ги като за Борис-с АБКМ/ на път сме да се отървем от това апропо/-без мляко и понеже не ядем белтък от яйце, още, и без яйца...
Рецептата:
 3 чаени чаши брашно
 1 чаена чаша топла вода
 1 чаена чаша настъргана ябълка,/може сладко, или плод. пюре-според възрастта/
 ½ чаена чаша олио
 ½ чаена чаша захар
 1 чаена лъжица канела
 1 пакетче бакпулвер
 ½ чаена лъжица сода за хляб

Необходимо време за приготвяне:
15 минути подготовка
30 минути печене, 20 броя.
Станаха хубави, на каката и ги топнах в шоколад с шарени пръчици/тя е на 12 г./, на Борис с пудра захар! :lol:
Пекох ги във форма за мъфини и в хартиени кошнички за мъфини.
Въпросът ми е защо залепнаха за хартиените кошнички, въпреки, че намазах с олио? :oops:
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 18:28:01 pm от mimi26 »


*
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #71 -: Февруари 27, 2013, 14:21:13 pm »
Мисти, аз съм гола вода в кухнята и не мога да дам мнение,но тези мъфини ми изглеждат много апетитни, и да попитам ако реша да слагам мляко и яйца, колко трябва да сложа?


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #72 -: Февруари 27, 2013, 14:51:43 pm »
ivanita, ето рецепта за мъфини или кекс с кис .мляко /кекс ще е ако е в обикновена тава, иначе съставките са същите, мъфинките са по симпатични, а и децата се впечатляват.../
Един разкошен сладкиш, любимият ми и на всички в къщи.Аз си го наричам "тръшнатият", защото слагаш в купа, бъркаш, "тръшкаш" го в тавата и ставаа..... :eating:

Бъркан сладкиш
1 коф.кис.мляко
2 ч.ч. брашно
1 ч.ч.захар
1/2 ч.ч.олио
2-3 с.л.какао/може и без него, ако е за малолетни :lol:/
1/2пакетче канела
1ч.л.сода бикарбонат/разтваря се в кис.млякото/
1/2 бурканче сладко/конфитюр/-това може да се замести, за малки деца с
ябълка, морков, банан и т.н според вкуса и предпочитанията и най вече възръстта. :D
Содата се разтваря в млякото всички съставки се смесват в купа бъркат се с лъжица.След това в намслена и набрашнена тава,пече се в загрята фурна на 150-180 градуса.Времето зависи от фурната, бодва се с клечка за зъби, ако излиза суха значи е готов. Поръсва се с пудра захар /или с разтопен шоколад, за големите/.Аз го режа на ромбове.Става красив и много вкусен.За следобедна закуска е  чудесен!
Кекса с яйца е по особен, защото яйцата трябва да са на стайна температура, да се за предпочитане пресни и да се разбиват минимум 20 мин., иначе може да не стане сполучлив сладкиша.
Пробвай този, супер лесен е и винаги става!А относно залепването на моите мъфини, ще си взема силиконова форма, там залепване няма... :lol:
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 18:28:36 pm от mimi26 »


*
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #73 -: Юли 10, 2015, 23:12:47 pm »
Да побутна темата :lol:
Някой да е правил мляко с ориз ама с АМ и да има насоки (Аз и с прясно мляко като съм правила не ми се е получавало, ама пусто му съм си наумила да пробвам дребния :lol:). Имам оризоварка и мога да сваря ориза до перфектно и евентуално после да сложа АМ - дали ще стане :?
*
Re: Рецепти за бебета и малки деца
« Отговор #74 -: Юли 11, 2015, 08:44:44 am »
Аз не виждам друг вариант с АМ.
Иначе за мляко с ориз най-добрият вариант е на 2л. мляко да сложиш една чаша ориз, майка ми слага и една чаша захар, но вече е въпрос, кой колко сладко обича и една ванилия. И вариш докато почти се поеме. Става много вкусно.