0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« -: Февруари 26, 2007, 16:47:28 pm »
Момичета, моля помогнете с коментари и знания по следните резултати:

Токсоплазмоза IgG - 95,346 - гр ст - 16.5
                      IgM - 0.055 - гр ст - 0.32-0.39
Хламидия IgG - 17 гр ст 11
              Igm - 5   гр ст 11

Цитомегаловирус IgG - >22.0 - гр ст - 0.60
                         IgM 40.2 - гр ст - 15-30

Звъннах на Док, каза, че ще ги повторим и да не се притеснявам, ама моля ви кажете как да направя това упражнение - да не се притеснявам  :(
*
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2007, 17:11:30 pm »
Пиши в темата и питай д-р Даскалов. С радост ще те посъветва, а моето скромно мнение да повториш изследванията.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2007, 18:23:43 pm »
Бора, повтори ги. И мойто ИгМ за токсоплазмозата е положително и след още една седмица ще го повторя.
В коя лаборатория са правени?
*
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2007, 18:29:53 pm »
Правени са в Благоевград. Това ми е единствената надежда сега - че е грешка.
След 2 дни съм на фетална и ще ги повторя в София. При мен цитомегаловирусът е опасния и какви ги прочетох - просто не знам какво да мисля.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2007, 18:45:56 pm »
Според мен е лабораторна грешка. Споко.
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #5 -: Март 02, 2007, 17:14:56 pm »
Бора, какво стана, милчика, повтори ли изследванията?

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #6 -: Март 02, 2007, 20:45:15 pm »
Повторих ги и за съжаление не е лабораторна грешка  :(
Сега след 2 седмици контролни.
Направо откачих. Направо не мога да повярвам какво се случва...

Иначе феталната при Димитрова мина супер, много съм доволна. Всичко нормално на тоя етап, след 3 седмици пак ще ходя при нея.

Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #7 -: Март 06, 2007, 09:31:34 am »
Бора, доста неприятно :? Дано на контролата нещата са по-добре! Но поне знаеш положението и ще можеш да вземеш адекватни мерки.
Този Цитомегаловирус не дава ли отражение в цитонамазката?

А другите правила ли си ги преди забременяването?

Важното е, че феталната е минала добре :D

Като се замисля, че никога не съм се изследвала за токсоплазма, май е добре да я направя...

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #8 -: Март 06, 2007, 15:00:41 pm »
Не съм чувала цитомегаловирусът да дава отражение в цитонамазката. Той главно се предава чрез слюнка, и естествено по полов път. Най-честият източник за зараза са малки деца, които ходят на детска градина. И за да се предпази човек не трябва да ги целува по устата, като се сменяват памперси да се измиват ръцете много хубаво, и подобни неща...
В един момент съжалих, че съм си направила изследването сега, вместо преди да забременея, но честно казано толкова много изчетох, а за този вирус късно прочетох...
Иначе той е най-опасен за плода, ако майката се е заразила за първи път по време на бременността. А от моите изследвания сега не може да се каже кога е станало заразяването. Д-р Даскалов ми даде насока какво да се прави на тоя етап, но наистина е прав, когато казва, че тези изследвания трябва да се направят преди забременяването. Даже скоро четох в един американски сайт, че не препоръчват да се прави изследването по време на бременност, без наличието на оплаквания, защото е трудно да се интерпретират резултатите пост фактум. Абе, малко е тъмна индия тоя вирус и дано го преборим, че направо не мога да спя от напрежение и от мисли какво може да се случи...
 
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #9 -: Март 07, 2007, 09:47:24 am »
Хмм писах вчера отговор, но къде ли съм го пратила :?
Та исках да ти кажа, да не се паникьосваш излишно, едва ли баш сега си го хванала!

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #10 -: Март 07, 2007, 16:30:23 pm »
То, така де - ама нали все му мислим повече от средно статистическия пациент  :ywoohoo:
И без това ми излязоха резултатите от БХС, та ще правя амниоцентеза и по двата показателя... тръгна ми от началото на големи притеснения, явно така ще си остане до края, че и после... важното е всичко да завърши добре - без значение как ще стигнем до там!

Фреши, мерси за подкрепата!
Re: Малко закъснели изследвания. ПОМОЩ!
« Отговор #11 -: Март 09, 2007, 10:41:37 am »
Бора, стискам ти палци да се раминат всички неприятности. Няма как да не се тревожиш при тази ситуация, но дано поне по-скоро контролните изследвания да покажат добро развитие.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07