0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #420 -: Ноември 05, 2010, 19:57:46 pm »
Деавита е изписан на сина ми като профилактика за рахит, не му е затворена фонтанелата предполагам затова, докторката не ми даде обяснение
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #421 -: Ноември 05, 2010, 19:59:28 pm »
Простете, но Вит Д не се предписва за незатворена фонтанела.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #422 -: Ноември 05, 2010, 20:37:35 pm »
Това не е белег на рахит и не е "Харисонова бразда". И как така "прекарало", пък после рахита си "спрял сам"?
Не се занимавайте с глупости, и оставете детето на спокойствие.
Давам Ви "Харисонова бразда".

Вие говорите за т.нар "скафоидна деформация" на долната част на гръдния кош- симетрично - "като лодка". Това е често срещано, и не е
"Харисонова бразда".

Това с рахита ми се стори несериозно и честно казано го отминах с усмивка. Отдавна спрях да се впечатлявам от "компетентността" на русенските лекари. Каквото ме интересува или вълнува питам Вас.

Лека вечер

[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #423 -: Ноември 05, 2010, 20:40:56 pm »
Сравенете със снимките... .
Мина ли варицелата?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #424 -: Ноември 06, 2010, 13:55:14 pm »
Сравенете със снимките... .
Мина ли варицелата?
Няма нищо общо със снимките, аз дори не го забелязвам, но свекървата забелязала изкривяването на ребрата та питала една докторка.
Варицелата мина, благодарение на Вашите съвети се разминахме без сърбеж и възпаление на раните. Няма и белези. Определено триците имат ефект и шампоана. Благодаря Ви много.
Притеснява ме, че напипвам като топчета на тила от двете страни симетрично /като, че ли са лимфни възли/, едното е по- голямо. Подвижни са. Според Вас какви изследвания са нужни, нормално ли е?

[/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #425 -: Ноември 06, 2010, 14:04:45 pm »
Докторе, имаме подобрение. Днес на обед спа около час и половина без онази драматична кашлица, е- изкашля се няколко пъти, но чак да не може да спи от кашляне и да се дави както вчера не е. Преди обед тръгнаха и сополи, дали е заради АЦЦ-то, не са обилни, но не като вчера да няма. Премерих и Т- 36,5 около 10 минути след ставане от сън.
Обаче и Стефания сутринта като се събуди също почна кашлица- абсолютно същата е като на Преславка, влажна- все едно отхрачва. Мога ли и на нея да дам АЦЦ, и при двете ли е еднаква дозировката? Не е честа кашлицата и не е както при спазъм определено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #426 -: Ноември 06, 2010, 15:49:25 pm »
Здравейте докторе, пак за съжаление до вас опряхме. Дано си спомняте за летните ни проблеми с гастроезофагиалният рефлукс, който уж отмина с омепразол. Сега се повтори, когато беше болен на скоро от гнойна ангина. Изчаках да преминем 10 дневният АБ курс и започнах отново да давам омепразола. Има подобрение, но все още се оригва често и силно /особено ако пие течности/ вече минаха 14 дни. Давам Хелицид /омепразол/ първата седмица по 10 мг, но нямаше почти никакво подобрение и увеличих на 20 мг. Усеща се вече разлика и за сега остана хълцукането при тичане и смях, както и оригването.
Лятото направих и консултация с детски гастроентеролог д-р Георгиева /всъщност тя е наблюдавала до сега Тони/ и тя отрече да има рефлукс. Носих нейните епикризи, за да си спомни по добре за нас и тя заключи, че ако е имал рефлукс е бил моментен вследствие на батутите. Съгласих се, защото исках да вярвам, че е така, да но сега няма батути и детето отново има този проблем.
Възможно ли е заболяване да провокира рефлукса?
Преди ми бяхте препоръчали да си набавя от Гърция Церукал на сиропче, но тогава нашите познати си бяха в Бг за лятото и не можах да си набавя, но ако се налага сега, ще купим.
За съжаление в Бургас няма детски гастроентеролог, а Варна ни е най близко, там е д-р Георгиева. Да търсим ли такъв в София или ще можем да се справим.

Благодаря ви.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #427 -: Ноември 06, 2010, 19:18:57 pm »
АБ също може да изострят рефлукса. Всялкакви АБ лечения обострят съществуващи стомашни проблеми... .
Можете ли да направите тест за хеликобактер?
И според Д-р Георгиева симптомите са признак на? диагноза? предложение за лечение?

Метоклопрамид-а в Гърция се търгува като "Примперан" сиропче >> 5мг/5мл.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #428 -: Ноември 06, 2010, 20:16:09 pm »
АБ също може да изострят рефлукса. Всялкакви АБ лечения обострят съществуващи стомашни проблеми... .
Можете ли да направите тест за хеликобактер?
И според Д-р Георгиева симптомите са признак на? диагноза? предложение за лечение?

Метоклопрамид-а в Гърция се търгува като "Примперан" сиропче >> 5мг/5мл.

