0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #20 -: Април 01, 2007, 11:30:23 am »
Здравей Ванина, пих естрофема три месеца .Първия месец 10 хапчета , втория 5 и третия 3 хапчета. Не помня точно кой ден но като ги изпиех до 5 дни ми идваше.А и забравих да спомена до сега че едновременно направих за този перид 5 кални бани.Това е.

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #21 -: Април 04, 2007, 16:10:05 pm »
Здравей mak4e,първо да си кажа че неочаквах никакъв ефект от хомеопатичните, но след като за момента нямаше какво да правя реших че няма да навредят. Сега съм на работа и не са в мен последните изследвания, но на всички съм с висок FSH и след терапиите също. Не съм правила хормонални изследвания от около 5м, трябваше да ги пусна след като спра хомеопатичните на първия цикъл, но така и не ми дойде:)))
Сега съм в пети месец.
Явно е че и при такива стойности се получава така че не се отказвай. Успех.
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #22 -: Април 05, 2007, 05:59:28 am »
Благодаря djazmin, на мен лекарката ми каза, че мога да се надявам само на чудо, а ето че ти си доказателство, че "чудесата" стават   :rainbow:. Желая ти лека бременност и прекрасно бебче  :babbycarrage: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #23 -: Април 16, 2007, 09:15:22 am »
Jasmin,
моля те,напиши какви хомеопатични лекарства пи за FSH,как се казват и по каква схема?
Координати на хомеопата?
Мерси много!

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #24 -: Ноември 19, 2011, 08:41:52 am »
здравейте! на 41 години съм. имах проблеми с щитовидната жлеза,сега всичко е ок,бях в депресия 1 година,пих антидепресанти. имам нередовна менструация. по тоя повод си направих изследвания,които са-пролактин-108.4 при стойности102,496  естрадиол-28.02 при стойности 12.5,166  fsh-47.55  lh-42.81. ходих на гениколог и ми каза,че нищо неможе да се направи. още съм под стрес,тъй като ми предстоят нови неща,промени в живота и то тотални,независимо,че пролактина ми е в норма. искам да имам още едно дете. наистина ли това е края и може ли да ми се помогне. мисля да се обърна и към хомеопатията. как мислите?
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #25 -: Октомври 19, 2012, 20:27:59 pm »
Здравейте момичета, благодаря на всяка, която е изписала информация тук. Ето и моя проблем ... На 40 г. съм.
FSH - 44,99
Е2 - 48
Днес си взех резултатите и ми съобщиха за диагнозата ... но успокоителното било, че е започнало скоро ...
Не знам какво предстои. От 1 г. правим опити за бебче, не знам на какво да се надявам - казаха ми ако има евентуално здрава яйцеклетка с пункция ... ин витро ...
Не знам при кой хомеопат да отида мисля да опитам по този начин. Може ли някой да ме посъветва.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #26 -: Октомври 19, 2012, 22:39:31 pm »
Здравейте момичета, благодаря на всяка, която е изписала информация тук. Ето и моя проблем ... На 40 г. съм.
FSH - 44,99
Е2 - 48
Днес си взех резултатите и ми съобщиха за диагнозата ... но успокоителното било, че е започнало скоро ...
Не знам какво предстои. От 1 г. правим опити за бебче, не знам на какво да се надявам - казаха ми ако има евентуално здрава яйцеклетка с пункция ... ин витро ...
Не знам при кой хомеопат да отида мисля да опитам по този начин. Може ли някой да ме посъветва.

Според мен, посети гинеколог и то репродуктивен. Дано не прозвучи ужасно, но трябва да побързаш, не губи ценно време с Хомеопатия! Резерва (яйчниковия) най-добре се преценява с ехографски преглед и преброяване на антралните фоликули, както и с изследване на АМХ и Инхибин Б на 3-5 ден от МЦ. Тук и изобщо в нета има много инфо по тези въпроси! Успех


Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #27 -: Октомври 20, 2012, 09:39:06 am »
Evia, едва ли някой тук ще те посъветва да губиш още време с хомеопатия. Едно, че FSH над 40 не е заболяване, а е свързано с естествения процес на изчерпване на яйчниковия резерв. Второ, че ако се получаваха тези неща с хомеопатия, репродуктивните клиники нямаше да са пълни.

