0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #420 -: Февруари 17, 2013, 20:57:28 pm »
Майка ми е гобленарка и покрай търсенето на нови и интересни схеми попаднах на това:
http://www.free-cross-stitch-pattern.com/artistic2/index.php

Момиченцето с кълбото и торбата просто ми взе ума, дано и на гоблен излезе добре.
В менюто вляво, в Classic и Classic 2, има някои стари и златни модели.
Схемите са безплатни, списъка с конци е за DMC.
Тази темичка чак сега я виждам. Аз също шия гоблени, само дето последно време по обясними причини не се занимавам.
цигу, този сайт е жесток, при първа възможност ще започна някой. Убийствени портрети!!! Само не се ориентирам на пръв поглед къде е описано от кой цвят колко трябва да купя.

*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #421 -: Февруари 17, 2013, 21:51:31 pm »
Аз започнах един св. Мина и го обърках и съответно го зарязах.Та сега чакам да събера смелост и да го оправя.Като е готов някой ден ще ви го покажа.

Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #422 -: Февруари 17, 2013, 23:37:56 pm »
Мислех и аз да се включа тук, но гледам че от 06.2012г. вече не шиете гоблени  :lol:
Момичета, да не би да сте сменили хобито  :D

 :lol: хоби не сменям, но нямам време, а един мечо пух чака да бъде довършен

Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #423 -: Февруари 18, 2013, 10:25:36 am »
Ха имало и шиещи, явно ви поразмърдах, грабвайте гоблените...
Аз в момента шия едно малко гобленче, казва се "Градски силуети" /от едно кулинарно списание/ , не е нищо особено но ме грабна.
Нямам търпение да го свърша че съм планирала и един друг /подобен на този който шия/ - много романтика има в тях
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #424 -: Февруари 18, 2013, 10:47:38 am »
Аз се хванах с тоя светия заради сестра ми обещах и го.Но повече няма да шия на църковна тема, предпочитам пеизажи и цвета, много са ми красиви.

Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #425 -: Февруари 18, 2013, 10:55:52 am »
 :lol: като каза пейзажи и цветя - моите са предимно детски животинчета.  :oops: започнала съм една голяма картина с мечки - утро в елховата гора на шишкин (дано не бъркам името), сигурно ще е готов 2020-та  :lol: с това темпо, ще ме прощавате, но спя и зимен сън  :lol:, гледам зимата да не боцкам, много си уморявам очите от компютрите, в този сезон е кратка светлата част на деня
« Последна редакция: Февруари 18, 2013, 12:40:55 pm от mecinka »

Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #426 -: Февруари 18, 2013, 12:33:48 pm »
А между другото аз пък шия само зимата, то и моите гоблени ги шия години, затова се насочих към по- малки размери , защото иначе започвам да губя интерес и не ги довършвам.
Аз вечер шия предимно на основното осветление + нощна лампа със 100 V -това крушка /нямам избор/, но дори и през деня пак ползвам допълнителна светлина. Ще ви пусна снимка на гоблена ,, но може би в края на седмицата  :D, да бодна още малко  :D
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #427 -: Февруари 19, 2013, 09:15:12 am »
И аз съм го зарязала моя...останали са ми не повече от 15см за да го довърша,но някак си ми се изпари желанието,то защото е малко големичък широчина 45см и дължина 1200см....много слънчогледи и в далечината тополи и малка къщичка в полето с много синьо небе.Обещавам да покажа завършен в най-скоро време.
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #428 -: Февруари 19, 2013, 12:21:58 pm »
И аз шия зимата.Лятото много се мотая по улиците, все си намирам причина да излизам и не стигам до гоблена.

*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #429 -: Март 09, 2013, 18:39:33 pm »
Ето и моето последно творение. Аз в последно време май само бебешки гобленчета за подарък успявам да направя. :lol:
http://multiply.com/slideshow/ra4ko75:photos:1/26


Иначе и аз имам няколко започнати проекта, които се надявам да завърша през следващите 1-2 години.


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #430 -: Март 09, 2013, 22:14:43 pm »
Аз като отворя линка не мога да видя гобленчето  :(

Аз наскоро изродирах гобленче от безплатните на Солария с една роза - много красива стана. Беше подарък за моята майка за 8-март. Ще я снимам и кача да я видите
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #431 -: Март 10, 2013, 16:40:39 pm »
Надявам се сега да се вижда.
http://ra4ko75.multiply.com/photos/album/1/My-works#photo=26


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #432 -: Септември 04, 2015, 16:34:48 pm »
Да подбутна темата.
Много мразя да шия големи гоблени, че нямам търпение да свършат, но съм се захванала с един точно такъв  :lol:


още не съм стигнала и до 1/4. Имам и още един такъв започнат, на него никакви надежди за сега не залагам  :lol: и нали окото е ненаситно, една дреболия с теменужки си купих скоро  :lol: Кога ще ви ги покажа готови не се знае  :D
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #433 -: Октомври 19, 2017, 17:05:44 pm »
Не сме писали от сто години тук.Покрай Моника спрях да шия, сега имам нужда от хобито си пак!Мишанта да не се скатава, ми да покаже конете с рамка :)  :P А аз обещавам да завърша оня св. Мина дето вече стана на 5 години почти  :oops:

Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #434 -: Октомври 19, 2017, 17:54:13 pm »
Маги, покрай Алек и аз спрях...няма време то деца, учене след месец и работа...ама инак имам едни коне в рамка :wink: а докато бях бременна започнах един морски фар дето кой знае на колко години ще стане докато го свърша... :)
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #435 -: Октомври 20, 2017, 08:40:21 am »
Мхм, разбира те напълно.Много дини под една мишница.Аз нещо съм нервозна в последно време, но това ме успокоява и сега започнах пак.Вечер по 1 час шиене ми се отразява страхотно!

*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #436 -: Октомври 21, 2017, 19:11:55 pm »
м-и, много хубав пейзаж си подхванала. И аз откак се родиха децата спрях да шия. От миналата година започнах да плета, сега съм подхванала на малката една рокля. Но с моите темпове дано да стане до пролетта. :lol:
А иначе имам поръчка да шия две бебешки визитки, дано да ми дойде скоро музата. :?


*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #437 -: Октомври 22, 2017, 00:48:08 am »
Мерси Рачко! Пейзажа нейде до колелото е зарязан  :lol: каня се да проверя дали съм извадила иглите, че да не ръждясат  :lol: иначе и едни сладки теменужки съм подхванала, но няма да е тази година краят им. Аз сега успявам да плета. Интересно е, че като правя "нещо", може да седя седнала без да скачат върху ми  :D и плета шапка на баткото де, не е нещо огромно, но започвам да възстановявам някакви дейности. Много харесвам пуфове и килими от макарони, да видим, тях кога ще ги подхвана.
Това са теменужките, не мога да ги изровя на друга снимка. Но на тази фирма вече ще шия само дребоси. Има прекалено много цветове, което прави по-добър вида, но ми взема здравето Воденицата с тия единични бодове.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #438 -: Октомври 22, 2017, 07:16:00 am »
Опааааа.....Опааааа.....Изненада  :lol: И тема сме си имали  :thankyousign: М-и  :flower:
Маги, директно ме разкри  :biglove: аз само Рачето съм срещала в гобленарските групи  8)
За мен това е страст, релакс, спокойствие, уединение! Опитвала съм други ръкоделия, не са моето.
Бродирането е друго, може къщата да се руши , около мен война да се води, нищо не чувам и не виждам!
Имам усещането, че рисувам, изкуство което обожавам, но не умея,
а с конците и схемата се ражда картина!
Заради ръцете не бях шила над 10 години! Довърших "Момчето Жан" пролетта,
той си беше наречен на мечтата ми да си имам дете, много преди изобщо това да се случи.
Нямах и най-малка представа какви красоти се предлагат сега, не ве ро ят ни!
Очите ми остават, но внимавам да не се втурвам в колекциониране на "проекти",
които няма как да изпълня! Признавам си много тихичко, купих си табуретка тайник  :lol:
и вътре си съхранявам всички богатства, готовите неща и всички салтанати около бродирането!
Успях да открия всичко което съм шила, когато съм била момиче и тинейджър,
но те са едни пиксели 1:4 и не стават за рамкиране!
И да си дойдем на историята за "Конете" Магииииии  :lol: как се смея сега тук в 6.30
Подшушна ми една добра майка за един магазин за гоблени в квартала и това беше,
отидох само да видя и се прибрах с тях, това май месец....
"Поверителност на сърцето" на Nova Sloboda , първия ми рамкиран гоблен!
Подарък за специален за мен човек, който носи в името си "Повелител на конете" и на сърцето ми!


« Последна редакция: Октомври 24, 2017, 06:39:48 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Е ли възможно? (б. м. тема за гоблени)
« Отговор #439 -: Октомври 22, 2017, 09:52:13 am »
Страхотни са МИше, страхотни.Аз и в другата тема ги видях.И теменужките на М-и са много хубави.Аз искам макове, и съм харесала едни, но нека свърша тоя св. Мина.Значи втори път човек няма да шия, заклевам се!Ужасно е!И аз обичам картини, оживява ми дома с тях, и тия гоблени правят същото.