0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

антитела
« -: Февруари 27, 2007, 07:45:20 am »
Здравейте от коя седмица се започва изследванията за антитела при резус отрицателен и ако при предишен аборт на 3 ден е поставен антибетаглобулин има ли при тази бременост опасност да се получи резус конфликт,Благодаря Ви момичета.сега съм в 10 г.с.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: антитела
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2007, 08:48:44 am »
Изследване на антитела в следните срокове:

От 9 - 12 г.с. - на бременни с предшествуващи спонтанни аборти,мъртвораждания, раждания на деца с хемолитична болест на новороденото поради изоимунизация, в случаи на установени антитела при предш. бременности, при предстоящи инвазивни пренатални изсл.

От 17 - 20 г.с. - на бременни с необр. акуш. анамнеза и отр. Резус фактор;

· от 26 - 28 г.с. - на брем. с отр. Резус фактор, на които при първото изследване не са открити антитела;

· една допълнителна ехография от 28-32 г.с.

Оттук - http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=163


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: антитела
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2007, 08:55:11 am »
извинявай а има ли опасност ако при предишният аборт ми е поставена инжекция ,сега могат ли да се получи резус конфликт
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: антитела
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2007, 08:58:08 am »
Вероятността е нищожна. Направи си изследването.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: антитела
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2007, 09:13:50 am »
Благодаря ти Мели за изчерпателните отговори а били ме посъветвала аз съм от София къде да направя тези изследвания и ако може още един въпрос ако нямам антитела бебето значи е като мен резус - ли?И ащо гинеколожката ми каза че независимо че ми е бита инжекцията рискът от конфликт е пак 50.50.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: антитела
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2007, 09:40:00 am »
Това е стандартно изследване, можеш да го направиш в София където искаш, примерно близо до гинеколока, който ти следи бременността (женската консултация) със сигурност има лаборатория.
Бебето може да е както с отрицателен, така и с положителен резус фактор, и пак да няма антитела. Това не е критерий, по който можеш да определиш резус фактора на детето, той ще се определи едва след раждането му или ако евентуално правиш хорионбиопсия или амниоцентеза.
Вероятно гинеколожката се е опитала да ти обясни, че има риск, по-скоро шанс 50 на 50 детето да е с единия или с другия резус.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: антитела
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2007, 09:51:52 am »
Благодаря но съм сигурна че тя говореше за антитела защото изрично я попитах какъв риск има и тя ми обясни че припърва бременост няма риск но при всяка следваща независимо от това че ми е бита инжекцията рискът е доста голям за получаване на антитела и за рискът на бебето а аз имам два аборта единият във 8 с.а другият в 11 г.с
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: антитела
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2007, 16:58:02 pm »
Колкото и да бистрим хипотетичния риск, все пак трябва да си направиш изследването.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: антитела
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2007, 18:02:09 pm »
Абсолютно си права .,но изпитвам неуписуем ужас от резултати те защото ми предстой и скрининг амниоцинтеза фетална морфология,а страхът че всичко ще се повтори че изведнъж пак ще умре ембрионът във мен е по силен от всичко