Логичното нещо е да се свържеш по най-бързия начин с репродуктивна клиника, да ти направят оценка на яйчниковия резерв и съпътстващите проблеми и да се стартира процедура, ако лекарите преценят, че е възможно. До колкото знам обаче, Фондът финансира процедури само, при положение, че ФСХ е под 12.5, но не съм добре запозната.

Но наистина не губи време, ако искаш дете, след 35-тата година процесът по изчерпване на яйчниковия резерв понякога е доста бърз. При първата ми бременност на 32, ФСХ ми беше 3.5. Само 2 г. по-късно, когато започнаха проблемите и невъзможността за втора бременност, беше вече почти 8.
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #28 -: Октомври 21, 2012, 11:45:28 am »
Благодаря Ви момичета, да тези изследвания са ми от клиника Малинов.
И не ми изследваха други хормони, това ме безпокои, но не знаеха и резултата за ФСХ, сега имам насрочен преглед за другата седмица, тогава ще видят дали имам ову, но това с пункцията и изследването на яйцеклетката не ми е ясно много много ... И дали при преглед без пункция може да се установи дали е качествена ... явно не може, щом като искат да ми правят пункция. Имам редовен цикъл, с изклщчение на един тази година след като пих Утрогестан - чувствах се ужасно от него, косата ви започна за капе, закъсня ми 2 седмици почти, но от тогава пак си е през месец. Но ми казаха, че процеса бил започнал през последната година - ИЯР ... Не знам дали да се доверя на лабораторията, не знам дали тези стойоности варират през времето. Казаха ми че е възможно само ин-витро процедура (ама тип ин-витро се казва, защото се извежда яйцеклетката и се опложда външно с най-добро съдържание на сперматозоиди). Процедурата май е поносима ценово, с много ограничения разбира се, но мисля ще се справим ... Не знам дали да вярвам, че ще се получи ...
Не знам дали да се боря за ИНСИ, ако имам по-добър резултат за ФСХ накой месец ...
Оххх знам че ви заливам с въпроси, но чак сега срещнах човека, а който искам да имаме детенце ... Не знам можа ли да е причина, че от 1 г. се опитваме, но и живеем раздаличено, т.е. виждаме се само събота-неделя ... Но никой лекар не приема това като причина, и явно е така ...
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 12:07:52 pm от Evia »
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #29 -: Октомври 21, 2012, 14:34:48 pm »
От утрогестана нито може да ти закъснее М, нито пък може да ти капе косата. От нещо друго ще да е било. Почти всички тук са приемали утрогестан, някои през цялата бременност, и като страничен ефект са споделяли, че стават доста сънливи. Затова повечето лекари препоръчват не оралния, а вагиналния му прием.
Преди да постави лекарят окончателната диагноза, вероятно ще пусне още веднъж  хормонални изследвания.
Правихте ли спермограма на мъжа ти?

*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2012, 15:18:28 pm »
Да правихме - всичко е ОК при него.
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #31 -: Октомври 21, 2012, 19:24:08 pm »
Evia, само с най-добри чувства и желание да съм от полза се включвам, така, че прости, ако няма да ти хареса това, което ще ти кажа.
Ако наистина искаш да имаш дете, зарежи безрасъдния оптимизъм, че на 40 с ФСХ над 40 имаш и един ден за губене и чакане. ФСХ е доста стабилна величина, и да падне с 2-3,няма да е повече, няма вариации, процесът е еднопосочен. При една успешна бременност и ФСХ 8- 8.5 имам тази година 2 неуспешни инвитро процедури. На нашите години се забременява трудно, не е невъзможно, разбира се, но се искат опити, усилия, да си слушаш докторите. След 35, всеки ден е от значение. Сега през декември ще направя трети опит, с почивка само 2 месеца от предишния, защото не искаме за губим време. Скоро ще бъда на 37, в репродуктивен план това е много. За себе си съм решила, че донорска яйцеклетка не е вариант, решена съм да използвам максимално тези 2-3 г, които ми остават, а ако се получи - получи се...  

