0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #40 -: Октомври 24, 2012, 15:08:28 pm »
Само не знам за тръбите ако нямат проходимост има ли някакви други индикации и диагностициране дали са запушени, освен лапароскопия. Мисълта ми е, че те изобщо в клиниката не се запитваха за това, както и дали има някакво друго вероятно заболяване.
Evia, за да се провери дали тръбите са проходими, може да се направи и т.нар. цветна снимка /хистеросалпингография/. Ето виж това: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=993&Itemid=42
В Малинов имат такава апаратура. Може да говориш с лекаря.
Не знам какви билки пиеш, но ако не дай си Боже имаш някакъв проблем с проходимостта на тръбите, пиенето им се обезсмисля.
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 15:10:37 pm от Врабчо »
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #41 -: Октомври 25, 2012, 08:22:25 am »
Да обезсмисля се - ше ги питам за тръбите.
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #42 -: Октомври 25, 2012, 12:22:45 pm »
Написах ти на лични, после видях отворената отделна тема за висока ФСХ. За кога ти е часа при д-р Стаменов? Ако не е скоро, можеш да отидеш при някой от другите лекари /споменавам двама от нях в личното съобщение/, поне да направиш и обсъдиш с тях другите хормонални изследвания и да се изясни въпроса за ИЯР. Виждам, че резултата от този хормон доста те е шашнал и с основание /ако приемем за достоверен/. Провери в друга лаборотория - всяка, в която правят хормонални изследавния става за целта. И с двата резултата вече иди при специалист по репродуктиван медицина, като за начало.
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #43 -: Октомври 26, 2012, 08:33:10 am »
Нямам за сега час още за д-р Стаменов. Чакам да ми се обадят за час. Но в началото на следв. цикъл ще си направя и на друго место изследвания, но мисля да посетя ендокринолог преди това, за да ми каже кои х :Pрмони точно да изследване ама пълно всички. И не знам може би след това е добре да отида за друга консултация, но ако това е диагнозата ... някак си не искам да я приема, но това си е реалността.
Благодаря ви момичета за информацията, цянна е за мен. Няма кой друг да ти каже тези детайли безпристрастно.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #44 -: Октомври 26, 2012, 10:28:04 am »
Нямам за сега час още за д-р Стаменов. Чакам да ми се обадят за час. Но в началото на следв. цикъл ще си направя и на друго место изследвания, но мисля да посетя ендокринолог преди това, за да ми каже кои х :Pрмони точно да изследване ама пълно всички. И не знам може би след това е добре да отида за друга консултация, но ако това е диагнозата ... някак си не искам да я приема, но това си е реалността.
Благодаря ви момичета за информацията, цянна е за мен. Няма кой друг да ти каже тези детайли безпристрастно.
Ако имаш впредвид хормоните на ЩЗ  :wink: аз, ще ти кажа кои са всичките  :P
TSH, FT3, FT4, Anti TG, Anti TPO (последните 2 са по-известни, като ТАТ и МАТ  :wink:). На мен, при хипер функция на ЩЗ, д-р Начев ме изпрати да си изследвам и едни други антитела на жлезата TRAK , който показва, дали е налице Тиреотоксикоза или Базед ( и двете са състояния на ЩЗ при Хипер функция на жлезата)!Успех  :D


*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #45 -: Октомври 28, 2012, 12:42:07 pm »
Нямала съм до сега причини за изследвания на ЩЗ, въпреки че косата ми капа на 3-пъти - последно това лято - явно е трябвало. Благодаря ти за тази информация ще изискам вс. да изследвам.
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #46 -: Март 21, 2014, 10:51:55 am »
Здравейте, искам малко помощ!!! На 30 г. съм, вчера си взех резултатите от LH, FSH и Естрадиол, кръвната проба ми е взета на 5 ден от МЦ. Резултатите са следните LH 9.73, FSH 14.68 и Естрадиол 122.7, коя фаза трябва да гледам може би фоликулярната???
 Днес ще ходя на лекар да ми ги разчете, но така като гледам май има известен проблем! ;(
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #47 -: Март 21, 2014, 11:37:41 am »
Да, това е първата фаза - фоликулярна. Височки са стойностите, особено на ФСХ. Хубаво беше в началото на цикъла да ти направят УЗИ, за да се преброят антралните фоликули. При тези резултати, ако не са инцидентни, е добре да се пуснат Инхибин Б и АМХ, за да се установи какво е състоянието на яйчниковия резерв. На обикновен гинеколог ли ходиш или посещаваш репродуктивна клиника?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #48 -: Март 21, 2014, 11:47:41 am »
Благодаря за инфото sixsens, да сега бях при гинеколога и той така ми каза за FSH - високо ниво ще го повторим на следващия МЦ. Каза ми, че ако още е висок ще трябват допълнителни изследвания. Направо съм в тих ужас!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #49 -: Март 21, 2014, 12:10:10 pm »
Няма инцидентно висок ФСХ...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #50 -: Март 21, 2014, 15:16:14 pm »
 iuraveta както са ти писали момичетата преди мен няма нужда да чакаш пусни хормоните за които е писала sixsens . Аз съм с високо FSH и намален яичников резерв (AMH) може да ми погледнеш дневника имам нанесени стойностите ...Желая ти успех !
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #51 -: Март 21, 2014, 20:28:40 pm »
Хормоните трябва да се пускат в рамките на един цикъл, всички, за да се интерпретират коректно. В различни цикли не е много удачно. На следващия цикъл като повториш ФСХ, направо пусни и Инхибин и АМХ, обаче задължително в началото на 3-ти ден, заедно с хормоните, направете и УЗИ, за да преброите антралните фоликули, за да е пълна картината.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!