0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    agalina

aglutinatzia
« -: Юни 07, 2005, 17:41:23 pm »
Imame (+) na aglutinatzia v spermogramata.Kakvo e tova pak sega?
 Izvinete,4e ne ena kirilitza-ne6to stana s language bar-a .
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
aglutinatzia
« Отговор #1 -: Юни 07, 2005, 17:58:18 pm »
Това е слепване на спермазотоидите.
ТУК може да прочетеш малко.
*

    agalina

aglutinatzia
« Отговор #2 -: Юни 07, 2005, 19:21:17 pm »
tova e sp.gramata ni:
  Vazdarjanie 4 dni,
  obem iakulata 2,5ml(2,0-6,0 ml),
  ph 8,viskozitet -normalen,
  AGLUTINATZIA(+),
  leukociti >20( <10 na pole),
  bakterii-da,
  sperm.kontzentratzia 76 mil./ml (40-160 mil/ml),
  normokineza 60%(>60%),hipo 20%,akineza 20%(<30%),
  normalni formi 66%(>60%),
  degerativni 34%(<40%).
     NOrmosrermia.
     Mikrobiologicho-bez razteg.
  Pravena e v "Sv. Ana".
  Molia Doktor Meli,daite savet za tova.Kolko e losho za zabremeniavaneto tazi aglutinacia +? MNogo blagodaria na vsichki, izvinete pak,sega shte go razbia tozi language bar!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
aglutinatzia
« Отговор #3 -: Юни 07, 2005, 20:01:56 pm »
Нали прочете статията, която Лали ти посочи?
Трябва да се направи тест за антитела (заради аглутинатите), посявка от простатен секрет (заради бактериите и левкоцитите), да го види уролог, ако е нужно, да се проведе лечение, а после да се направи повторна спермограма някъде, където разбират от морфология на сперматозоидите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
aglutinatzia
« Отговор #4 -: Юни 08, 2005, 09:11:22 am »
Определено много полезна статия.
Само дето малко ме притесни, защото явно и при нас има вероятност от образуване на такива антиспермални тела - два от факторите ги има. :? Може и да не е задължително де, но все пак ...
Агалина, при кой правихте спермограмата в "Св. Анна", защото и ние ходим там на консултации?
aglutinatzia
« Отговор #5 -: Юни 08, 2005, 09:55:51 am »
И при нас в последната сп-ма имаше аглутинати, но сме правили MAR тест за антитела - отрицателен! И подвижността е почти в норма, така че не знам имат ли значение в този случай ... лекарите не можаха да ни кажат нищо повече. Някъде тук в Зачатие четох, че при дефицит на вит.С можело да се получат тези слепвания, и с обясняваше в един абзац защо - Мели казва, че са празни приказки :wink: , ама все пак освен тестът за антитела може мъж ти да взема вит.С.

Непременно да лекувате бактериите, като първо установите какъв вид са и на кой антибиотик как реагират. Понякога са много упорити и лечението им е продължително.

Поздрави!
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
aglutinatzia
« Отговор #6 -: Юни 08, 2005, 13:11:29 pm »
Абе и аз съм фен на вит. С, та няма лошо да го пие. Колко ще повлияе аглутинацията е друг въпрос. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
aglutinatzia
« Отговор #7 -: Юни 08, 2005, 13:33:13 pm »
Цитат на: Meli
Абе и аз съм фен на вит. С, та няма лошо да го пие. Колко ще повлияе аглутинацията е друг въпрос. :)


Да де, точно това имах предвид, знам че ги уважаваш витамините като такива, ама за аглутинацията че не си уверена да има някаква връзка. Къде беше тая статия, там нещо си се обясняваше какво ставало с не знам си кои клетки...

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    agalina

aglutinatzia
« Отговор #8 -: Юни 09, 2005, 17:20:25 pm »
Novalexa,hodia pri dr.Valery Iordanov,no ne znam koi e pravil tam sm.gramata.Pri inseto i embriomologa dr.Vakrilov mi kaza,che imalo slepvane.