0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Витамин Е
« Отговор #20 -: Март 27, 2007, 13:57:20 pm »
Момичета, а по време на стимулация пиете ли витамин Е? Предстои ми стимулация за ин витро и ми е интересно  :lol: По принцип ми влияе добре на нередовния цикъл този витамин.
  09.11.2007
Re: Витамин Е
« Отговор #21 -: Март 29, 2008, 20:10:52 pm »
Ако някои знае от къде да намеря това, моля да ми напише.
http://www.doppelherz.de/produkte/1508.html
*
Re: Витамин Е
« Отговор #22 -: Март 29, 2008, 23:59:43 pm »
Доколкото знам тази марка витамини се предлага в аптечната мрежа.Аз купувам за мъжа ми, но малко по различни. Дано да не греша, но мисля че няма да имаш проблем с намирането им.
Re: Витамин Е
« Отговор #23 -: Март 30, 2008, 13:29:04 pm »
Предлагат се само 3 или 4 комбинации. Точно това не, затова питам. Ако някой знае да каже.
Re: Витамин Е
« Отговор #24 -: Март 31, 2008, 17:21:52 pm »
мисля да си купя малко витамин Е и да го пия.Според вас кой о твариантите за пиене през целия месец или за определен период е по добре ако няма предписание.
Вярвам в чудесата!
Re: Витамин Е
« Отговор #25 -: Април 05, 2008, 13:34:16 pm »
И аз това се чудех,как и по колко по точно да го пия,защото после ще си взимам от аптеката малко да се подсилим с моя мьж  :P
http:
Re: Витамин Е
« Отговор #26 -: Април 05, 2008, 14:00:34 pm »
аз пия всеки ден от МЦ вит Е,единствено понякога първите два-три дни на М спирам всички витамини,че да си почина от шепите лекарсва,които взимам все едно съм на 100 години :lol:
п.п. но момичета макар и витамин,според мен консултирайте се с лекар поне за дозировката..вероятно няма да ви кажат "не пийте",но поне ще сте спокойни,че го пиете както трябва!
« Последна редакция: Април 05, 2008, 14:07:44 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Витамин Е
« Отговор #27 -: Април 10, 2008, 02:12:49 am »
Във всички аптеки на малкия ни град ми казват че няма вит. Е от 400 мг :( Интересува ме и се надявам най-вече работещите в аптеки да се включат с информация какъв вит. Е има (по точно от колко мг) в БГ аптеките, защото на мен ми предлагат само Вит. Е от 100мг на Фитофарма, което създава малко неудобство при уловие че трябва на ден да се пият 800 мг.
Обещах на Ganka:)
Re: Витамин Е
« Отговор #28 -: Април 10, 2008, 08:46:14 am »
Във всички аптеки на малкия ни град ми казват че няма вит. Е от 400 мг :( Интересува ме и се надявам най-вече работещите в аптеки да се включат с информация какъв вит. Е има (по точно от колко мг) в БГ аптеките, защото на мен ми предлагат само Вит. Е от 100мг на Фитофарма, което създава малко неудобство при уловие че трябва на ден да се пият 800 мг.
здравей аз търсех доста време това на "зантива",но навсякъде ми казваха ,че няма внос..и накрая от есента започнах да пия на GNC/американски са от 400IU взимам-това отговаря на 275 ако не се лъжа мг...абе към 300 го кажи../
успех!дано ги има в твоят град :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Витамин Е
« Отговор #29 -: Април 14, 2008, 21:46:57 pm »
И аз намерих от същата фирма и дори не забелязах, че е в IU.Ако не го бях показала на шефа, мъжът ми щеше да си пие по 1 на ден, а дозата е 400 мг.дн.Даже мисля да отида до аптеката от която го купих, защото те бяха твърдо убедени, е ми дават 400мг.Омръзна ми от непрофесионалисти.
Re: Витамин Е
« Отговор #30 -: Април 14, 2008, 21:56:31 pm »
 И по колко мг на ден пиете от витамен Е? Аз преди време пиех Геритамин до ову и след това продължавах с вит. Е.
 Любопитке , на теб док. по какъв повод ти изписа вит.Е?
Re: Витамин Е
« Отговор #31 -: Април 14, 2008, 21:58:30 pm »
Благодаря за инфото любопитка и _Elfita_. В нета открих на още една фирма "NOW Foods" вит. Е от 400IU

