0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    didstat

vupros
« -: Юни 08, 2005, 21:37:35 pm »
Мислите ли че след много сложна операция на главата е възможно хормонално объркване-в резултат на което не мога отново да забременея.Направих изследване на пролактин (референтни стойности 0-20) моя беше 28.И още нещо-каде бих могла да прочета нещо повече за кистите на главата и по-специално за невроцистоцеркоза.Благодаря ви много момичета!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
vupros
« Отговор #1 -: Юни 08, 2005, 22:05:44 pm »
Има много момичета без операции, но с повишен пролактин. Мисля, че това е причината, така че лекувай се. Но преди това повтори изследването, като спазваш изискванията.
За кистите на мозъка - виж в Гугъл. Има много информация.
*

    didistat

vupros
« Отговор #2 -: Юни 08, 2005, 22:09:18 pm »
Цитат на: Lali
Има много момичета без операции, но с повишен пролактин. Мисля, че това е причината, така че лекувай се. Но преди това повтори изследването, като спазваш изискванията.
За кистите на мозъка - виж в Гугъл. Има много информация.



Благодаря ти,но търсих в Google, но нищо не намерих.А за лекуването-пих бромокриптин-но пак нищо :(
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
vupros
« Отговор #3 -: Юни 08, 2005, 22:32:51 pm »
Не се разбира - вече ти е направена операция или сега ти предстои? По повод тенията или по повод пролактином?

На английски ще прочетеш ли за цистицеркозата?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    didsta

vupros
« Отговор #4 -: Юни 09, 2005, 13:31:22 pm »
Цитат на: Meli
Не се разбира - вече ти е направена операция или сега ти предстои? По повод тенията или по повод пролактином?

На английски ще прочетеш ли за цистицеркозата?



направена ми е операцията преди 6 год.И да-ще се опитам да прочета на англииски.Каде?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
vupros
« Отговор #5 -: Юни 09, 2005, 14:26:18 pm »
Значи зависи кои мозъчни структури са оперирани, за да търсим връзка между операцията и хормоналния проблем. За високия пролактин сигурно вече са ти казали, че е редно да се направи снимка на главата (или ЯМР) с центраж на хипофизата и да се търси пролактином.

За цистицеркозата виж тук - http://www.emedicine.com/med/topic494.htm, ако нещо, ще ти помогна с превода.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    didstat

vupros
« Отговор #6 -: Юни 09, 2005, 21:17:35 pm »
Цитат на: Meli
Значи зависи кои мозъчни структури са оперирани, за да търсим връзка между операцията и хормоналния проблем. За високия пролактин сигурно вече са ти казали, че е редно да се направи снимка на главата (или ЯМР) с центраж на хипофизата и да се търси пролактином.

За цистицеркозата виж тук - http://www.emedicine.com/med/topic494.htm, ако нещо, ще ти помогна с превода.


Кистата беше на главен мозък-по-точно казано от лекарите-на десен вентрикул на главния мозък.И благодаря -ще погледна сайта.
*

    didstat

vupros
« Отговор #7 -: Юни 09, 2005, 21:21:06 pm »
Цитат на: didstat
Цитат на: Meli
Значи зависи кои мозъчни структури са оперирани, за да търсим връзка между операцията и хормоналния проблем. За високия пролактин сигурно вече са ти казали, че е редно да се направи снимка на главата (или ЯМР) с центраж на хипофизата и да се търси пролактином.

За цистицеркозата виж тук - http://www.emedicine.com/med/topic494.htm, ако нещо, ще ти помогна с превода.


Кистата беше на главен мозък-по-точно казано от лекарите-на десен вентрикул на главния мозък.И благодаря -ще погледна сайта.

Не се отваря тази страница
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
vupros
« Отговор #8 -: Юни 09, 2005, 21:39:47 pm »
http://www.emedicine.com/med/topic494.htm

Имаше една запетайчица в края на линка, трябва да се махне, за да работи. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу