0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Изследвания преди АРТ
« Отговор #20 -: Март 19, 2007, 22:37:37 pm »
*Vera, стойностите ми на LH - 3,51 mIU/mL, FSH - 6,65 mIU/mL, но това са стойности преди ин витрото. Ако те интересуват стойности по време на ин витро процедурата :
Например: 3 дена преди пункцията стойностите ми бяха: LH - 2,34, а FSH ... явно тогава не са ми го изследвали.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: Изследвания преди АРТ
« Отговор #21 -: Март 19, 2007, 22:46:51 pm »
Благодаря ти, Ади, но онзи, който беше мой лекар - гинеколог в Стара Загора, загуби на 100 % моето доверие - просто човекът изобщо не е наясно с това как стоят нещата. Така че незнам кого да питам. В диагнозата след цветната снимка е записано, дословно /където мога да разчета/: "Цервикален канал б.о. Маточна кухина правилна и резки очертания. Двустранно затворени маточни тръби от амп. си част и образуват затворени сакове.".
Макар че съм правила вече и ин витро, освен това съм посетила около 5-6 гинеколога - никой досега не ми е споменавал думичката "хидросалпингс". Аз я научих тук, във форума и само предполагам, че имам такъв, тъй като при ин витрото ми казаха, че имам някаква течност в тръбата. Но ще посетя още един гинеколог и ще му покажа цветните си снимки, да видим, какво ще науча по темата. По принцип лекарят, който ми прави първото ин витро, каза че е добре да се махне тръбата, но понеже е опасно, засега да не бързам, а чак ако не стане при следващия опит. тОВА Е .. Гадно!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Изследвания преди АРТ
« Отговор #22 -: Март 20, 2007, 07:19:47 am »
Мила Ивет ,разбирам те напълно.Тук в Ст.Загора и аз си изгубих няколко години в лутане по прости гинеколози,........докато разбера ,че няма специалист по стерилитет!Яд ме е за изгубено време и пъри! :(
От думите ти разбирам ,че не ти препоръчват за сега лапаро,.... все пак си мисля че, не е зле да направиш нова снимка................но нека лекар да прецени това!
Успех!!!!!И пиши какво ти каза док! :D
Re: Изследвания преди АРТ
« Отговор #23 -: Март 21, 2007, 19:37:07 pm »
Благодаря за всичко, Ади!
Запазих си час при д-р Ния Кирчева за другата седмица, за да помислим как да разрешим проблема и дали ама начин да установим наличие на хидросалпингс или не. Ако се окаже, че има ... взех решение - преди следващия опит ще направя лапаро, нищо че ще трябва да събера сериозен екип от хирурзи. /Решението ми е взето при пълна липса на яснота колко ще ми струва! :) /
Ще пиша!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Изследвания преди АРТ
« Отговор #24 -: Март 21, 2007, 21:40:53 pm »
Мила  ИВЕТ,имаш в предвид  д-р Ния Кирчева от Ст.Загора????Ако е за нея,да ти кажа честно незнам колко е наясно с нещата........аз преди няколко месеца правих фоликулометрия при нея.......но тя хич небеше наясно как се прави фоликулометрия. :(Накрая я направих другаде.)Консултирай се с добър специалист! :D
Имах в предвид да обсъдиш евентуално варианта за цветна снимка,дали с нея ще стане ясно за хидросалпинкс.

Ако все пак се решиш на лапаро, (имайки в предвид твоето състояние) наистина трябва да го направиш при най-добрите хирурзи!!!!Айде чакаме хуви новини от теб! :D
*
Re: Изследвания преди АРТ
« Отговор #25 -: Март 22, 2007, 07:30:34 am »
Ивет, защо не отидеш до Пловдив? Близо е. Според мен не си губи времето с д-р Кирчева. Тя е от тези, които изписват клостил без да питат за спермограма и снимка тръби. Ако имаш възможност,отиди при д-р Даскалов. Мисля, че там ще получиш правилните отговори.
     
Re: Изследвания преди АРТ
« Отговор #26 -: Март 22, 2007, 23:37:17 pm »
Знаете ли, когато си запазвах час при д-р Кирчева, обясних по телефона, че причината за посещението ми при нея ще е разговор и/или изследване на тема - установяване наличие или липса на хидросалпингс. Нищо не съм й разказвала.  Тя не ме попита нищо - нито дали имам цветна снимка, нито нещо друго ... Каза ми, че за да установим това е необходимо да ми направи вагинален сонтаж ! .... Това пък за пръв път го чувам!!! На някой от вас да му говори нещо това изследване???
Часът ми е за 28.03. и се чудя вече дали да ходя?
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Изследвания преди АРТ
« Отговор #27 -: Март 23, 2007, 07:16:35 am »
Здравей Ивет! :D
Да ти кажа честно,аз за вагинален сонтаж  нищо не съм чувала.да не е СОНДАЖ??


 сондаж - това е манипулация под лека анестезия, чрез която се проверява дълбочината на матката, състоянието на маточната шийка и се прави подготовка на шийката за трансфер, както и се определя вида на катетъра, който ще се използва по-късно за трансфера.

Моя съвет е ,да не ходиш там,няма смисъл...тази жена вобще не е наясно с тези неща,....по добре ако имаш възможност иди в Торакс.
*
Re: Изследвания преди АРТ
« Отговор #28 -: Март 23, 2007, 11:47:53 am »
Моя съвет е ,да не ходиш там,няма смисъл...тази жена вобще не е наясно с тези неща,....по добре ако имаш възможност иди в Торакс.

Подкрепям мнението на Ади.
Миличка, не си губи времето, в Стара Загора няма специалисти по стерилитет!!!
Ако имаш възможност направи консултация с д-р Даскалов, Пловдив е близо.

Успех, каквото и да решиш!  :)