П.С. И аз да добавя, че падането на косата и закъснението на цикъла няма начин да са от Утрогестан-а. Добри ли са ти показателите за функционирането на щитовидната жлеза?

Иди в читава клиника, направете нужните изследвания и стартирайте час по-скоро. Желая ти успех, ще следя как са нещата при теб и ще стискам палци.  
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 19:27:15 pm от Heaven_New »
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #32 -: Октомври 22, 2012, 16:41:10 pm »
Моля предложете ми подходяща клиника. Не не са ми правили изследване на щитовидната жлеза.
В Клиника Малинов за сега ходя.
Чакам и за час от д-р Стаменов.
Да така е ценно е всяко време. И искам да пробваме с моя яйцеклетка - дано има!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #33 -: Октомври 22, 2012, 19:31:50 pm »
Моля предложете ми подходяща клиника. Не не са ми правили изследване на щитовидната жлеза.
В Клиника Малинов за сега ходя.
Чакам и за час от д-р Стаменов.
Да така е ценно е всяко време. И искам да пробваме с моя яйцеклетка - дано има!
В София има богат избор от клиники, а и тук в сайта, има инфо и връзка/ поне Интернет/ на всяка една от тях! :P Клиника Малинов /не Надежда/ мисля, че отскоро се занимават с инв процедури  :wink:


Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #34 -: Октомври 22, 2012, 20:04:31 pm »
Моля предложете ми подходяща клиника. Не не са ми правили изследване на щитовидната жлеза.
В Клиника Малинов за сега ходя.
Чакам и за час от д-р Стаменов.
Да така е ценно е всяко време. И искам да пробваме с моя яйцеклетка - дано има!
Evia, не знам за кога ти е часа за д-р Стаменов, но ако е скоро, моят съвет е да отидеш и да чуеш какво ще ти каже доктора, след което да прецениш дали има смисъл да продължаваш да ходиш там или да търсиш друг вариант.
На моя първи преглед при него отидох с категорично поставена диагноза ИЯР и да обмислям вариант донорска яйцеклетка. Тогава ФСХ ми беше доста по-ниско от твоето, около 14, не си спомням точно. Бях отчаяна и изгубила всякаква надежда, а също и доверие.
При теб ФСХ е доста по-високо, но само то не е еднозначен показател. Както са ти писали момичетата, за да се постави диагноза ИЯР се броят антралните фоликули на 2-3 ден от МЦ, изследват се Инхибин Б и АМХ/анти-мюлеров хормон/.
Виж тази тема, ако вече не си я прочела, разбира се:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=32215.0

Междувременно може да видиш за някои природни начини за сваляне на ФСХ. Аз така и не стигнах до пшеничните стръкове, тъй като заложих на други неща за подобряване качеството на яйцеклетките и в един момент ми станаха доста "добавки". Иначе ето в тази тема коментирахме пшеничните стръкове:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=44139.0

Пожелавам ти успех, каквото и да решиш!
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #35 -: Октомври 22, 2012, 21:00:46 pm »
А аз бих препоръчала да направи изследване на хормоните на щитовидната.Отиваш при личната и ти дава направление за ендокриногог, а той за ТСХ и фТ4.Косопада е един от признаците за високо ТСХ, поне при мен беше така.Щитовидната може да ти разкаже играта на целия организъм, затова провери нея също.

