0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    соня

Днес би следвало да ми дойде ,но понеже този месец ми беше по особенно реших сега преди 20мин да си направя тест.Представете си показа две чертички .Не смея да се радвам.Теста беше от най обикновенните от 1лв.Възможно ли е да е вярно .Не ми е закъсняло и един ден.Дали тези тестове отчитат вярно .Моля Ви пишете ми .Ще Ви бъда много благодарна.
Р.С.Точно преди година имах химическа бременност ,но тогава имах кафеникаво зацапване и всичко свърши отсамосебе си .Какво да правя?
« Последна редакция: Март 15, 2007, 20:29:02 pm от Lali »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: мнение спешно
« Отговор #1 -: Март 15, 2007, 19:55:11 pm »
Тестовете отчитат вярно.
Ако искаш да си сигурна, пусни си тест за ЧХГ в кръвта.
И отиди на лекар.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #2 -: Март 15, 2007, 21:26:25 pm »
за най-сигурно отиди на лекар аз лично на тестове не вярвам
*
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #3 -: Март 15, 2007, 22:24:37 pm »
Тестовете отчитат вярно.
Ако искаш да си сигурна, пусни си тест за ЧХГ в кръвта.
И отиди на лекар.  :)
Подкрепям казаното :balk_50:
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #4 -: Март 16, 2007, 09:09:27 am »
Няма от къде да дойде тая чертичка.Ако си работила правилно с теста и си отчела до 10-та минута,значи вероятността да си бременна възлиза на 99% :) Нищо,че нямаш закъснение още на М. Моя съвет е или иди на кръвен тест,за да си сигурна,или пък изчакай още 10-15 дни и директно иди на лекар.Успех!
*
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #5 -: Март 16, 2007, 16:26:03 pm »
Аз специално до сега не съм чувала положителен тест да е грешен.Но ако искаш да си още по-сигурна(освен горепосочените предложения)можеш да си направиш още един домашен тест-вече даже имаш закъснение.Успех и ДАНО....
*

    Соня

Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #6 -: Март 16, 2007, 17:18:39 pm »
Днес направих Шуър чек .Показа се доста ярка червена черта .Лекаря каза ,че е рано за преглед .След 7дни да отида.Изписа ми по телефона фолиева /аз си я пиех и преди/ и утрогестан 3*1.Дали е добре .Сега пък си викам да не е извън маточна или моларна .То човек така е устроен ....Едвам ще издържа до другия петък.
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #7 -: Март 16, 2007, 17:21:06 pm »
Честито, Соня! Всичко ще е наред :D
Пий си и фолиевата и слагай утрогестана.
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #8 -: Март 16, 2007, 19:29:54 pm »
Аз си правих тест също от 1лв,а после и по-скъпи.Всичките показаха+резултат.Мисли положително!Стискам ти палци и се пази!
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #9 -: Март 16, 2007, 21:09:09 pm »
утрогестан ...Той не се ли пие за зъдържане,когато нивата на протестерон са ниски? Ако не са ти ниски нивата...не мисля че е добре да го пиеш.Допълнителния прием на дуфастон и утрогестан се практикува от около 50-тина години...но няма доказателства,че не води до някакви аномалии. Но пък щом ти го е исписал лекаря...

    Леко бременеене и успех!
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #10 -: Март 17, 2007, 20:23:42 pm »
Sonq i az na 16.03(rojdeniq mi den)si napravih testa i e polojitelen napravo neveroqtno.Imam edin mised abortion i umiram ot pritesnenie da ne se povtori.Togava dori ne bqh razbrala 4e sum bremenna prez cqloto vreme i na intervali prez meseca imah kurvene i to dosta silno i poneje bebeto ne be6e planirano ne si oburnah vnimanie,za koeto mnogo sujalqvam sega.No iskam da popitam koga e nai uda4noto vreme da otida na ultazvuk za da vidq dali beb4eto ima puls?Menstruaciqta Mi trqbva6e da doide na 10.03.A i drugo me trevoji imam bqlo te4enie normalno li e?Ne e mnogo obilno no vse pak.A imam i bolki v krusta,oh napravo neznam mnogo sum se pritesnila.
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #11 -: Март 18, 2007, 11:07:52 am »
Най-удачно е да идеш в 8-ма г.с. и то на вагинален ехограф,защото с коремен може и нищо да не се види.
Течението не е кой-знае колко опасно,сигурно са гъбички,доста бременни жени се борят с тях - не знам поради каква причина.Щом го имаш иди на лекар още тая седмица.Той ще ти предпише някакви свещички и фолиева киселина,която всъщност ти трябва да идеш да си купиш още сега и да пиеш. :) Честито
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #12 -: Март 18, 2007, 19:22:23 pm »
Цитат
Течението не е кой-знае колко опасно,сигурно са гъбички,доста бременни жени се борят с тях - не знам поради каква причина

Хич не е опасно. Течение се лекува след микробиология, а не някакви свещички.
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #13 -: Март 19, 2007, 09:19:06 am »
Колко фолиева киселина трябва да взимам и по колко пъти на ден,преди пиех по 1 таблетка 3 пъти на ден,но незном колко мг. бяха таблетките.Сега си кутих едни от 0.4мг.по колко е наи удачно.И още нещо тези болки в кръста подобни на менструални нормални ли са?А и колкото и неудобно да ми е да го кажа не мога да ходя до тоалетната всеки ден,знам че е нормално,но ако някой е имал същия проблем как го е преодолял.Утре съм на лекар за всеки случай.Стискайте палци.
*
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #14 -: Март 20, 2007, 14:06:09 pm »
Най-удачно е да идеш в 8-ма г.с. и то на вагинален ехограф,защото с коремен може и нищо да не се види.
Течението не е кой-знае колко опасно,сигурно са гъбички,доста бременни жени се борят с тях - не знам поради каква причина.Щом го имаш иди на лекар още тая седмица.Той ще ти предпише някакви свещички и фолиева киселина,която всъщност ти трябва да идеш да си купиш още сега и да пиеш. :) Честито

Най-удачно е не това, което ти съветваш, а точно това, което е казал лекарят и.
В 8-ма седмица може и да е удачно за жени, при които бременността е безоблачна, но не всички имат този късмет. По-добре един преглед в повече, от колкото след това да съжалява. А за свещичките и фолиевата хич не ми се коментира.
« Последна редакция: Март 20, 2007, 19:55:34 pm от Lan »
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #15 -: Март 20, 2007, 20:44:31 pm »
Днес отидох на лекар слава богу вътрематочна е бременноста.доктора можа да каже само че плодния сак е правилно оформен и бременноста отговаря на седмиците,но и това звучи   успокоително.Утре съм на изследвания,дано всичко е наред.между другото видях бебчо-една малка идеално кръгла точица.Стискайте палци всичко да е ок.Соня пиши при теб как е? 
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #16 -: Март 29, 2007, 15:28:10 pm »
Най-удачно е не това, което ти съветваш, а точно това, което е казал лекарят и.
В 8-ма седмица може и да е удачно за жени, при които бременността е безоблачна, но не всички имат този късмет. По-добре един преглед в повече, от колкото след това да съжалява. А за свещичките и фолиевата хич не ми се коментира.
 

А кога според теб е най-удачно да се иде на ултразвук за да се види ПУЛС?
Както забелязваш,мацката пулс сега не е видяла...а то и няма как!
Сигурна съм и,че са и предписали фолиева киселина...за която ти въобще не искаш да коментираш.А за свещичките - имах същият проблем с течение и на мен ми предписаха точно това,защото не бива да поемам нищо през устата.
 Що се отнася до облачна или безоблачна бременност - аз отидох на лекар 5 дни след като направих теста за бременност.Също откриха само плоден сак.Но момичето пита кога ще види ПУЛС!
  Така,че  :) не бъди толкова арогантна.И ако нямаш аргументи за да изкоментираш нещо,наистина не го прави
*
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #17 -: Март 29, 2007, 15:49:32 pm »
Добър ехограф и добър специалист засичат сърдечна дейност още в края на 6 г.с.
Напълно подкрепям Лан. А както е уточнила Лейди11, никой уважаващ себе си лекар не предписва просто ей така свещички. Необходима е микробиология преди това.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #18 -: Март 29, 2007, 17:32:18 pm »
Няма нищо арогантно в постинга на Лан!

Точен е, а и момичетата след това го потвърждават...

А всяка уважаваща себе си жена пие фолиева
още когато планира бременност,а не само при вече съществуваща такава!

За съжаление ProstoAz за накой момичета тук,
тези планове минават рамките на няколко месеца!

И облачна и безоблачна бременност понякога налагат ултразвук и в 5, и 6, и в 7 седмица!
Особенно след АРТ процедура!

Късмет на всички!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: мнение спешно /положителен тест за бременност/
« Отговор #19 -: Март 30, 2007, 02:13:11 am »
Най-удачно е не това, което ти съветваш, а точно това, което е казал лекарят и.
В 8-ма седмица може и да е удачно за жени, при които бременността е безоблачна, но не всички имат този късмет. По-добре един преглед в повече, от колкото след това да съжалява. А за свещичките и фолиевата хич не ми се коментира.
 

А кога според теб е най-удачно да се иде на ултразвук за да се види ПУЛС?
Както забелязваш,мацката пулс сега не е видяла...а то и няма как!
Сигурна съм и,че са и предписали фолиева киселина...за която ти въобще не искаш да коментираш.А за свещичките - имах същият проблем с течение и на мен ми предписаха точно това,защото не бива да поемам нищо през устата.
 Що се отнася до облачна или безоблачна бременност - аз отидох на лекар 5 дни след като направих теста за бременност.Също откриха само плоден сак.Но момичето пита кога ще види ПУЛС!
  Така,че  :) не бъди толкова арогантна.И ако нямаш аргументи за да изкоментираш нещо,наистина не го прави


Пулс може да се види още в 6 г.с., изобщо не е нужно да чака до 8 г.с. На теб може да са ти предписали свещички, но това ни най-малко не означава, че и на нея са й необходими. Само лекар може да прцени. Аз за моите гъбички пих хапчета въпреки, че бях бременна. :wink: