0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #20 -: Март 18, 2007, 19:46:46 pm »
Лейди,ми нали нея я питах първо като бях на консултация.Отговорът беше,че било нормално,погледна на око и рече,че съм добре.Пък и МБ не се полагало по каса сега. :x Луда работа,кво да ви кажа!Пак ще е на частно май,аман. :x
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #21 -: Март 18, 2007, 19:58:50 pm »
Пък и МБ не се полагало по каса сега. :x Луда работа,кво да ви кажа!Пак ще е на частно май,аман. :x

Това верно ли е? Че то за какво ни е тази ЖК тогава? Вече ми иде да яхна метлата и да се развихря, ама нали трябва да сме спокойни.
Сега ги разбирам момичетата, кОито се запознах миналата година. Лежаха всеки месец за по няколко дни заради болничните и да си правят изследванията безплатно.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #22 -: Март 18, 2007, 21:03:34 pm »
Цитат
Лейди,ми нали нея я питах първо като бях на консултация.Отговорът беше,че било нормално,погледна на око и рече,че съм добре.Пък и МБ не се полагало по каса сега.  Луда работа,кво да ви кажа!Пак ще е на частно май,аман.
Тази луда ли е? Микробилогия се поема от ЗК, вярно в първи триместър, но при съмнение за нещо нередно следва да се повтори изследването.

Лично аз да ви кажа ич не съм фен на касата. Плащам си и тва е.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #23 -: Март 19, 2007, 10:09:02 am »
Здравейте, и аз да се разпиша тук... В петък се записах на ЖК, но се оказа, че мойта докторка не работела със здравната каса така че ще си плащам, но това не е важно, важното е бебето да е добре. Докато ме преглеждаше докторката и ми попълваше картона, каза че матката ми била още в малкия таз и трябвало да наблюдаваме дали ще се качи нагоре. Аз естествено ме обхвана параноята и реших да ви питам това нормално ли е за края на 9 началото на 10 седмица?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #24 -: Март 19, 2007, 10:17:57 am »
Лейди,то че се поема -поема се, ама стига да си намериш лаборатория,която да ти я направи по касата. :x
<br />
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #25 -: Март 19, 2007, 10:29:40 am »
Здравейте, и аз да се разпиша тук... В петък се записах на ЖК, но се оказа, че мойта докторка не работела със здравната каса така че ще си плащам, но това не е важно, важното е бебето да е добре. Докато ме преглеждаше докторката и ми попълваше картона, каза че матката ми била още в малкия таз и трябвало да наблюдаваме дали ще се качи нагоре. Аз естествено ме обхвана параноята и реших да ви питам това нормално ли е за края на 9 началото на 10 седмица?
Според мен лекарката не се изразила правилно. Матката В края на 11 седмица е с големината на грейпфрут и в 12 се повдига в коремната кухина, ккъдето ще има възможност да нараства.
Прочети това http://www.bg-mamma.com/site/content/view/13/37/
Тази специално е за тРети месец, но има статии от първи та чак до раждането. А сайтът, кой е дала Вени е прегледен и статиите са същите.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #26 -: Март 19, 2007, 10:36:48 am »
Благодаря ти sia, явно не се е изразила правилно. Иначе и аз четох че първо е с големината на портокал после като грейпфрут, но никъде не пишеше подробности в кой точно таз се намира, а и аз изобщо не се бях замисляла по въпроса...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #27 -: Март 19, 2007, 11:09:04 am »
Душички - още на колко нещо ще откриете, че не сте объщали внимание...! Дано, дано! :bighug:
Матей - 1.04.2006 г
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #28 -: Март 19, 2007, 11:11:04 am »
Сега ги разбирам момичетата, кОито се запознах миналата година. Лежаха всеки месец за по няколко дни заради болничните и да си правят изследванията безплатно.

Сиа, благодаря ти за съвета, но в общи линий аз ще се запиша в 20 ДКЦ за да ми дават болнични, след като се събирала комисия / дано да имам късмет де / . Иначе аз варианта с лежането в болница го направих за сегашния ми болничен, обаче не ми се лежи нещо 3 дни всеки месец в Тина Киркова. А иначе ще си ме следи мойта лекарка която ми направи ин витрото, а направления дава личната.
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #29 -: Март 19, 2007, 11:51:31 am »
В такъв случай те съветвам да не  и даваш направлението на регистратурата преди да проучиш лекарят, когото ще избереш.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #30 -: Март 19, 2007, 12:01:06 pm »
Моля ви, който има графика нека се включи ТУК.
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #31 -: Март 19, 2007, 12:05:03 pm »
А този д-р Клисурски в поликлиниката ли е или някъде по етажите?
Да, в поликлиниката е. Ето и графикът му

                         понеделник           вторник              сряда         четвъртък        петък
Д-р Клисурски   09:00 - 17:00   09:00 - 14:00   09:00 - 17:00   09:00 - 14:00   09:00 - 17:00
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #32 -: Март 19, 2007, 12:08:18 pm »
А този д-р Клисурски в поликлиниката ли е или някъде по етажите?
Да, в поликлиниката е. Ето и графикът му

                         понеделник         вторник            сряда       четвъртък      петък
Д-р Клисурски 09:00 - 17:00 09:00 - 14:00 09:00 - 17:00 09:00 - 14:00 09:00 - 17:00

Благодаря!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #33 -: Март 19, 2007, 13:22:37 pm »
Здравейте и успешна седмица! :D
Имам въпрос. Колебая се да си пусна ли ПКК утре, защото предполагам, че ми е нисък хемоглобина. Често ми се случва напоследък да ми става зле, нещо като признак на припадане, и като хапна сладко /което сега хич не ми се яде/ малко се пооправям. Щом и кока-колата ми помага, явно това е проблема.  :D
Благодаря ви за търпението! Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #34 -: Март 19, 2007, 13:27:11 pm »
Лейди,наистина като ме регистрира док на ЖК ми направи всички изследвания,ама после ме гледа на око и вика-ок! си.За да си направя на частно МБ трябва и на док за преглед да си платиш и айдеее.Номерът с лежане в болница вече ми ги предложиха,но отказах.Хич не искам и да знам за това място-дано само при раждането да се сблъскам с него!!! :P А как ме морят през 20 дни да им ходя на комисия за болничен-още една луда работа!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #35 -: Март 19, 2007, 17:33:28 pm »
Цитат
Често ми се случва напоследък да ми става зле, нещо като признак на припадане, и като хапна сладко /което сега хич не ми се яде/ малко се пооправям.

Тва по-скоро звучи като ниска кръвна захар.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #36 -: Март 19, 2007, 18:03:15 pm »
Цитат
Моля ви, който има графика нека се включи ТУК.

Айде девойки, не се правете на ощипани девици и си пуснете хубавите графики на съответното място!
*
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #37 -: Март 19, 2007, 18:36:16 pm »
Ами моята не е от хубавите, за това не съм я качила. Не съм мерила температурата, защото хич не очаквах, все пак очаквах овулацията да е от яйчника без тръба.
Да попитам, четох, че е нормално да има промени в апетита, но ми е леко странно. Първо беше вълчи глад (а не качих много). После няколко седмици си ям нормално, но пък качих четири килограма много бързо. Сега от няколко дни не ми се яде, но не ми се яде хич. Едва едва правя по около 1000кcal и то със зор. Такова рязко спадане в желанието за храна нормално ли е?
« Последна редакция: Март 19, 2007, 18:39:28 pm от Lan »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #38 -: Март 19, 2007, 18:41:08 pm »
Лан, чак пък толкоз не се вторачвай.
Re: Темата на бременните 2 част
« Отговор #39 -: Март 19, 2007, 18:42:16 pm »
Каси, имах същите признаци, които описваш и накрая се оказа нисък хемоглубин,така че си пусни ПКК!
Матей - 1.04.2006 г