0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

моля помогнете със съвет спешно
« -: Март 15, 2007, 10:46:16 am »
здравейте,

След почти 3 години опити без никакви проблеми вече съм бременна, в около 5-6 седмица. Понеделник имам час за лекар за пулс и плодов сак. От 2 седмици ми е доста лощо, гадене, отпадналост. През нощта ме боля доста корема, повече от обикновеното, и на сутринта имах леко зацапване, червеникаво-кафяво. Моля споделете опит и мнения, дали мога да го загубя? Моят лекар е цял ден в операции и ще търся друг, но докато намеря ... моля кажете нещо по въпроса. Благодаря ви.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: моля помогнете със съвет спешно
« Отговор #1 -: Март 15, 2007, 10:52:45 am »
Ан, опитай да се успокоиш - знам, че е трудно. никой така не може да каже прогноза, но зацапването не значи задължително аборт. сигурно слагаш Утрогестан - продължавай. за болките си пийни 2 но-шпа. в тези седмици пулс все още няма. чак към края на 6 се хваща обикновено. но сак трябва да има. добре е днес да те види лекар. по принцип гаденето и прилошаването са хубави признаци :D
Всичко ще е наред, стискам палци!
*
Re: моля помогнете със съвет спешно
« Отговор #2 -: Март 15, 2007, 10:56:01 am »
Напълно съм съгласна с Манхатънчето. Аз съм нямала зацапване, но щом се притесняваш потърси спешно друг лекар.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: моля помогнете със съвет спешно
« Отговор #3 -: Март 15, 2007, 11:08:29 am »
Ан, момичетата добре са те посъветвали - почивка, Утрогестан, Но-шпа и преглед от лекар по възможност.


*
Re: моля помогнете със съвет спешно
« Отговор #4 -: Март 15, 2007, 11:13:06 am »
Ан, момичетата добре са те посъветвали - почивка, Утрогестан, Но-шпа и преглед от лекар по възможност.
Само да допълня, че според мен е задължително да отидеш на лекар още днес.
Re: моля помогнете със съвет спешно
« Отговор #5 -: Март 15, 2007, 11:22:08 am »
Ани,в деня преди моя първи преглед реших да поизчистя в къщи и вечерта имах няколко капки кафяво зацапване.На другия ден лекарката изобщо не обърна внимание на тях.Видя сакчето и подтвърди бременност в 5-6 г.с.В 10 г.с. отново имах кафяво зацапване няколко дни.На прегледа лекарката каза,че всичко е наред и че понякога имало такова зацапване без конкретна причина.Но абсолютно задължително е винаги при зацапване да търсиш консултация с лекар.Желая ти от сърце прегледа да покаже,че всичко е наред.А за зацапването лекаря ще ти изпише терапия и почивка.Успех!
*
Re: моля помогнете със съвет спешно
« Отговор #6 -: Март 15, 2007, 11:25:21 am »
Ан, ръждивочервено зацапване и аз имах в 11 седмица, веднага отидох на лекар - Изписа ми инжекции но шпа и 5 дни не трябваше да ставам изобщо.
Обади се на лекар веднага! И не се притеснявай!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: моля помогнете със съвет спешно
« Отговор #7 -: Март 15, 2007, 17:51:04 pm »
По горе са ти отговорили. Аз няма да повтарям. Само искам да ти пожелая късмет и дано всичко е наред :).
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0