Ще видя дали тук мога да направя тест, знам че правят с кръв, ако за това става въпрос, мога да изследвам детето. Щом АБ-тиците са възможна причина за изостряне на стомашни проблеми, то по всяка вероятност, проблемите ни са от тях. От миналият октомври до юни е изпил 6-7 антибиотика и точно седмица, две след приключването на последният, започнаха тези проблеми.
Д-р Георгиева, не постави диагноза, както и лечение, защото няма според нея проблем, няма лечение. В смисъл, че сме правили изследване с бариева каша...,а и според нея е било нещо временно и овладяно с омепразола. И тя отдаде проблема със скачането на батутите. Ние все пак при нея отидохме след като вече се бяхме стабилизирали /веднъж в месеца се правят консултации тук в Бургас с нея, а и отделно тя си измести часа за нас с още 2 седмици, така че почти нямахме оплаквания/.
За метоклопрамид-а,който се търгува като "Примперан" сиропче, знам пак от вас, но вие, ако не ме лъже паметта, писахте и за Церукал, който да се дава в комбинация с него.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #429 -: Ноември 06, 2010, 20:18:45 pm »
Церукал и Примперан са едно и също нещо- Метоклопрамид.
Церукал е немски, доколкото знам, но на сиропче не съм го срещал.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #430 -: Ноември 06, 2010, 20:29:19 pm »
Нещо в грешка съм значи. :oops:
Ок ще поръчам да купят Примперан, че се измъчих с тези хапчета.
Колко време и как се приема, листавката сигурно ще е на гръцки или ще има и на английски.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #431 -: Ноември 06, 2010, 20:34:48 pm »
Вземете и после... пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #432 -: Ноември 07, 2010, 11:01:21 am »
Докторе свързах се с нашите познати в Гърция, утре ще проверят по аптеките, но колко шишенца ще са ни нужни, не знам вместимост и ...

Прочетох за дихателният тест Helicobacter Test INFAI, съмнява ме да се практикува в Бургас, но ще проверя. Със сигурност се прави с периферна кръв тест за хеликобактер, но кое да изследвам IgG, IgA  или антигени?
Гледам има и домашни тест касети за наличие на хеликобактер IgG, това ще го търся, като по неинвазивен метод за детето. Върши ли ни работа?
« Последна редакция: Ноември 07, 2010, 12:25:23 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #433 -: Ноември 07, 2010, 17:53:34 pm »
Дипателнен тест се прави във Варна - http://nadejda-bg.net/bg/category/view/7 , не знам от каква възраст - можете да се свържете и да проверите.
Иначе както във повечето лаборатории,така и Вие у дома,можете да направите фекален тест. Продава се в аптеките,мисля че е около 20 лв. Точност около 95%. Иначе в БЖ трудно може да се намери място с IgA. Правят IgG.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #434 -: Ноември 07, 2010, 18:22:44 pm »
Видях в една от лабораториите да се изследва за хеликобактер IgA и IgG, в друга IgМ и IgG, в трета само IgG. Идеята ми е, ако ще бода детето, поне да се изследва това което ни е нужно, като информация. А ако намеря този домашен тест със фецес, дали ще ни свърши работа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #435 -: Ноември 07, 2010, 18:52:11 pm »
Докторе, имаме подобрение. Днес на обед спа около час и половина без онази драматична кашлица, е- изкашля се няколко пъти, но чак да не може да спи от кашляне и да се дави както вчера не е. Преди обед тръгнаха и сополи, дали е заради АЦЦ-то, не са обилни, но не като вчера да няма. Премерих и Т- 36,5 около 10 минути след ставане от сън.
Обаче и Стефания сутринта като се събуди също почна кашлица- абсолютно същата е като на Преславка, влажна- все едно отхрачва. Мога ли и на нея да дам АЦЦ, и при двете ли е еднаква дозировката? Не е честа кашлицата и не е както при спазъм определено.

Да, може да давате АЦЦ кидс.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #436 -: Ноември 08, 2010, 07:47:46 am »
Докторе, и двете започнаха да вдигат Т, не е висока- под 38, при малката е по-висока, но тя по принцип вдига лесно.
Предполагам е разумно да изкоментирам включването на АБ с личния лекар, симтопите са от петък?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #437 -: Ноември 08, 2010, 09:40:03 am »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #438 -: Ноември 08, 2010, 13:08:40 pm »
Д-р Birdie, ще помоля и аз за мнение. В четвъртък и двете ми се разболяха, голямата се оплака от болки в гърлото, а на малката се появи хрема. При прегледа се оказа, че и двете имаха зачервени гърла, само малката с хрема. Развитието беше следното: малката не е вдигала Т, хремата след 2 дни спря, гърлото се успокои и засега всечко е ок. Но голямата,  в петък, т.е. 2-ри ден вдигна Т, не висока - 37,7, появи се лека хрема. на 3- ден, видимо добре, хремата изчезна, болките в гърлото - също, Т не е вдигала. Всичко говореше за подобрение. Но в неделя се влоши изведнъж, вдигна пак Т, ок 37,3-37,5, и се появи мн.силна водниста хрема, носът не спира да тече. При прегледа лекарката каза, вирусна инфекция, възпалението е преминала към фарингса, но за вирус АБ няма да изприсва. Изписа ни бронхикум сиропче, биоден сприй за гърлото и pinosol капки за нос. От вчера на обяд вдига Т от порядъка на 37,3-37,4 понижава сама. През ноща на два пъти съм давала панадол - Т ок.37,6. Не се оплаква вече от болки в гърлото, само казва че я сърби. Последно панадол съм дала в 3ч. през ноща от тогава Т се движи ок.36,5-36,7. Хремата е силна и водниста.

Възможно ли е след силното подобрение на 3-я ден, влошаването на 4-я отново да се говори за вирусна инфекция.
Снощи като се чухме с лекарката по телефона, каза че  ако не се подобряват нещата ще включи Бисептол или Суметролим, но на този етап предпочита да изчака. Зная че не харесвате много тези АБ. Да настоявам ли за друг АБ? Въобще при това развитие на нещата да настоявам ли за АБ / послено пи Аб преди месец/ или да изчакам още малко?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #439 -: Ноември 08, 2010, 13:20:59 pm »
Докторе, простете, четайки какво съм написала, искам да се редактирам. Голямата изначално нямаше хрема, само болки в гърлото, в дена на подобрението се чувстваше като че ли леко запушване, но хрема нямаше. Силният и обилен секрет е от неделя, т.е когато започна да се влошава.