Но дано пак почнат да внасят на Зентива, че е много по-удобно за прием.
Обещах на Ganka:)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Витамин Е
« Отговор #32 -: Април 14, 2008, 23:14:41 pm »
И по колко мг на ден пиете от витамен Е? Аз преди време пиех Геритамин до ову и след това продължавах с вит. Е.
 Любопитке , на теб док. по какъв повод ти изписа вит.Е?
Аз пия Герикапс, по собствено усмотрение, а също за кожата и косата и т.н.,в една капсула се съдържа само 45 мг. Вит "Е".Аз не провеждам още целенасочено лечение, защото при мен не е изяснен проблем.
Висока доза е изписана на мъжът ми (от уролог)- по 400 мг. дневно.Само Zentiva, имат тази дозировка.Сега купих това,което и преди спомена Любопитка 400IU = 270 мг. От днес пие по 2 к. дн.
Re: Витамин Е
« Отговор #33 -: Април 22, 2008, 19:22:41 pm »
ми то аспирина и разрежда кръвта. независимо че ти е предписан за друго. така че...абе не съм лекар и не мога да твърдя със сигурност какво точно става. като прочетох статията реших да пусна линк тук именно защото доста хора в тоя форум са на аспирин и/или хепарин.
дано се включи мели. тя би трябвало да знае отговора.
Аз съм на Аспирин протект от 15 до 28 ден на цикъла. Питах доц. Конова мога ли да пия Геритамин и тя отговори , че може до овуто  и след това продължавам на аспирина.
*
Re: Витамин Е
« Отговор #34 -: Май 07, 2008, 17:07:16 pm »
безопасната доза е до 800 мг. на ден. аз пиех по 400 мг. дневно около година до момента на забременяването. изключително полезен витамин!
:good_post:
Re: Витамин Е
« Отговор #35 -: Май 07, 2008, 18:42:43 pm »

[/quote]
Аз пия Герикапс, по собствено усмотрение, а също за кожата и косата и т.н.,в една капсула се съдържа само 45 мг. Вит "Е".Аз не провеждам още целенасочено лечение, защото при мен не е изяснен проблем.
Висока доза е изписана на мъжът ми (от уролог)- по 400 мг. дневно.Само Zentiva, имат тази дозировка.Сега купих това,което и преди спомена Любопитка 400IU = 270 мг. От днес пие по 2 к. дн.

[/quote]
От къде намирате Вит.Е на Zentiva, на мен  ми отговориха, че няма внос и то от самата фирма. Предлагат ми на GNC.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Витамин Е
« Отговор #36 -: Май 07, 2008, 23:56:42 pm »
От къде намирате Вит.Е на Zentiva, на мен  ми отговориха, че няма внос и то от самата фирма. Предлагат ми на GNC.

Ами точно това имах предвид, но не съм се изказала както трябва,
Купих от този на GNC, една капсула е 275 мг., в началот мъжът ми пише по 1,
после 2 сега е на 1 през ден.Това е предписание на лекаря.
Re: Витамин Е
« Отговор #37 -: Май 09, 2008, 11:15:44 am »

[/quote]

Висока доза е изписана на мъжът ми (от уролог)- по 400 мг. дневно.Само Zentiva, имат тази дозировка.Сега купих това,което и преди спомена Любопитка 400IU = 270 мг. От днес пие по 2 к. дн.

[/quote] Дали ще има проблем , ако АЗ предпиша на мъжа ми  400мг дневно вит Е. Той сега пие по 100мг , също по мое настояване. Той е с Астенотератозооспермия и след последната спермограма , док. нищо не му е предписвал. :lol:
*
Re: Витамин Е
« Отговор #38 -: Май 09, 2008, 13:19:43 pm »
Здравейте и на мене преди време ми изписаха точно Витамин Е,трябваше да го пия заедно с фолиевата киселина...Сега ги спрях и двете и не ги взимам вече...Искам да ви питам на коя фирма е най-добре да се вземе този витамин,защото виждам,че вие говорите и за някакви фармацевтични компании които го произвеждат или няма значение...Искам да ви попитам също и дали и мъжът ми трябва да го приема и ако го приема оказва ли това някакво влияние върху оплодителната му способност,всмисъл добре ли е да го приема и той с мене... :D
Поздрави и целувки-Мими
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Витамин Е
« Отговор #39 -: Май 09, 2008, 19:32:45 pm »
Дали ще има проблем , ако АЗ предпиша на мъжа ми  400мг дневно вит Е. Той сега пие по 100мг , също по мое настояване. Той е с Астенотератозооспермия и след последната спермограма , док. нищо не му е предписвал. :lol:

Не мога да съм категорична, но независимо дали ще правите АРТ, трябва да взима нещо все пак, макар морфологията да не се влияе много май.А иначе на моя мъж му намалиха Вит Е на 1к. от 275мг =400IU.Консултирай се с уролога, ако това те притеснява.