0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #20 -: Април 02, 2007, 23:51:07 pm »
...
За мен е много важно едно дете да бъде възпитано в уважение към природата и животните. Мисля, че грижата за домашен любимец се отразява добре не само на развитието на детето, а и на неговото самочувствие. От малко става отговорно и не е егоист. Никога няма да махнем котето, за нас също, той е ЧЛЕН на семейството  :wink:
Ето го и него, казва се Гари и е на 8 месеца  :a_cat_05:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/26237_751.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/26238_766.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/26239_781.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/26242_796.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/26243_821.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/26244_843.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/26246_871.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/26247_897.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/27/26249_905.JPG


Голям сладур!  :D Като го гледам ми иде да го нагушкам.  :D

Ето го и моят "пухчо" :D :

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=484.msg171084#msg171084
« Последна редакция: Април 02, 2007, 23:54:27 pm от Patricia »




*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #21 -: Януари 13, 2009, 09:11:36 am »
теми4ката е стара,но ми попадна статия,която искам да споделя с вас http://www.zoomania.org/content/view/3321/175/
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #22 -: Януари 13, 2009, 09:14:09 am »
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #23 -: Януари 13, 2009, 09:25:13 am »
Хареса ми темата и реших да се включа.Аз имам малко кученце(плачеща болонка),но то е във Варна,а аз сега съм в София.Честно казано ми е много мъчно,че няма за кого да се грижа тук (освен за съпругът си  :wink: ).Много пъти съм говорила снего да си взема зайче или морско свинче,той е съгласен, но аз все не се решавам,защото преди да започнем да правим опити за бебе аз имах един СВИНЧО и той живя само 6 месеца.Аз го преживях трудно,дори се опрекнах(малко преди това изгубих дядо си,който ме е отгледал).И сега като не става бебето много пъти съм се запитвала ставам ли за мама,след като едно свинче не можах да отгледам.........Но аз май се отклоних......
Та оговорката с мъжа ми в крайна сметка е че добре ще ми се отрази да си гледам някое животинче,ще ме разсейва и ще ме радва,но само докато си имаме бебе,трябвада г дам на някого като имаме детенце в къщи.....
Хубаво е човек да си намира грижи,така не мисли за това което го мъчи постоянно!!!


Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #24 -: Януари 13, 2009, 11:27:27 am »
не можах да прочета всичко,че барзам,НО котките успокояват действително-спор няма,но когато забременееш-дай боже да е по-скоро отколкото мислиш ще бъде проблем.Защото урината има специфична миризма,която действа на плода-това съм чела и го знам от моя приятелка,която беше бременна и  имаше котка,после разбра за това и ходи на изследвания в ХЕИ да види дали е оки.Дано не баркам,другите момичета също да кажат нещо,но аз това знам и това ти казвам.Аз имах 5 котки,гледах ги ватре и забременях и ги махнах.Ще се радвам наистина ако и другите момичета кажат за това което аз знам,УСПЕХ
*
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #25 -: Януари 13, 2009, 12:38:31 pm »
 Отивам да си намеря още 4 котки. Като забременея, ще ги изхвърля на улицата, заедно с петата.
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #26 -: Януари 13, 2009, 12:41:42 pm »
Елфи, а с Дундьо какво ще правиш? Или тук викаш не се дискутират кучета, та сигурно не пречат?

viviqn_ka ще ти бъда изключително благодарна ако предоставиш материали, доказващи твоето твърдение за урината! При всички положения, ще съм ти изключително благодарна, ако не разпространяваш непроверена недостоверна информация във форума!

Да не говорим, че поведението ти спрямо животните е изключително безотговорно, но това е тема на друг разговор.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #27 -: Януари 13, 2009, 12:47:53 pm »
 Дундьо ще го оставя, да ме варди от котки, поне докато се реша за трето дете.  :lol: :lol:

  Спирам да спамя  :oops: :oops: :oops:
*
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #28 -: Януари 13, 2009, 18:10:52 pm »
Та оговорката с мъжа ми в крайна сметка е че добре ще ми се отрази да си гледам някое животинче,ще ме разсейва и ще ме радва,но само докато си имаме бебе,трябвада г дам на някого като имаме детенце в къщи.....
Хубаво е човек да си намира грижи,така не мисли за това което го мъчи постоянно!!!
Не е нужно да го даваш на някого.Спокойно можеш да продължиш да си гледаш домашния любимец заедно с бебето!
Момичета,не си хвърляйте котките,когато забременеете.Може да си ги гледате спокойно.Аз така направих и не съм имала проблеми.Спазва се по-голяма хигиена.Води се животното на ваксини и прегледи и всичко ще е наред.Сега си гледам детето и по-голямата му сестра(котката) :wink: и се радвам на весели борби вкъщи.Пожелавам ви го и на вас.
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #29 -: Януари 13, 2009, 19:50:54 pm »
Елфи,не реагирай така грубо-те не са на улицата,просто не при мен,баба ми и майка ми ги гледат.Не съм ги изхвърлила,да не съм чудовище.
А що се отнася до материал за моето твърдение,казах,че моя позната направи някакъв тест в ХЕИ,но беше вече бременна,казах,че аз така знам,но ще я питам по-подробно да ми каже.
Моля ви,не си мислете,че съм изхвърлила котките,защото човек адски се привързва към тях.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #30 -: Януари 13, 2009, 19:56:31 pm »
Аз също имам котарак вкъщи и за нищо на света няма да го махна, когата забременея, макар че някои от роднините ще са мнооооого против да остане :a_cat_02:
07.10.2009
*

