0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цитонамазка и гъбички
« -: Март 20, 2007, 17:17:30 pm »
Здравейте,

Този месец трябваше да направя цитонамазка, но се появиха гъбички в следствие на антибиотик. Проблемът е, че след лечението не изчезнха и сега пак трябва да ходя на лекар, за да се направи ново лечение. Въпросът ми е да направя ли и цитонамазка (днес ми свърши овулацията) и ще се повлияе ли резултатът, ако имам гъби?
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #1 -: Март 20, 2007, 19:09:21 pm »
Можеш да си направиш цитонамазка. Гъбичките няма да й се отразят, но трябва да ги лекуваш.
Успех :)!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #2 -: Март 20, 2007, 19:24:35 pm »
и при мен е същото.Ходих за цитонамазка,защото имам и раничка.Не ми я направиха,защото имам гъбички- и аз пих много антибиотици.Сега ги лекувам и другата седмица ако всичко е ок,ще ми направят и цитонамазката.
<br />
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #3 -: Март 20, 2007, 19:47:37 pm »
Първо трябва да излекуваш гъбичките, после цитонамазка, защото е възможно гъбичките да опорочат резултата.
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #4 -: Март 21, 2007, 09:46:58 am »
Момичета, благодаря ви за отговорите. Мнението ви съвпада и с моето, но исках още някой да потвърди. Явно този месец ще пропусна цитонамазката, защото след около седмица и ще ми дойде. Надявам се да не е фатално. Сега първа грижа са гъбите. :)
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #5 -: Март 22, 2007, 16:31:29 pm »
Правилно си ре6ила. И на мен ми каzаха 4е гъби4ките могат да повлияят на реzултата от цитонамаzката.
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #6 -: Март 22, 2007, 17:49:00 pm »
влияят - вдигат групата.
всяка инфекция се отразява.
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #7 -: Март 22, 2007, 17:58:03 pm »
Вчера бях на гинеколог. Май ще го сменям. Оказва, че май нямам гъбички, а имам завишена киселинност. Аз изрично го попитах ще влияе ли на цитонатамазка, ако имам нещо,а той ми казва "не" и ми взе намазка. Аз му казах, че искам само преглед и микробиология, а той ми взе само цитонамазка. Явно другия месец ще повтарям цитото при друг.
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #8 -: Март 29, 2007, 09:43:17 am »
Здравейте момичета,

Резулттът от цитонатамазка излезе - 2 група. Преди 6 м. бях 2б. Сега ми казаха, че всичко е нормално и да ходя на 1 г., но аз ще продължавам да ходя на всеки 6 м.
Имам един въпрос само - 5 дни преди цитото беше последното вагинално хапче гино-певарил за гъбичките и тогава доктора каза, че трябва да минат 2-3 дни, за да се направи цитонамазка, въздържах се от полов контакт 2.5 - 3 дни, с интимен сапун не се бях мил от 2 дни - а сега и въпроса: Може ли тези срокове да са прекалено кратки и да покажат грешни резултати, т.е. атипичните клетки да не се видят?
Като видях 2 гр. не ми се вярвяше.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #9 -: Март 29, 2007, 09:47:09 am »
Не. Всичко е наред. Тези изисквания са, ако например излезе ІІІ-та група да е сигурно, че е ІІІ-та, а не е опорочена проба от други фактори и реално да имаш І-ва или ІІ-ра, например.
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #10 -: Март 29, 2007, 09:59:10 am »
А най-интересното е, че преди 1 г. бях 3d по някаква мюнхенска класификация, тогава ми казаха, че няма проблем и да ходя на 6 м., затова още не мога да повярвам, че клетките са в норма. Може да се дължи на това, че промених начина си на живот. Ох, дано повече да няма изменения.
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #11 -: Март 29, 2007, 18:12:39 pm »
При онколог-гинеколог ли ходиш?
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #12 -: Март 29, 2007, 18:27:47 pm »
На мен пък при едно от изследванията ми казаха - 1-ва група, а при друго изследване - 2-ра група. Даже втората лекарка каза, че то нямало първа група. Много странно! Някой има ли представа? Може би става въпрос за различни класификации. Втората лекарка ми излекува и раничка на шийката на матката, като каза, че една от причините да се появи е високата киселинност. Препоръча ми да си правя два пъти седмично промивки от соден разтвор (сода бикарбонат + вода) с дамски душ. Така се намалявала киселинността.
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #13 -: Март 29, 2007, 18:46:59 pm »
Розичке, според мен тези промивки са строго индивидуални, а и нали трябва има определн срок в който трябва да ги правиш. Рецептата я знам, правила съм няколко курса с такива промивки: В един литър преварена вода (тоест завряла и махната от котлона) се слагат 1 или 2 (не помня добре) супени лъжици сода бикарбонат, като се оставя да изстине до телесна темпетарура.
И на мен ми се е случвало взети секрети и дадени в различни лаборатории, от едната ми казаха 1-ва, а от другата 2-ра група. Странно...но е важно, че не е трета!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #14 -: Март 30, 2007, 09:45:57 am »
През месец март 2006 г. резултатът ми беше 3d. Тогава ми обясниха да отида след 6 м., но аз направих и консултация с още един гинеколог - резултатът беше - 2а (цервикс) и 2б (порцио вагиналис). И той ми каза да отида след 6 м. (това беше посочил и патоанатомът на листовката). След 6 м. пак бях 2 гр.(същатоа като преди това). Сега март 2007 групата е 2 и заключение на патоанатомът - след 1 г.профилактика. Аз все пак ще отида при доц. Кърлов да му поакжа всички изследвания и каквото той каже-това ще е. Група 3d - може да се е дължала на това, че имах бактерии и аз не знам, но много се бях шашнала. В доста чуждоезични сайтове пише, че доста често атипичните клетки изчезват от самосебе си. Но за мен е важно - профилактиак на 6 м., да не се чак 1 г. И при съмнителен резултат да се поиска второ мнение.
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #15 -: Март 30, 2007, 10:05:21 am »
siana , този доц.Кърлов работи в онкологията в София нали?
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #16 -: Март 30, 2007, 13:16:24 pm »
Да, в онкологията работи, но има и частен кабинет на ул. Милин камък Н 56.
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #17 -: Март 30, 2007, 13:58:11 pm »
siana :) аз само за справка. Преди време ходих при колегата му доц.Цветански - много добър специалист, но май не по стерилитет.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #18 -: Март 30, 2007, 15:41:34 pm »
Siana,
Всички в онкологията са изключителни професионалисти. Патоанатомите там - също. Работят с хубави химикали, очите им са видяли какво ли не. Отиди там за твое спокойствие.
Успех!
*
Re: Цитонамазка и гъбички
« Отговор #19 -: Март 30, 2007, 17:47:09 pm »
Мери, когато се обадих на доц. Кърлов той ми се скара и каза, че не съм онкоболна и да отида в частния му кабинет. След около месец така и ще направя.