0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Причини за лоша морфология
« -: Март 14, 2007, 15:36:59 pm »
Момичета, ще ви помоля за съвет. Преди 3 месеца направихме спермограма.Оказа се, че има 43% подвижни сперматозоиди и аглутинация, поради което диагнозата беше лека астенозооспермия. Този месец повторихме на друго място, този път с морфология и ето резултатите:

въздържание: 4 дни
обем: 5,5 2<N>6 мл.
концентрация на сперматозоидите: 47 млн/мл при 20<N> 250 млн/мл ;
общ брой: 258,5 при N>40млн/мл ;
клетки: 0,6 млн/мл
вискозитет: повишен
цвят: нормален
Ph: 8
Leuko: -
активно подвижни 25%;
подвижни 10%;
бавно подвижни 10%;
неподвижни 55%
аглутинация - не
Морфология по Крюгер 7% N>14%
Заключение: Teratozoospermia

Имаме час при Стаменов, но е чак след две седмици. Преди това сме на уролог-андролог, но ми се искаше да разбера има ли нещо, което можем да изследваме преди прегледа, за да е по-пълна картината? И какви са причините за лоша морфология,защото като ни връчиха резултатите ни казаха, че тя обикновено не се повлиява от медикаменти и лечение. Благодаря!
*
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #1 -: Март 15, 2007, 10:17:25 am »
здравей,
казват,че морфологията не се влияе от лечение но често се случва тя да е различна при следваща спермограма(по-добра или по-лоша),направете контролна след известно време,може да сте случили лош момент и следващата да покаже по-добър резултат,според мен всички изследвания трябва да се повтарят за по-сигурно в противен случай могат да те подведът и да изгубиш ценно време и добри възможности.
желая ти успех и само добри резултати!!!
*
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #2 -: Март 15, 2007, 15:15:27 pm »
Благодаря за отговора!
Но не ми стана ясно какво определя това, каква е морфологията :(
*
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #3 -: Март 15, 2007, 15:30:47 pm »
Морфологията като дял от биологията е:
Наука за строежа и формата на организмите и веществата.
В спермограмите този показател дава инфо за частите на плувците и дали са нормални или с дефекти. Кой крив, кой куц, кой с голяма глава, кой без... :D
Хич не го обясних научно, ама дано стане ясно. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #4 -: Март 15, 2007, 16:35:40 pm »
Цитат
Кой крив, кой куц, кой с голяма глава, кой без...
:lol: ох, не мога вече, явно бая народ е в апогея си!   :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #5 -: Март 15, 2007, 16:55:28 pm »
 :cool:   Искрено ме разсмя White. :D
Кой крив, кой куц, кой с голяма глава, кой без... :D
Хич не го обясних научно, ама дано стане ясно. :?
Много готино обяснение! А по колко крака имат???  :lol:  :lol:  :lol:
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #6 -: Март 15, 2007, 17:01:21 pm »
Цитат
Кой крив, кой куц, кой с голяма глава, кой без...
:lol: ох, не мога вече, явно бая народ е в апогея си!   :lol:
:cool:


lb2f
*
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #7 -: Март 15, 2007, 17:39:46 pm »
Абе явно аз нещо не мога да се изразя правилно :) То се вижда в резултатите кой куц, кой сакат, кой недоразвит :) ама от какво зависи дали един сперматозоид ще е с уголемена глава, с пречупена опашка и т.н...? Нали нали на всеки 3 месеца сперматозоиди се "обновяват". То това не е черно бял принтер, та да излиза всичко еднакво...!Малко образно и отнесено се изразих, но с други думи казано: защо не се повлиява морфологията след лечение?  :?
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #8 -: Март 15, 2007, 18:35:15 pm »
Доколкото знам морфологията се влошава от варикоцеле, хламидии, др.инфекции. Но сигурно има и много други причини. Някои доктори твърдат, че морфологията е константна величина, но лично аз не съм съгласна с това. Нека Мели се включи, за да обясни по-подробно.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #9 -: Март 15, 2007, 18:35:51 pm »
Иди питай Мели в темата "Мъжа пита ... и т.н.", ама ти като викаш лоша та лоша, наща е 3,5%, я първо идете при уролог-андролога, пък после се шашкай. Ний след витаминките и добавките имахме задоволително подобрение.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=9261.0
тук съм описала по-подробно.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #10 -: Март 16, 2007, 08:48:04 am »
Evro,благодаря ти! Аз не съм се затръшкала, че е лош резултата, а че не е розов :) Това, че има проблем ми го казаха когато си получавахме изследването, не е моя идея, де да беше плод само на внушението ми... Че ще има преглед при уролог-андролог то е ясно, ама как се чака до другата седмица! :) Освен това в посочените от теб показатели ние сме с много добри резултати, морфологията куца :( Та моичкият по този повод се е затръшкал, че не може неговите 7% от общо 258 млн. сперматозоида да се равняват на 7% при някой с 50 млн да речем... Оххх няма да изляза на глава с него!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Причини за лоша морфология
« Отговор #11 -: Март 16, 2007, 22:51:59 pm »
Та моичкият по този повод се е затръшкал, че не може неговите 7% от общо 258 млн. сперматозоида да се равняват на 7% при някой с 50 млн да речем... Оххх няма да изляза на глава с него!
Нищо, ти го подкрепяй и обичай не по-малко от преди изследването! Ще се справите двамата заедно с това! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com