0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
При нас проблемите са и у двама ни. За моите пиша другаде, а при съпруга ми нещата стоят така: преди половин година му откриха аденом на хипофизата - соматотропином. Оперираха го през ноември. Преди операцията правихме куп изследвания и на двама ни. Замразихме сперма за в случай, че след операцията се получи хипопитуитаризъм. Спермограмите показаха астенозооспермия , силно повишен вискозитет, между 10 и 15 % активно подвижни (ако се наложи, мога да дам по-подробна информация), влошена морфология. Направихме инсеминация преди операцията - неуспешна. Наскоро се разбра, че има остатък от тумора и в края на март ще се оперира за втори път. Междувременно бяхме прочели за ефекта на отхрачващите сиропи за кашлица върху цервикалната слуз и в последния месец и двамата пихме в периода около овулацията. Малко след това спермограмата показа за пръв път вискозитет - нормален, съответно по-голям брой подвижни сперматозоиди. Чета тук във форума за подобряващи качествата на спермата препарати. Моля ви за съвет - преди предстоящата втора операция може би пак ще замразим сперма, можем ли да направим нещо, за да е по-добра? Извинявам се за дългото писание и благодаря предварително!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Добре е да се замразява еякулат, ако имате възможност, направете го.
Лечение по нета не мога да ти изпиша, не е редно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу