0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, никога не съм мислила дори че може да пиша в този форум, но съм много объркана. С мъжа ми правим опити за бебе от 6 месеца. През Декември той прави спермограма, която не беше цветуща но не беше и много отчайваща. Ходихме в Майчин дом при Саръев и той изписа на мъжа ми Л-карнитин и един антибиотик който не помня как се казваше. Каза му че имал някаква бактерия, но няма страшно и всичко ще се оправи.Днес мъжа ми си направи втора спермограма като си мислихме че резултата ще е по-добър.Оказа се че точно обратното. Някой виждал ли е подобни резултати. Моля Ви обяснете ми какво означава това, защото мисля че ще полудея. Той ще ходи утре на андролог, но аз нямам търпение да чуя мнението ви.

Спермограмата е следната:
Обем - 3,0мл
рН 8
Сперматозоидна концентрация 5 312500 млн/мл
Сперматозоиди с нормокинеза 0%
Сперматозоиди с хипокинеза *%
Сперматозоиди с акинеза 100%
Левкоцити - масово на поле
Аглутинати - няма
Общ брой нормокинетични сперматозоиди 0 млн
Седимент бактерии ***

Благодаря Ви за мненията.
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #1 -: Март 13, 2007, 18:13:25 pm »
Тази пак при Сариев в Майчин дом ли е правена?
Мъжа ти пуши ли?
Има ли някаква причина, за която знаете, че да са такива резултатите?
Надявам се въздържанието е било между 3-5 дена, без употреба на алкохол и лекарства през това време.


Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #2 -: Март 13, 2007, 18:24:12 pm »
Здравей BLACK_ROSE,
Благодаря ти за отговора.
Тази спермограма беше направена в ЛАБОРО ЕКСПРЕС ВАРНА - казват че е най-добрата лаборатория тук.
Мъжа ми не пуши и никога не е пушил. Пие по 50гр твърд алкохол веднъж в седмицата. Няма причина да са такива. Просто и той беше много учуден и адски разстроен. Никога не съм го виждала толкова отчаян. Въздържанието беше 3 дни преди да направи спермограмата.
Не е пил лекарства. Преди 2 дни да е изпил 50 гр. ракия и това е всичко.
Незная какво да си мисля. Аз го успокоявам, казвам му че ще се управят нещата, но той е толкова изплашен... трудно ми е да го гледам такъв. Само на 30години е все пак...
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #3 -: Март 13, 2007, 18:29:09 pm »
Koлкото и да е добра си е лаборатория,
а тя по мое мнение не е място за правене на спермограми.
Нека се включат и други, ако имат опит с тази лаборатория.
А първата спермограма къде е правена и какви са показателите там?
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #4 -: Март 13, 2007, 18:35:27 pm »
Нямам резултатите в момента.
Спермограмата е правена в Майчин дом - Варна.
По тези показатели от последната спермограма мога ли да си правя изводи, че е най- лошата диагноза?!
Ще взема резултатите от предишната спермограма по-късно, защото пиша в момента от работа и ще ви ги напиша и тях за сравнение.
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #5 -: Март 13, 2007, 19:17:32 pm »
Не мисля, че можеш да си правш някакви изводи специално от тази спермограма, която е правена в лабораторията.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #6 -: Март 13, 2007, 19:24:44 pm »
СГ е лоша, но и аз като BLACK_ROSE мисля, че лабораториите не са най-доброто място за спермограми. Обърнете се към специалист!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #7 -: Март 14, 2007, 10:36:41 am »
Явно има някакъв проблем. Въпреки, че мястото не е надеждно, все пак резултатите са красноречиви.
Направете нова спермоглама при доц. Александров, консултирайте се и с уролог-андролог. Момичетата от Варна ще дадат идея за такъв.
Не се отчайвайте. Опитайте да приемете нещата. Това, че момчето е на 30 г. въобще не означава, че не може да има проблеми.
Няма страшно, шансове има. Само трябва да имате желание и да се подкрепяте безрезервно.
Ако имаш въпроси, насреща сме.
Късмет и кураж.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #8 -: Март 14, 2007, 11:12:10 am »
Благодаря за куража, който ми даваш White.
Не успях да намеря резултатите от предишната спермограма на моята половинка.
Той ходи днес на уролог и той го прегледал, казал му 4е на външен вид всичко му е наред, добре развито, няма вероятност да има Варициколе /май така се казваше/. Казал му че нищо не може да направи за него. Казал му най-добре да отиде на уролог-андролог в София при д-р Милен Кацаров. Аз прочетох много добри отзиви за него. Днес мъжа ми ще му се обади да запази час за следващта седмица ако може и ще пътува за София. Толкова ме е страх  :cry: Толкова е кофти това нещо. Аз се опитвам да му давам кураж и да не му показвам как се чувствам, но когато остана сама не спирам да плача. Незная тези бактерии какви са нито пък какво означава масово на левкоцитите на поле. Днес на работа вместо да работя цял ден чета какво ли не по тези въпроси. И тези ужасяващи нули...
Казах му че най добре да направи  спермограмата в София, ако успее да си уреди час за Понеделник. Той си е правил изследване за хламидии аз също. Нямаме такива неща. Утре го помолих да отиде да си направи изследване на кръв и урина. Незная дали има смисъл,но е хубаво да изследваме всичко. Ако той има бактерии дали може и аз да имам? Имам толкова много въпроси които си задавам, че ...
Много съм ви благодарна за помощта и подкрепата които ми оказвате. Не смея да споделя с никого, а ми е много тежко. Хубаво е че ви има.
Благодаря!!!
*
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #9 -: Март 14, 2007, 11:27:35 am »
Байче, връщаш ме две години назад. Тогава и аз видях същите нули в резултата на моя мъж. Не вярвах, че е възможно, но е факт.
По-късно се оказа, че нещата са доста по-зле от очакваното, но с помощта на момичетата тук, се изправих на крака. Повече от всичко исках да съм с този човек и нищо не можеше да ме спре. Разбрах, че имам е реален шанс за собствено дете, макар и с много усилия.
Все още вървим по пътя към сбъдване на мечтата си. Нито за миг не съм си мислила да се откажа, защото той има проблем. В хода на изследванията и процедурите се оказа, че и при мен има разни "дреболии".
Много умно сте решили да се разходи до София. Обадете се да си запишете час за спермограма предварително тук:
http://www.ivf.bg/
или тук:
www.invitro-bg.com
Ще съчетаете консултацията с д-р Кацаров с едно надеждно изследване, на което може да се вярва.
По въпроса за бактериите те съветвам да пуснете новата спермограма с микробиология и морфология по Крюгер . Така ще отхвърлите или потвърдите наличие на инфекция и ще имате яснота за качеството на плувците.
Аз съм категорично против пиенето на антибиотик, без потвърждение от второ място. Изчакайте до другата седмица и тогава почнете лечение, ако е необходимо. Лекуват се винаги и двамата партньори, независимо, че при единия може да не се открие проблем.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #10 -: Март 14, 2007, 12:20:23 pm »
И още една забележка - това, че сперматозоидите са неподвижни, изисква уточняване - нарича се тест за виталност, той не е проведен при вас.
Посявка от простатен, уретрален секрет, урина и екеулат (по преценка на лекаря) би дал отговор на някои въпроси.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #11 -: Март 14, 2007, 13:05:20 pm »
Здравей Байче!
Ами вие във Варна си имате много добър лекар д-р Александров.Запишете си час при него в частния му кабинет.Идете и при Кацаров във София но и на всяка цена и при Александров във Варна.
Успех!
*
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #12 -: Март 14, 2007, 13:10:26 pm »
Здравей Байче!
Ами вие във Варна си имате много добър лекар д-р Александров.
Успех!
:balk_103: :balk_103: :balk_47:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #13 -: Март 14, 2007, 15:04:07 pm »
Благодаря ви момичета,
Мойе би наистина ще се свържа и с него - д-р Александров
Ще ви държа в течение по случая, наистина ми вдъхнахте много кураж. Дори излязох и купих цветя. Сега се чувствам много по-добре
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #14 -: Март 14, 2007, 17:22:12 pm »
Подкрепям мнението, че трябва да отидете при д-р Александров. Вчера със съпруга ми бяхме при него. Спермограмата се оказа добра, не отлична, но добра, а предишната беше азо...И двамата вече сме доста по-спокойни.
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #15 -: Март 20, 2007, 21:36:15 pm »
Здравейте момичета,
Послушах ви и изпратих мъжа си при Александров - всъщност ходихме заедно. Това е най-лошата консултация, която някога съм получавала. Започвам да се чудя дали не му е било ден или просто винаги е толкова ужасен. Когато влязохме в кабинета само сумтеше, дъвчеше дъвка, като приживно животно, беше седнал, крастосал крака и ни гледаше клатейки се на стола а ние го гледахме отгоре, като наказани с изпълнени с надежда очи. И знаете ли, единственото което ни каза е да отидем в клиниката на АГ и да търсим него за да си направим спермограмата там, защото другите места не били сигурни. Гледаше ни адски гадно и с такава насмешка - Идеше ми да му фрасна един. :balk_149: Тоя човек вместо да ни обясни как трябва да постъпим - какво да изследваме той ни каза, 4е след като направим спермограмата и ако тя е лоша нищо не може да се направи. Аз му казах че съм чела форумите и доста мъже се лекуват и той като взе да плюе по всички тук - че били псевдо лечителки - много компетентни и.т.н и че ако вярваме на всички глупости които се пишат  в този форум значи сме мнго зле. Та така мина. такова отношение никога не съм срещала от страна на лекар. А само като си помисля вие колко го хвалите....
Като излязахме от кабинета и мъжа ми каза "Аз ще отида до София, но при този шарлатанин и грубиян спермограма няма да си направя"
Е момичета, искате ли да знаете моето мнение - За да лекуваш, трябва да си съпричастен с проблемите на хората и да ги уважаваш - не да им се присмиваш и обезкуражаваш, както Александров направи с нас".
Благодаря че ме изслушахте!
*
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #16 -: Март 20, 2007, 22:05:38 pm »
Наясно ли си с вичко което пишеш тук?
Все пак всеки си избира доктора при когото да ходи и да вярва!!!
Не мисля, че трябва да си крайна след само едно единствено посещение.
Това е мое мнение.
Успех.

« Последна редакция: Март 20, 2007, 22:13:45 pm от alkata »

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #17 -: Март 20, 2007, 22:35:55 pm »
А аз не мога да повярвам, че говориш за д-р Александров! Но както е казала Алката
Все пак всеки си избира доктора при когото да ходи и да вярва!!!
Не мисля, че трябва да си крайна след само едно единствено посещение.
Това е мое мнение.
Успех.


това е и мое мнение
и все пак бихме направили спермограмата!
*
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #18 -: Март 21, 2007, 00:36:01 am »
Аз си мисля, че не говорим за един и същи д-р Александров. От посещенията си при него съм останала с друго впечатление. Някак не си представям, картината която описваш. Ама всеки си избира при кой да ходи. НЕ ГО СМЕНЯМ ЗА НИЩО НА СВЕТА.

*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Моля за помощ - Що за спермограма е това?
« Отговор #19 -: Март 21, 2007, 05:34:37 am »
Момичето си описва нашият Александров. Явно рядко мъжете го харесват (спомням си как влачих мъжа ми след първите консултации при него - изглеждал бил нагло и дрън-брън глупости от сорта).
Мило байче, няма да се жените за Александров :), той само ще ви лекува. Но пък ако не ти допада избор на добри лекари, слава Богу, има. Щом имате възможност да пътувате за София - давайте!
Аз се доверявам на Александров вече 2,5 години и съм много доволна от него - черното си е черно, бялото си е бяло. Като знам под какво напрежение е в този период - не е почивал от месеци и то защото НИЕ имаме нужда от него, ами определено оправдавам поведението му на моменти.
Мога, стига да искам.