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #36 -: Октомври 22, 2012, 21:21:26 pm »
А аз бих препоръчала да направи изследване на хормоните на щитовидната.Отиваш при личната и ти дава направление за ендокриногог, а той за ТСХ и фТ4.Косопада е един от признаците за високо ТСХ, поне при мен беше така.Щитовидната може да ти разкаже играта на целия организъм, затова провери нея също.
Да, Маги е права. И аз исках да ти напиша за ТСХ, но бързах и забравих. При мен също се оказа голям проблем. Само ще допълня, че ако до сега не си пускала хормони на щитовидната, е добре да пуснеш и ТАТ и МАТ. Но, ако наистина часа ти е скоро, всичко това може да го обсъдищ с лекаря. Все пак ние тук говорим от личен опит, но при всеки нещата са различни. А всичко струва пари.
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #37 -: Октомври 22, 2012, 23:11:49 pm »
Ще ви послушам - ще искам нашравление за ендокринолог.
Сега на 25-ти имам пак преглед в Малинов, ще ми проследяват ову, но лекаря е младия в екипа им, симпатичен човек, но доста самонадеяно  ими каза диагнозата само от 2 показателя, като преди това на третия ден от цикъла - ми казваше, че всичко е перфектно и че и двата ми яйчника се подготвяли за ову, единия с по-голяма сигурност - да видим.
Но да за да се изясни картинката си трябва цялостни изследвания на щитовидната жлеза.
Някак си днес съм по-обнадеждена - нямам основателна причина, но се надявам да започнат да идват.
Посетих кабинета на д-р Желязков - започвам да приемам от неговите билки - Ще споделям какво се случва и какви са ми изследванията.
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #38 -: Октомври 22, 2012, 23:50:48 pm »
Evia, ти не бързай да се шашкаш  :D В репродуктивната медицина 2 и 2 никога не е 4. Лекарите много пъти ще си сменят мнението и диагнозите, докато излязат с конкретен план за действие. ФСХ-то наистина е притеснително, но пък то е само един от показателите. Имаш Антимюлеров хормон, имаш Инхибин, ще ти броят антрални фоликули... Има още много неща, които трябва да се проверят - генетични и имунологични изследвания, проходимост на тръби евентуално... и всякакви хормони, естествено, надбъбречни, щитовидни, полови. Но докато я няма цялата картина и дори докато не видите реално как реагираш на стимулация - просто нищо още не е ясно.

Прибързването с лекарските заключения е ... самонадеяно. Но ти не се шашкай, а го давай стъпка по стъпка. Има разрешение  :D
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #39 -: Октомври 23, 2012, 23:36:01 pm »
Благодаря Ви момичета. По-спокойна се чувствам вече и ще направя постъпателно нещата. Дано съм попаднала на добри специалисти, който да ме проследяват.
Първоначално ми вдъхнаха доверие - дано имам причина да продължавам да им се доверявам.
Последния ми цъкъл бе от 14(вечерта)15.10-25.10. Преглед на 25.10 в Малинов, не знам какви хормони се проследяват на 10-тия ден, но ми казаха, че ще има такива, които ще ми изследват, освен прегледа.
За момента с това изследване на ФСХ ми казаха, че стимулация абсурд да ми направят, че би било безсмислено и само заблуда за мен, т.е. че е шарлатанство - бе категоричен лекаря, че и за в бъдеще е абсурд - стойностите на този хормон не варират и че единствения вариант е тип ин-витро процедура, която била не точно ин-витро процедурата, която знаем, но оплождането става пак външно, чрез пункция - вади се яйцеклетката (тук не знам кога се проверява годността й ??? преди или след изваждането й ???) осеменява се с пречистени сперматозоиди ...
Сега ще проверя дали ще ме пратят и на ендокринолог, според мен би трябвало да ми предложат ... Но и без да ми предложат ще си взема направление и ше си направя изследване.
Само не знам за тръбите ако нямат проходимост има ли някакви други индикации и диагностициране дали са запушени, освен лапароскопия. Мисълта ми е, че те изобщо в клиниката не се запитваха за това, както и дали има някакво друго вероятно заболяване.
Според мен гледат просто да нправят повече процедури ... вероятно при тези процедури проходимостта на тръбите не е важна.
Единствено за хламидии споменаха, че трябва да си направим изследвания, ако се прави ИНСИ ... но както се разбира за мен е мираж ...
Започнах да пия билките. Ще следвам и другите съвети ...   
Ще споделям какво ми се случва.