0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #360 -: Септември 09, 2010, 07:35:25 am »
Благодаря ти Mary !  :flower:
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #361 -: Септември 09, 2010, 09:01:49 am »
те имат и малки моделчета - и в схемата всичко е обяснено добре - стават разкошни...
ама кой както си реши, де
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #362 -: Септември 09, 2010, 12:02:02 pm »
Ще съм благодарна, ако ми изпратите малки коледни мотивчета за бродиране.
Имах линкове, но са ми затрити, а не ми се шие по старите схеми.
Като ги ушия ги апликирам върху картички и ги пращам за Коледния благотворителен базар на мамата.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #363 -: Септември 09, 2010, 14:19:45 pm »
Ще купувам гоблен за майка ми. Тя не е начинаеща, затова няма значение колко е труден.

Важно е конците да са качествени - само това знам, че е изискването. А да й комплектовам конци и схема не мога. Затова питам за марки.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #364 -: Септември 09, 2010, 14:40:32 pm »
ми затова препоръчах Dimension
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #365 -: Септември 09, 2010, 21:07:16 pm »
Цигу, ако си от София отиди на женския пазар, там в горната част на паркинга има един магазин за гоблени. Има и от известните и качествени марки готови комплекти. Мисля, че улицата се казва Стефан Стамболов, не се сещам за номера сега.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #366 -: Септември 09, 2010, 21:42:16 pm »
здравейте, набързо да вмъкна , че аз си поръчвам по интернет гоблени от http://shop.milenastyle.com/
и ми ги доставят до пощата, откъдето си ги взимам и плащам.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #367 -: Септември 10, 2010, 09:55:02 am »
Някой знае ли едновремешните конци Мулине на кои цветове от DMC отговарят, на свекърва ми са й останали от младини и исках ако мога да ги ползвам.  :D
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #368 -: Септември 10, 2010, 10:40:42 am »
Някой знае ли едновремешните конци Мулине на кои цветове от DMC отговарят, на свекърва ми са й останали от младини и исках ако мога да ги ползвам.  :D
просто няма начин да стане - единственият вариант - на място с конците и сравняваш...но и това не е гаранция, DMC имат една особена лъскавина
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #369 -: Януари 23, 2011, 23:14:10 pm »
От години не съм шила гоблени, просто нямам тези нерви вече. Завиждам ви за красотите, които творите!
Последният ми гоблен беше "Недопитата чаша", едва го завърших. Много търпение и здрави нерви се иска, и най-вече свободно време. Един ден, ако отново започна, мечта ми е "Тайната вечеря".
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #370 -: Януари 24, 2011, 05:30:08 am »
Майка ми е гобленарка и покрай търсенето на нови и интересни схеми попаднах на това:
http://www.free-cross-stitch-pattern.com/artistic2/index.php

Момиченцето с кълбото и торбата просто ми взе ума, дано и на гоблен излезе добре.
В менюто вляво, в Classic и Classic 2, има някои стари и златни модели.
Схемите са безплатни, списъка с конци е за DMC.
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #371 -: Януари 24, 2011, 13:56:10 pm »
Цигу интересни модели и е супер, че има схемите. :P
Аз от една година съм зарязала гоблена Първа целувка до половината.
Нещо не ми се шие напоследък.
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #372 -: Януари 24, 2011, 14:23:34 pm »
Хоп, да се запиша и аз тук като една пишман гобленарка :D Аз шия много дребни гобленчета на кръстчета, за да ги завърша все пак някога. :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #373 -: Януари 24, 2011, 16:23:21 pm »
Хоп, да се запиша и аз тук като една пишман гобленарка :D Аз шия много дребни гобленчета на кръстчета, за да ги завърша все пак някога. :D
Оооо Зай ние с теб май сме от една "партия". :wink: :lol:
И аз шия предимно малки гобленчета, че другите са все в необозримото бъдеще. :lol:
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #374 -: Януари 24, 2011, 16:49:57 pm »
И аз имам мерак да опитам, но както разбирам, малък не значи лесен.

Ето този http://www.free-cross-stitch-pattern.com/artistic2/engine.php?id=6 е малък - 150 на 190 бода, или около 7 на 9 квадратчета на разчертана панама... Обаче има 50 цвята.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #375 -: Януари 24, 2011, 18:01:04 pm »
цигу, този е много хубав, с цветовете се свиква, само смяната на конците на мен в началото ми беше трудна, защото и "опакото" трябва да е като лицевата страна. Успех!
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #376 -: Януари 24, 2011, 18:06:54 pm »
цигу, ... и "опакото" трябва да е като лицевата страна.

Тц, тази Джаста Праста отказва да спазва това правило.
Няма да го продавам я, за мен си е. Кой ще знае как е отзад като го сложа на стената?!
По-добре грозен отзад отколкото никакъв. :wink:
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #377 -: Януари 24, 2011, 18:48:51 pm »
И аз имам мерак да опитам, но както разбирам, малък не значи лесен.

Ето този http://www.free-cross-stitch-pattern.com/artistic2/engine.php?id=6 е малък - 150 на 190 бода, или около 7 на 9 квадратчета на разчертана панама... Обаче има 50 цвята.

Цигу, това е много мащабен проект. Аз щия едни съвсем дребни такива, тип детски гобленчета. Ето това шия в момента: http://www.michaelpowellart.co.uk/onlineshop/productdetail.aspx?os20catid=65&os20parentid=1&os20type=&os60groupid=224&os60type=

Туй е книгораделител и съм го почнала от Нова Година със скоростта на контузен охлюв. :D Планирам до към Великден да е готов. :D

Къртиче, така е, от една партия сме. :D Имам до сега ушити 2 миниатюри, ама на едната се учих и изглежда много непрофесионално, на втората ми пусна ръжда гергефа (!) и сега има изцапано по панамата :D, та ще се чудя как да го крия и една коледна картичка с червеношийка, която се състои от около 20-30 бода. :D :D :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #378 -: Януари 24, 2011, 19:28:43 pm »

Тц, тази Джаста Праста отказва да спазва това правило.
Няма да го продавам я, за мен си е. Кой ще знае как е отзад като го сложа на стената?!
По-добре грозен отзад отколкото никакъв. :wink:



Аз не бих си вадила очите толкова време и после да ги продавам, но колкото да "поема" предизвикателството. :D
Ако искаш нещо наистина лесно, защо не опиташ с черно-бял?
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #379 -: Януари 25, 2011, 11:18:58 am »
Аз моите до сега ги шия едно към едно и отпред и отзад. И като се изперат и изгладят не може да познаеш кое е лице кое е опако. :P
Вярно че като го сложиш в рамка не се вижда ама ей така за лично удовлетворение го правех. :P
Но на последния гоблен, който в момента съм зарязала на половината нещо се изхайлазих и го карах през просото, че ме домързя да се старая толкова.http://kartiche.snimka.bg/tapestries/gobleni.170262.4684403
Това са част от гобленчетата ми. На това с езерцето съм снимала и отпред и отзад как изглежда, а на другите не съм се сетила. После ще снимам и кача и другите и отпред и отзад.
« Последна редакция: Януари 25, 2011, 11:24:49 am от kartiche »