0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vanja

страх ме е
« -: Март 17, 2007, 19:30:53 pm »
Здравейте.
Ето и моята история.В края на декември решихме да отидем на лекар.Препоръчаха ни Генов.Оказа се,че при мен няма физически проблем.Няма кисти,миома;цветната снимка покажа,че тръбите са проходими,матката е с правилна форма и големина,само матката била "малко нагоре",но той я поиздърпа надолу.Само,че не разбрах имам ли овулация или не.На втория преглед ми каза,че няма,след което отидохме до болницата,направи ми снимката и каза,че при мен проблем нямало.В края на януари излязоха резултатите от имунологичните ми изследвания.Оказа се,че имам антитела и той ми изписа Вилкакора.Десет дена след като започнах да го пия усетих,че започвам да напълнявам,с тъпа упоритост,продължих да го пия.Преди години имах увеличена щитовидна жлеза,през 2005 ходих на преглед и всичко си беше наред.След още една седмица пиене на лекарството усетих,че става нещо нередно с щитовидната ми жлеза.Спрях лекарството.На следващия ден,началото на март получих първите си болки.Известно време ме боли ниско вляво,след това вдясно.Усещах и някаква неприятна сухота и парене.Болките отшумяха,аз се поуспокоих,но от началото на тази седмица отново започнаха.В началото отпред,ниско долу,след няколко дена пак отляво и дясно.Болките са много силни,на моменти даже ми прималява.В момента не съм в България,а за тукашните лекари съм чувала не много добри отзиви,не искам отново да ме вземат за опитно зайче.В края на другата седмица се връщам в България и тогава ще отида на лекар.Не знам защо го написах това,може би за да ми олекне.Този лекар със сигурност няма да ни помогне,но сега ме е страх да не стане така,че по-скоро да навреди.Може ли тези болки да са усложнения след снимката,все пак се появиха след 2 месеца.
Re: страх ме е
« Отговор #1 -: Март 17, 2007, 20:21:03 pm »
Правила си даже имунологични изследвания, а не прочетох да имате спермограма?? Странна логика...


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: страх ме е
« Отговор #2 -: Март 17, 2007, 20:26:47 pm »
Непременно посети лекар. Щом ти премалява има опасност за здравето ти.
*

    Vanja

Re: страх ме е
« Отговор #3 -: Март 17, 2007, 20:31:20 pm »
Направихме,резултатите ни ги казаха устно:"броят е малко намелен,подвижността е малко намалена,но има оплодителна способност.Но за по-сигурно е добре да се пие "Мaка""(купува се от лекаря).Та затова не ги споменах,доста съмнителни ми изглеждат.Тя цялата работа ми изглеждаше съмнителна,но много близки хора го препоръчаха...
Re: страх ме е
« Отговор #4 -: Март 17, 2007, 20:35:50 pm »
Tака устно не стават нещата. Има си показатели, резултати, черно на бяло и да можете и вие да видите как са нещата. Диагнози....това онова.... За мен лично трудно може да се каже предварително има или няма оплодителна способност, но знае ли човек :? Аз бих я повторила на друго място. Добре е да има от още едно място, че да има съпоставка. Поне аз така направих едно време.
« Последна редакция: Март 17, 2007, 20:39:56 pm от BLACK_ROSE »
*
Re: страх ме е
« Отговор #5 -: Март 17, 2007, 20:37:25 pm »
За това,че е препоръчал Мака ,той на всички го препоръчва нали го продава.Направи ново изследване за антитела на друго място,неговите не са достоверни пиша от опит.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: страх ме е
« Отговор #6 -: Март 17, 2007, 20:39:27 pm »
Непременно отиди на лекар да те види!Края на другата седмица е доста далече и ако болки са наистина силни как то ги описваш,непременно на лекар.

а този лекар .....Генов....непременно го смени!!!!!Какво е това устно.....?????
Всички изследвания трябва да са черно на бяло!!!и как е поиздърпал матка надолу??? 8Oбягай от този!!!
« Последна редакция: Март 17, 2007, 20:43:49 pm от adi »
*

    Vanja

Re: страх ме е
« Отговор #7 -: Март 17, 2007, 20:44:11 pm »
Това е и моето мнение.При първа възможност ще ги повторим.
Благодаря,започвам да си променям мнението.Наистина ще отида.Едва ли ще попадна на по-лош лекар от тоя.
*
Re: страх ме е
« Отговор #8 -: Март 17, 2007, 21:01:37 pm »
Подкрепям момичетата!Това, което описваш за методите на този доктор ми изглежда доста съмнително.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: страх ме е
« Отговор #9 -: Март 17, 2007, 21:10:19 pm »
Едва ли ще попадна на по-лош лекар от тоя.
абе...да ти кажа аз не съм чак така сигурна. таланти много има из форума като него. добрите лекари за съжаление са рядкост, тия като генов...май се прескачат
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: страх ме е
« Отговор #10 -: Март 18, 2007, 07:41:28 am »
Преди цветната снимка направи ли си някякви изледвания, например за хламидия?Дано не съм права, но е много вероятно да е станало някакво възпаление.Иди на доктор да те прегледа.
*

