0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

L-тироксин и хормони
« -: Февруари 28, 2007, 14:38:59 pm »
Здравейте! Аз съм нова тук в форума и след много четене се реших да пиша.Много съм притеснена.Преди около 6 месеца разбрах че съм със Синдром на Хашимото и започна ходенето по мъките-то не бяха пргледи,то не бяха изследвания.В крайна сметка нещата горе долу се оправиха и сега TSH-1,23,въпреки че трябва да го сваля още мъничко.Но сега нов проблем се появи.След като започнах подготовка на документите за инвитро си пуснах изследване на LH,FSH и Prolaktin ,но преди да ми вземат кръв бях изпила 0,75 mg L-тироксин и съответно резултатите бяха :
LH-9.8(ф.ф.1,1-11,6)
FSH-16.3(ф.ф.2.8-14.4)
Prolaktin-246(реф.с-ст 40-530)
Хормоните са пуснати на 2-рия ден от цикъла.И сега шаш и
паника,не знам трябваше ли да пия L-тироксин или не и дали той оказва влиание върху LH и FSH? Ако някой знае нещо по въпроса
МОЛЯ да ми отговори,много съм притеснена.Благодаря Ви предварително.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: L-тироксин и хормони
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2007, 15:12:31 pm »
Здравей Мима, според моя опит натрупан с високо ФСХ мога да ти кажа, че Л-тироксина не е изиграл роля в това изследване. Все пак ако за първи път правиш хормонални изследвания, то се препоръчва да ги направиш още два последователни месеца.
Желая ти успех


Re: L-тироксин и хормони
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2007, 15:20:01 pm »
Благадаря ,мисля следващия месец да ги повторя.Denito ,при теб как бяха нивата на хормоните ,ако може да споделиш.Това високо FSH много ме притеснява и ако и следващия месец е високо не знам какво да мисля.
*
Re: L-тироксин и хормони
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2007, 21:00:14 pm »
Напълно те разбирам, мила. И аз съм с хашимото и ходенето ми по мъките в момента тече с пълна сила...
Доколкото знам Л-Тироксинът не оказва влияние на ЛХ и ФСХ.