0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    *hope

Помощ!Висок FSH
« -: Март 16, 2007, 18:17:52 pm »
Мили момичета,имам нужда от вашето мнение.
На 25 години съм.
При хормонални изследвания м.Ноември 2006 имам следните стойности:
estradol   pmol/L       180
FSH          IU/L           10.2
LH            IU/L            3.5    и т.н.
същите изследвания през м.Март 2007 имат следните стойности:
estradol   pmol/L        164
FSH          IU/L            18.6
LH            IU/L             4.9
Очевадно е,че нивото на FSH е доста високо и се покачва.Назначиха ми 2 инсеминации (с минимални шансове за успех) и след това инвитро.Ние със съпругът ми решихме да не си хабим допълнително нервите с инсеминации,а да събираме пари направо за инвитро.
Знам,че ако FSH продължава да бъде така висок,дори и шансовете за инвитро са доста минимални (защото яйчниците ми няма да могат да реагират адекватно на стимулациите).
На ясно съм,че покачването на този хормон е необратим процес.
Но все пак,ако някой е имал (или има) подобен проблем или знае нещо обнадеждаващо по въпроса,моля споделете.Какво бих могла да направя докато събираме немалкото пари за инвитро?
Ще съм благодарна на всякаква информация и съвети!!!
 
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #1 -: Март 16, 2007, 22:24:39 pm »
Всеки проблем има решение,само намери добър специалист по стерилитета.Много си млада за такъв висок FSH,може да е временно,а може и да имаш някое друго заболяване,което първо трябва да се излекува.Но само добър лекар може да ти каже.Тук има много информация за специалисти,само трябва да не отлагаш. Желая успех.
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #2 -: Март 17, 2007, 23:15:40 pm »
Не бьрзай сьс заключенията, не се знае как ще реагираш на стимулацията!? Само FSH ли сте изследвали!? Какви са референтните стойности на посочените изследвания? Защо се отказвате толкова бьрзо от инсеминациите!?
Потьрси и друго лекарско мнение ...
Успех!
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #3 -: Март 18, 2007, 12:11:01 pm »
Пусни изследване на Инхибин Б/на трети ден от цикъла/ за да си сигурна че става въпрос за недостатъчен яичников резерв.Аз съм подобен случай,но за сега съм си взела дълга почивка.Д Александров ми каза да си живея живота и като ми писне да чакам и нищо да не става, тогава да направя инвитро.Малко стряскаща е диагнозата а и докторите напоследък обичат да засилват нещата,а това докарва само стрес.Успех
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #4 -: Март 18, 2007, 13:19:25 pm »
здравей, аз също съм с такъв проблем, и Владимиров ми каза ,че съм си само за инвитро шанса ми иначе е 25-30% в предвид и възръста, но мисля да почакам няколко месеца ако стане -стане, ако ли не ще деистваме
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #5 -: Март 20, 2007, 15:03:58 pm »
Не се шашкай изобщо когато лекарят ти назначи малко естрогени всичко ще се нормализира. Аз бях много по зле миналата година доц. Маркова ме беше стреснала много но и повече при нея не отидох моите стойности бяха страшно високи LH- 46.03 , FSH- 65.5 и то ги правих три пъти на различни места и бяха различни но все мнгого високи, смених си лекаря пих естрогени три месеца и си направих после изследвания почти бяха в норма и си казх че повече няма да си пускам и след три месеца забременях,така че намери си добър лекар и се моли това много помага. При мен всичко беше от стрес.Желая ти успех от сърце !

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #6 -: Март 21, 2007, 11:42:39 am »
Алина би ли посочила какви точно естрогени си пила(името на лекарството) и при кой доктор точно си ходила.Благодаря предварително.
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #7 -: Март 21, 2007, 12:02:13 pm »
Пих естрофем три месеца общо 18 хапчета по преценка на лекаря. Ходя при д-р Яков, много ми помогна.