    tancheto

  • ***
  • 199
  • Всичко е възможно!
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #31 -: Януари 13, 2009, 22:21:45 pm »
Аз също имам котарак в къщи и съм бременна в момента - няма да си изхвърляме котето :)

Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #32 -: Януари 14, 2009, 00:11:51 am »

Сега сигурно сто гласа ще викнат да не сравявам котките с деца. Обаче тук чета за човек, който е готов да си вземе живо същество, знаейки, че поема отговорност за него временно и после ще се отърве от него! Да потренира малко, да види става ли за майка. Тръпки ме побиват! Ми, била съм социален работник и посмъртно не бих позволила на човек с такава нагласа да си осинови дете, ако аз правя оценката. Отношението към животните е доста добър показател за това как поемаме отговорност и няма сила, която да ме накара да повярвам, че ако си жесток и безотговорен с животно, няма да си такъв с човек.

Правихме опити за бебе с коте вкъщи, после бях бременна, сега имам едномесечно бебе. И същото коте. Струва ми известни допълнителни усилия около хигиената и старание на всички да е обърнато достатъчно внимание. Хората са задължени да се грижат за животните и децата, към които поемат ангажимент, докато са живи. В цивилизованите държави, при неспазване на поетите задължения и към деца, и към животни, подлежат на много тежки санкции. И би трябвало.

Извинете. Ядосах се.     
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 00:16:11 am от Saule_Nova »
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #33 -: Януари 14, 2009, 01:35:01 am »
 :lol:аз имам и котка и куче и бебе на 4 месеца ,но нямаме никакви проблеми.Говорих с педиатър и ветеринар и отговорите бяха еднакви.НО моята котка НИКОГА не е излизала на вън и няма допир с ули4ни котки.Обезпаразитявана е вместо на 3 на 2 месеца и има вси4ки всевъзможни ваксини.Така детето ми си изгражда нужния му имунитет без да се притеснявам за здравето му 
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #34 -: Януари 14, 2009, 08:43:40 am »

Сега сигурно сто гласа ще викнат да не сравявам котките с деца. Обаче тук чета за човек, който е готов да си вземе живо същество, знаейки, че поема отговорност за него временно и после ще се отърве от него! Да потренира малко, да види става ли за майка. Тръпки ме побиват! Ми, била съм социален работник и посмъртно не бих позволила на човек с такава нагласа да си осинови дете, ако аз правя оценката. Отношението към животните е доста добър показател за това как поемаме отговорност и няма сила, която да ме накара да повярвам, че ако си жесток и безотговорен с животно, няма да си такъв с човек.

Правихме опити за бебе с коте вкъщи, после бях бременна, сега имам едномесечно бебе. И същото коте. Струва ми известни допълнителни усилия около хигиената и старание на всички да е обърнато достатъчно внимание. Хората са задължени да се грижат за животните и децата, към които поемат ангажимент, докато са живи. В цивилизованите държави, при неспазване на поетите задължения и към деца, и към животни, подлежат на много тежки санкции. И би трябвало.

Извинете. Ядосах се.     

Не се извинявай, права си да се ядосваш  :lol: Аз затова се отказах да пиша, че... трябваше сама да се банвам после :wink: Иначе съм напълно съгласна с теб - каквото отношението към животните, такова отношението към детето и хората!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #35 -: Януари 14, 2009, 09:33:21 am »
Имам си и куче и коте и винаги съм имала домашни животни.
В момента правим опити за бебе, но съм категорична, че няма да изхвърля нито куче нито коте от нас, независимо от роднинските истерии, че "Деца и животни не могат да се гледат"
[/url][/url]
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #36 -: Януари 14, 2009, 14:43:07 pm »
Аз също си имам кученце, обичам го страшно много. Но дори и когато си имаме бебче, няма да го махна или да го дам да го гледат нашите на село. Малко повече грижи сигурно ще имам...но това няма да ми попречи да си го задържа.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #37 -: Януари 14, 2009, 16:37:30 pm »
Статиите ми харесаха :) Благодаря petq74

До съвсем скоро имах болен котарак, нито за секунда не съм помисляла да го отстраня от къщи, заради бебето, внимавах много да няма допирни точки с детето, но вниманието ми и обичта към животното си останаха същите както преди да се роди дъщеря ми. А другият ми котарак е хаймана, ходи по улиците и се пребира готов за пералня :) До скоро взаимно не си обръщаха внимание с бебето, нооо сега тя го забелязва и така й светват очичките, почва да му се радва и да трепти :)

А колкото до това
не можах да прочета всичко,че барзам,НО котките успокояват действително-спор няма,но когато забременееш-дай боже да е по-скоро отколкото мислиш ще бъде проблем.Защото урината има специфична миризма,която действа на плода-това съм чела и го знам от моя приятелка,която беше бременна и  имаше котка,после разбра за това и ходи на изследвания в ХЕИ да види дали е оки.Дано не баркам,другите момичета също да кажат нещо,но аз това знам и това ти казвам.Аз имах 5 котки,гледах ги ватре и забременях и ги махнах.Ще се радвам наистина ако и другите момичета кажат за това което аз знам,УСПЕХ
по-голяма глупост не бях чувала.
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #38 -: Януари 14, 2009, 18:21:48 pm »
аз много съжалявам,че така ме нападнахте за нещо,което просто съм чула.Знам,че не трябва да се гледат животни и после да се пускат на улицата като бездомни и МОИТЕ КОТКИ НЕ СА НА УЛИЦАТА А В ДРУГА КЪЩА,ПРИ МАЙКА МИ И БАБА МИ.И СЪЖАЛЯВАМ МНОГО,НО ЖИВОТНОТО,КОЛКОТО И ДА Е ОБЕЗПАРАЗИТЕНО СИ ОСТАВА ЖИВОТНО И ТЕЗИ МЪКИ И СЪЛЗИ И ТИЧАНЕ ПО БОЛНИЦИ КОИТО ПРЕЖИВЯХ ЗА ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ Е НЕЗНАМ КАК РАЗСЪЖДАВАТЕ ВИЕ,НО АЗ НЕ БИХ РИСКУВАЛА ЖИВВОТА И ЗДРАВЕТО НА ДЕТЕТО МИ,ЗАРАДИ ЕДНА КОТКА.
Та незнам кой каква глупост не бил чувал и  вече съжалявам изобщо,че си изказах мнението и се опитах въз основа на това което знам да помогна на едно момиче.И ако четете по-внимателно пише,че не съм сигурна в това което съм чула.Но явно ще се наложи повече да не пиша,за да не бъда нападана по този нелеп начин,защото незнаете човека отсреща с какъв характер е и как приема нещата и забележките от другите,а аз съм такава,че се тормозя от най-малкото,благодаря ви
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Опити за бременност и домашен любимец
« Отговор #39 -: Януари 14, 2009, 18:43:31 pm »
Wiwiqn_ka, можеш да пишеш колкото искаш а тук всеки си казва мнението.Не нападаме и не хвърляме камъни, това, че ти си по-чувствителна е отделен въпрос.
Аз съм писала и съм казвала глупости откакто съм във форума...ако е имало време съм ги редактирала...ако не, съм казвала едно просто "Съжелявам момичета, сгрешила съм".
"Заради една котка" неможе да се рискува живот на дете освен ако не лапаме главата на котката или темподобни суприкосновения по време на бременноста.Затова и някои момичета са написали за хигиената.
Твое право е да направиш както сметнеш за добре.Всеки друг също. Досега се въздържах да пиша но ще ти призная, че това "заради една котка" ме провокира. И уточнявам...с написаното не целя да те обидя, дори се опитвам да те разбера.
В нас имаме куче и котка. Кучето е първото ни дете, котката е второто. Сега ни предстои (още не се е случило, някой да не получи сърцебиене :P:) да си имаме и деца...не едно,Те ще са третото, четвъртото, петото...може би до тук ще спрем де:)
За мен ако някое от животните ми е "просто куче или котка" и детето ми явно щеше да е "просто едно дете" и просто един живот.
За мен всичко в този Живот е безценно по своему.Животните са част от МОЯ свят.
Сама казваш, че не си сигурна в това което си чула...затова и няма смисъл да приемаш толкова лично написаните мнения. Те са виждане на всеки различен от мен и теб човек, но когато нещо не е вярно то не помага на даден човек а пречи.Затова и човек се учи докато е жив.

Пожелавам ти спокойствие и успех във всичко.
Без никакви лоши чувства...дано го приемеш така.