0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
болки в гърдите
« -: Май 28, 2005, 13:38:53 pm »
Две седмици преди да ми дойде започнаха познатите напрежение и болки в гърдите. Дотук нищо необичайно, но обикновено с настъпването на менструацията, болезненана чувствителност изчезва. Този път обаче не изчезна, засили се преди настъпването на овулацията, овулацията ми настъпи преди няколко дена, а чувствителността остана. Може ли някой да ми каже какво означава това? Опитваме се да си направим бебе и се притеснявам да не би това да е сигнал за някакъв проблем...
болки в гърдите
« Отговор #1 -: Май 28, 2005, 14:49:19 pm »
Цветенце, купи си един тест за бременност и го напишкай. Засега това. И спри да се притесняваш, ей  :D
*
болки в гърдите
« Отговор #2 -: Май 28, 2005, 15:16:44 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цветенце, купи си един тест за бременност и го напишкай. Засега това. И спри да се притесняваш, ей  :D


Там е работата, че не съм бременна. Първо и аз това си помислих, след като ми дойде си помислих и за цветна бременност, но не - нормална менструация си беше:) После си правих ову теста, стана положителен на 13-я ден, т.е. всичко си е нормално, но болките не спират.
Преди 4 месеца наистина бях бременна, абсолютно същото усещане в гърдите и за това сега се побърквам - защо пак го имам, а не съм бременна?!
болки в гърдите
« Отговор #3 -: Май 28, 2005, 15:23:34 pm »
Може би ЧХГ-то ти още не е слязло до нормалните за небременни жени стойности. Значи е време да посетиш чичо доктор.
*
болки в гърдите
« Отговор #4 -: Май 28, 2005, 15:26:50 pm »
Цитат на: little_rabbit
Може би ЧХГ-то ти още не е слязло до нормалните за небременни жени стойности. Значи е време да посетиш чичо доктор.


Значи - лошо :(
болки в гърдите
« Отговор #5 -: Май 28, 2005, 15:30:45 pm »
Цветенце, споко, бе, отиди при доФтора и ще разбереш какво ти е. Само не се шашкай предварително - няма смисъл.
*
болки в гърдите
« Отговор #6 -: Май 28, 2005, 15:35:55 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цветенце, споко, бе, отиди при доФтора и ще разбереш какво ти е. Само не се шашкай предварително - няма смисъл.

Ама странното е, че това се получи сега - при третия менструален цикъл след аборта. Първите два - съвсем нормални - ни помен от болки в гърдите или където и да е.При контролния преглед - всичко беше наред. И точно сега, когато му дойде времето да си направя ново бебче(най - дългото време!), се появи това нещо да ме тормози.
Ще отида на лекар, дано проблема е само в главата ми :lol:
*
Болки в гърдите
« Отговор #7 -: Май 31, 2005, 08:44:59 am »
Цветенце виж си пролактина.Как си  с щитовидната жлеза? :cross:
болки в гърдите
« Отговор #8 -: Май 31, 2005, 10:39:51 am »
Наистина е възможно да е от висок пролактин - и аз имах подобен проблем преди няколко години. Така че провери нивото на този хормон. Важно е за забременяването и износването.
*

    Anonymous

болки в гърдите
« Отговор #9 -: Май 31, 2005, 11:07:03 am »
Цитат на: annata
Наистина е възможно да е от висок пролактин - и аз имах подобен проблем преди няколко години. Така че провери нивото на този хормон. Важно е за забременяването и износването.

Утре съм на лекар и съм ужасно притеснена. Възможно ли е да е последствие от аборта, който направих преди 4 месеца? Защото преди не съм имала подобен проблем?
*

    Anonymous

Re: Болки в гърдите
« Отговор #10 -: Май 31, 2005, 15:09:54 pm »
Цитат на: rut21
Цветенце виж си пролактина.Как си  със щитовидната жлеза? :cross:

Aми нямам идея как съм с щитовидната жлеза?
Какви са признаците при проблем с нея?
*
Болки в гърдите
« Отговор #11 -: Май 31, 2005, 18:21:08 pm »
Това ,което се вижда е гуша.МНого преди да стане забележима за не специалистите  чувстваш умора ,студени крака,сънливост или безсъние.Нищо не те боли.Отпадналост.На мен малко преди да ми я открият бях започнала много да забравям.Но зависи дали имаш хипо или хииперфункция.В сайта и форума има много информация.Порови се.Виж в"Хормонални проблеми при жената".Проблемите с щитовидната   жлеза могат да бъдат причина и за аборта.
Повишения пролактин за стерилитет.След лечение овулацията се възстановява.Но трябва да си направите изследвания на хормоните на щитовидната жлеза и TSH. preggo  :babbycarrage:
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
болки в гърдите
« Отговор #12 -: Май 31, 2005, 20:55:14 pm »
Хъъъммммм.....

И аз имам подобен проблем. Болят ме гадовете от ову-време до първия ден на цикъла. През последните 2 години така ме болят, че понякога ми е трудно да ходя. Друс - ох!

Преди 2 месеца не само ме боляха, а бяха станали еееййй такива. Закъсня ми с 2 дни /необичайно, часовник съм/ и после всичко отмина заедно с Алфонс /лелката или М., както го наричате вие моя Алфонс/.

Няма ли някой от тоя клуб да вземе една дебела тояга и да дойде да ме подкара да си направя хормоналните изследвания, м?

 :roll:
болки в гърдите
« Отговор #13 -: Юни 01, 2005, 12:00:16 pm »
Ами земи си направи.....па после може и да :babbycarrage: