0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хиперменорея
« -: Юни 10, 2005, 15:00:41 pm »
Някой сблъсквал ли се е с тази диагноза хиперменорея или обилна менструация ? Търсих из интернет и нищо не открих. Ако някой знае как може да се облекчи това положение и дали влияе на зачеването много моля да сподели. Също така, ако знаете и на какво се дължи, ще съм много благодарна. Аз я имам откакто се помня   :(
*
Хиперменорея
« Отговор #1 -: Юни 15, 2005, 09:53:17 am »
Явно никой не е запознат с тази диагноза  :balk_144: Някъде срещнах, че се дължи на ановулация. Дано се намери някой да ми отговори.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Хиперменорея
« Отговор #2 -: Юни 15, 2005, 09:58:57 am »
Ти преглеждала ли си се на добър апарат? Понякога при наличие на миома се получава по-обилно кръвотечение.
Хормоните изследвала ли си?
Лекарят, който ти постави тази диагноза какво казва?
*
Хиперменорея
« Отговор #3 -: Юни 15, 2005, 18:30:14 pm »
Засега не се вижда никакъв проблем. Гледали са ме на вагинален и обикновен ехограф и няма миоми. Единственото, което ми каза гинеколога е, че имам много удебелена лигавица на матката и нищо повече. Сега чувам, че трябва да изследвам хормони. Вече съм сменила 4 лекари и всеки ми казва различно. Едни да пия витамин С,
други да взимам А и Е, обаче нищо не помага. Има някакво облекчение, но то е за съвсем кратко време.
Благодаря за идеята за хормоните. Ще го имам предвид.
*

    лейди

Хиперменорея
« Отговор #4 -: Юни 16, 2005, 21:02:35 pm »
Слушай Лали и пиши на кирилица :D
Лали права си, може да е хормонален проблем.
*
Хиперменорея
« Отговор #5 -: Юни 17, 2005, 10:34:40 am »
Аз си мислех досега, че пиша на кирилица   :) .  Но ако това е збележка към правописа ми - сигурно не пиша безпогрешно.
И наистина ще послушам Лали. Един съвет, но на място. Мерси много :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Хиперменорея
« Отговор #6 -: Юни 17, 2005, 11:02:53 am »
Айде, айде, не сме на училище да гледаме правописа :wink:
Хиперменорея
« Отговор #7 -: Юни 17, 2005, 15:27:36 pm »
Цитат на: bori_st
Засега не се вижда никакъв проблем. Гледали са ме на вагинален и обикновен ехограф и няма миоми. Единственото, което ми каза гинеколога е, че имам много удебелена лигавица на матката и нищо повече.


Здравей!

Е и аз го имам тоя проблем, от време на време ми казват, че лигавицата ми се удебелява много! В повечето случаи и се радват, в смисъл че не е тънка, но пък често се виждат разни сенки, които ги взимат за полип! Обаче се виждат на различни неща, така че последно казват, че не е полип... Така че, идея №1 - направи си диагностична хистероскопия - чувала съм, че някъде я правят за 20-30 мин и си тръгваш. Така ще си сигурна, че няма някакъв полип. Полипът определено дава много обилно кръвотечение.
На мен ми правиха два пъти абразио, и казват щом хистологичния резултат е добър, да не се притеснявам.
При мен каза една докторка, че можело да е нещо в хормоните, май че можело да не стига прогестерона, което много ме обърка, защото обикновено имам дълга ЛФ и дебела лигавица, има някаква зависимост, която не можах да схвана добре. Иначе прогестеронът съм го изследвала веднъж и е в норма. Така че, идея №2 - наистина хормонални изследвания, ако не си правила досега.

Иначе доста жени имат миоми, които не се виждат на УЗ, защото са много малки и са на неудобни за виждане места. Две мои приятелки, които скоро родиха, им откриха миома при бременността, когато миомите нарастват, въпреки че преди това бяха ходили редовно на лекар.

Успех! Хубаво е да се разбере причината, щото лесно можеш да си докараш анемия, което хич не е приятно.
Благодаря ти, Бени!







*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Хиперменорея
« Отговор #8 -: Юни 17, 2005, 15:33:59 pm »
Искаммм и аззз дебела лигавица :evil:
*
Хиперменорея
« Отговор #9 -: Юни 17, 2005, 22:36:58 pm »
Цитат на: FreshBreeze

При мен каза една докторка, че можело да е нещо в хормоните, май че можело да не стига прогестерона, което много ме обърка, защото обикновено имам дълга ЛФ и дебела лигавица, има някаква зависимост, която не можах да схвана добре. Иначе прогестеронът съм го изследвала веднъж и е в норма. Така че, идея №2 - наистина хормонални изследвания, ако не си правила досега.


 Аз май съм наопаки  :) . ЛФ ми е доста кратка и доколкото разбирам трябва да изследвам прогестерон.
Хиперменорея
« Отговор #10 -: Юни 21, 2005, 12:49:31 pm »
Цитат на: Lali
Искаммм и аззз дебела лигавица :evil:

  Аз имам същият проблем-хиперменорея.Това което лекарите са ми откривали при прегледите ,е че имам много дебела лигавица природно(нямам полепи)и олющването и' по време на цикъла причинява този проблем.
  А иначе Лали ,ако знаеш какви болки ми причинява първият ден(не мога да заспя от тях),сигурно ще забравиш за желанието си.  :balk_146:
 Прогестерона ми е малко завишен,но не виждам какви проблеми може да предизвика това.
    А заради тази природно удебелена лигавица,колкото пъти са ме изкарвали бременна досега....Та затова като ме научи един доктор ,ходя само при него.Почва да ми писва вече-аз по колкото доктори съм била за това бебеправене,през целият си живот не съм посетила толкова доктори за проблеми с другите органи. Ама "такъв е животът" и като нямаме друг избор трябва да продължаваме да се борим.
*
Хиперменорея
« Отговор #11 -: Юни 21, 2005, 17:21:07 pm »
Цитат на: iliyanas

  А иначе Лали ,ако знаеш какви болки ми причинява първият ден(не мога да заспя от тях),сигурно ще забравиш за желанието си.  :balk_146:  


 Напълно съм съгласна. Първия ден болките са  направо нечовешки, а като прибавим и обилното кръвотечение...с една дума направо се чувствам като пребита.
  iliyanas би ли споделила изписаха ли ти някакво лечение за това ? Всичко написано от теб е едно към едно като при мен.
Хиперменорея
« Отговор #12 -: Юни 21, 2005, 19:24:47 pm »
Цитат на: bori_st


 Напълно съм съгласна. Първия ден болките са  направо нечовешки.
  iliyanas би ли споделила изписаха ли ти някакво лечение за това ? Всичко написано от теб е едно към едно като при мен.

  Аз всъщност нямах представа защо съм така и пиех по 2-3 бусколизина ,за първият ден-намаляваха ми  с около 20% болката,но докторите ми забраниха да вземам повече от 3 дневно и свикнах да живея с тази болка.Мъжа ми работи на договор и се местим на всеки 2 години в разли4ни държави.Бяхме в Македония ,когато една сутрин се събудих от ужасни болки, направих масивен кръвоизлив и 2 часа по-късно припаднах.Тогава посетих един гинеколог в Скопие,който много го рекламираха и му казах  за проблема си.Беше искрен с мен и ми каза,че докато си жена от това няма оттърване и в дните ма менструация трябва да си хапвам повечко.Предписа ми болкоуспокояващи ,специално за този случай и съм много доволна-с 1 таблетка болките ми се намаляват с около 50-60%,за около час след приема ,а 2 часа по-късно изчезват напълно.Лекарството се казва Спасмекс Форте-5 мг.и е словенско производство.Аз като си идвам редовно давам пари на някой от пътуващите за Македония да ми вземе.Лекарството е много добро и се използва дори и за спазми и болки по време на предродилните мъки.Не знам дали лекарството има аналог в България,затова ти пиша съдържанието му:1таблетка съдържа 5 мг троспиум хлорид.Ако намериш нещотакова в БГ,добре.Ако не прати ми лично съобщение,да ти поръчам и да ти изпратя по пощата(ако не си от София).
*
Хиперменорея
« Отговор #13 -: Юни 22, 2005, 19:32:11 pm »
iliyanas, благодаря, че ми отговори толкова бързо  :D . Ще потърся това лекарство и ако не го открия ще ти пиша на лични.
Хиперменорея
« Отговор #14 -: Юни 22, 2005, 20:50:11 pm »
Момичета, чувала съм че при ендометриоза има подобни симптоми. Направете консултация за нея.
Хиперменорея
« Отговор #15 -: Юни 22, 2005, 21:58:05 pm »
Цитат на: slavva
Момичета, чувала съм че при ендометриоза има подобни симптоми. Направете консултация за нея.

 АХА,само това ще ми липсва сега след всички останали глупости:хиперфункция на яйчниците,високо ниво на пролактин и висок прогестерон ,нормалениФСХ и ЛХ.Това което е типично за мен е че 2-3 дена преди да ми започне цикъла имам остри срязващи болки ниско в таза и се подувам като бременна в VI месец,като оставам така до 2ят ден.А съм така от 10 годишна и от училище винаги ме пращаха у дома за 2-3 дена.Ако е ендометриоза как ще е започнало да се развива в 10 годишно хлапе?Не ми се вярва да е наследствено...
Хиперменорея
« Отговор #16 -: Юни 23, 2005, 14:05:06 pm »
Илианче,
извинявай не исках да изплаша никого. Просто знам колко време ни отнема, а и нерви и притеснения безкрайното обикаляне по доктори. Понякога истината е другаде а дори и те не могат да я открият.
Значи от моето безкрайно ходене по доктори имам ужасен опит и впечатления. Миналата седмица проведох разговор с един специалист, уважавам от Майчин дом. Беше ми казано че дори и лекари с опит, врели и кипели дълги години в проблематиката имат сериозни затруднения да поставят диагнози в последните години. Болестите протичат масово безсимптимно! Едва ли при един рутинен преглед може да се каже нещо съществено. Трябват ни комплексни изследвания, консултации с няколко специалисти, за да има шанс нещо да се диагностицира. Затова подхвърлих и моето предположение, дано не се окаже така - но вие си проверете, момичета.
Стискам палци да се оправите по-скоро.
Хиперменорея
« Отговор #17 -: Юни 23, 2005, 20:25:58 pm »
Цитат на: slavva
Илианче,
извинявай не исках да изплаша никого. Просто знам колко време ни отнема, а и нерви и притеснения безкрайното обикаляне по доктори.
 

  Знам Славе и на мен ми е писнало вече,ама търпя ,няма какво да правя.Особенно пък от докторите-специалисти от МАЙЧИН ДОМ.Преди 2 години ходих при специалист по семейно планиране и ку казвам какъв проблем имам,нося му всички изследвания и т.н.,а той ми отговаря -"Голяма работа.Ще си пиеш бромкиптин докато забременееш и това е.Баща ми като има високо кръвно си пие ,хапчетата всеки ден и живей.Аз трябва да изляза сега.Консултацията струва 20 лева"и така ме изрита навън.
  А след 12 дена ще си посетя гинеколога да проверим и за това заболяване.
*
Хиперменорея
« Отговор #18 -: Юни 23, 2005, 20:48:01 pm »
Цитат на: slavva
Просто знам колко време ни отнема, а и нерви и притеснения безкрайното обикаляне по доктори. Понякога истината е другаде а дори и те не могат да я открият.
Значи от моето безкрайно ходене по доктори имам ужасен опит и впечатления.


На мен също ми е писнало от тези доктори  :evil:  След всичко изчетено тук, а и по други сайтове, стигнах до извода, че съм се ограмотила повече от тях  :lol: .  Вече имам чувството, че не аз съм отишла на лекар, а те са дошли при мен  :D  :lol: . Всеки седи и гледа тъпо, мънка си нещо под носа, после излиза съвсем друго и направо шантава работа  :lol: .
 Колкото до мнението ти, аз се радвам всеки да сподели това, което мисли. Не зная дали имам ендометриоза, но и при мен тази хиперменорея е откакто ми дойде менструацията за първи път - на 12-13 год.
*
Хиперменорея
« Отговор #19 -: Юни 23, 2005, 21:02:23 pm »
Горенаписаното не се отнася до всички лекари, а просто до тези, които съм посетила до момента. Да не се обиди някой :lol: . Може би трябва повече време, за да открие човек точния доктор.