    Vanja

Re: страх ме е
« Отговор #11 -: Март 18, 2007, 08:37:38 am »
Направих си изследване за хламидия.По случайност го направихме преди снимката.Преди снимката ми направи преглед за това дали има овулация.Преди прегледа ми каза:"прегледа-...лева(не си спомням сумата),снимката-120лева и остава да направим изследване за хламидия-...лева.Сега ли ще го направим?"И аз казах-сега.Дано резултатът да е верен.До началото на този месец нямах никакви оплаквания,може ли чак след 2 месеца от снимката да се появят усложненията?
Re: страх ме е
« Отговор #12 -: Март 18, 2007, 08:48:14 am »
Ваня, не се доверявай на Генов.Моят съвет е да го смениш.
*
Re: страх ме е
« Отговор #13 -: Март 18, 2007, 08:56:37 am »
имам прителка, която ходеше при него.сега много съжалява, че си е губила времето там.
аз нямам лични впечатления иначе....
Re: страх ме е
« Отговор #14 -: Март 18, 2007, 10:41:38 am »

Здравей Ваня, аз преди време ходих при Генов (Методий). Само не разбрах как докторът ти е поиздърпал матката надолу и как е стигнал до заключението че нямаш овулация - звучи като от бисерите на репродуктивна тема. Ако ти се стори, че съм нещо саркастична - правилно, но имам против не теб, а доктора... на същото мнение са и много други момичета. Пусни му името в търсачка и ще видиш какво ще ти излезе... няма да ти хареса особено.
На мен също ми "откри" антитела (което между другото, странно как, не попречи да забременея по естествен път), аз също напълнях по време на "лечението му", защото ме тъпчеше с конски дози добавки, а после като му го казах ми препоръча Калорекс...
Не знам, ти ще решиш дали да останеш при него, но моето лично мнение е, че той не е човекът, на когото можем безрезервно да поверим здравето и проблемите си... стигнах до този извод след доста изгубено време, а също и пари.
*

    Vanja

Re: страх ме е
« Отговор #15 -: Март 18, 2007, 11:13:43 am »

Здравей Ваня, аз преди време ходих при Генов (Методий). Само не разбрах как докторът ти е поиздърпал матката надолу и как е стигнал до заключението че нямаш овулация - звучи като от бисерите на репродуктивна тема. Ако ти се стори, че съм нещо саркастична - правилно, но имам против не теб, а доктора... на същото мнение са и много други момичета. Пусни му името в търсачка и ще видиш какво ще ти излезе... няма да ти хареса особено.
На мен също ми "откри" антитела (което между другото, странно как, не попречи да забременея по естествен път), аз също напълнях по време на "лечението му", защото ме тъпчеше с конски дози добавки, а после като му го казах ми препоръча Калорекс...
Не знам, ти ще решиш дали да останеш при него, но моето лично мнение е, че той не е човекът, на когото можем безрезервно да поверим здравето и проблемите си... стигнах до този извод след доста изгубено време, а също и пари.

Напълно съм съгласна с теб.Бяхме решили да го сменим още преди да почнат сегашните ми здравословни проблеми.Не знам как е поиздърпал матката.Няма проблем,че си саркастична,аз също бях когато писах постинга си,може и да не се е усетило,но не и не бях в много добро настроение за да търся точните думи.Сега ще гледаме да оправим последиците от наивността си и след това сменяме лекаря.
Re: страх ме е
« Отговор #16 -: Март 18, 2007, 11:15:02 am »
До началото на този месец нямах никакви оплаквания,може ли чак след 2 месеца от снимката да се появят усложненията?

Може, ако не ти е назначил антибиотик. Пусни си една микробиология и ще разбереш дали повода е снимката или нещо друго. Иначе коринка е права, диагнозите ако са поставени така както ги описваш звучи все едно е хвърлял боб, а не е правил преглед.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: страх ме е
« Отговор #17 -: Март 19, 2007, 19:32:32 pm »
Ванче, бягайте далеч от Генов.Той е сигурно един от най-лошите варианти за лекуване на стерилитет. Антитела  в кръвта не доказват нищо . И мъжа ми го бе изкарал с антиспермални, ма аз като гледам резултатите, писани на ръка с различни почерци и химикалки, ги смятам за фалшиви. Ние си загубихме 8 месеца в  пиене на Мака и др. Той ги продава, затова на всички ги предлага. Мъжът ми беше почти азооспермия, а той го лекува с Мака  :x Ма кво да се прави, човек се учи докато е жив.
При мен видя доминиращ фоликул на 12 ден и вика всичко е наред , а аз го питах , ама откъде да съм сигурна, че има овулация (веднъж имах задържани фоликули) а той ми вика: е как нали расте яйце. Ужас ......нямам думи.
Отидете в клиника по стерилитет и направете читава спермограма и на теб изследвания. Ще ви излезе по-евтино, Генов е обирджия и цените му са скъпи. А пък Мака и другите ги пийте, ако имате излишни средства.................
 
Re: страх ме е
« Отговор #18 -: Март 19, 2007, 21:22:36 pm »
Бягай далееееееееееч от този доктор...
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: страх ме е
« Отговор #19 -: Март 19, 2007, 21:55:28 pm »
При мен видя доминиращ фоликул на 12 ден и вика всичко е наред , а аз го питах , ама откъде да съм сигурна, че има овулация (....) а той ми вика: е как нали расте яйце.

Дааа, много познато ми звучи, щото и на мен така ми обясняваше.