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #8 -: Март 21, 2007, 20:46:17 pm »
Благодаря Алина.Всичко добро ти желая.Лека бременност и здрав бебок :)
*

    *hope

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #9 -: Март 23, 2007, 16:48:42 pm »
Алина,радвам се,че си успяла да се пребориш с този проблем.
Би ли дала малко повече информация за този лекар,моля те!Какъв специалист е,координати и на базата на какво ти назначи тези лекарства-прави ли ти други изследвания или ти ги предписа само възоснова на високите нива на FSH?
Ако някой друг има отзиви за въпросния др.Яков-моля да сподели!
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #10 -: Март 24, 2007, 15:11:44 pm »
Здравей hope, освен естрофем пих преди него клостилбегит два месеца , но нямаше резултат пак не ми идваше нормално и така.Д-р Яков работи в Майчин дом гр.Варна тел-052/33 11 44 и 332 000.Освен високите нива на FSH i LH прогестерона ми беше под нормата, другите хормони бяха в норма , но при мен всичко това се беше получило в следствие на силен стрес .Желая ти успех !

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #11 -: Март 26, 2007, 15:27:55 pm »
Алина здравей, ще ми кажеш ли по каква схема пи естрофем и колко време?
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #12 -: Март 26, 2007, 16:58:27 pm »
Здравейте момичета! Кажете ми моля ви ФСХ 3.005 при реф.стойност 0.490-4.670 може ли да попречи на предстоящото ми икси? Понеже тук чета ,че за забременяване е добре да е под 2.00 благодаря ви предварително :thankyousign:
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #13 -: Март 26, 2007, 17:17:31 pm »
Здравейте момичета! Кажете ми моля ви ФСХ 3.005 при реф.стойност 0.490-4.670 може ли да попречи на предстоящото ми икси? Понеже тук чета ,че за забременяване е добре да е под 2.00 благодаря ви предварително :thankyousign:
8O Къде прочете, че ФСХ трябва да е под 2. Не е ли за ТСХ

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #14 -: Март 26, 2007, 17:34:45 pm »
ох много се извинявам да за tsh става въпрос :sorry:
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #15 -: Март 26, 2007, 18:03:19 pm »
ох много се извинявам да за tsh става въпрос :sorry:
Вени, обърни се към ендокринолог.
Мога да ти препоръчам д-р Катя Тодорова :)
Успех

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #16 -: Март 26, 2007, 19:33:17 pm »
Благодаря много .Аз съм от Варна .Не знам тя в кой град работи
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #17 -: Март 26, 2007, 21:58:39 pm »
Благодаря много .Аз съм от Варна .Не знам тя в кой град работи
Д-р Тодорова е в София

Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #18 -: Март 29, 2007, 13:53:37 pm »
Здравей реших да се включа т.к. и аз съм със същия проблем.Месеци бях на хормонална терапия също и алое,кални и слънчеви бани ... контролните изследвания дадоха даже и по лош резултат. Лекарката ми категорично отхвърли инвитро-при висок FSH нямало никаква полза. След като ме отпрати се обърнах и към хомеопат,за проба и мога само да кажа че на мен хомеопатията ми повлия още на втория месец:))
Така че ако нестане с хормони - пробвай и успех.
*
Re: Помощ!Висок FSH
« Отговор #19 -: Март 30, 2007, 02:54:34 am »
Здравей djazmin, много се радвам, че имаш подобрение. Може ли да споделиш повече за това колко висок ти беше FSH и какво точно представлява хомеопатията, тя възвърна ли ти нормалните стойности. Аз съм също с висок FSH - 39, после 33 и последно 14 в рамките на 3 месеца, като дори не ми предложиха никакво лечение. За инвитро не ми дават и 1 % надежда и направо ме изпращат на донорска яйцеклетка. Не искам да приема мисълта, че няма да мога да имам собствено детенце и засега решихме да отложим. В момента съм в чужбина и с нетърпение чакам да се върна в Бг и да направя нови изследвания. Не знам на какво да се надявам, радвам се, че ви има и че ви открих,мили момичета, вашите успехи са наши надежди. Благодаря ти предварително djazmin.  :)