0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Цвети

не спукан фоликул
« -: Май 28, 2005, 11:42:41 am »
симптом на какво е и до какво може да доведе това?
не спукан фоликул
« Отговор #1 -: Май 28, 2005, 12:23:46 pm »
Нищо не разбирам от това, което питаш!
Ако това за наспукан фоликул ти го е казал доктор, обясни всичко!
По принцип фоликула като се спука това е овулация!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
не спукан фоликул
« Отговор #2 -: Май 28, 2005, 12:59:46 pm »
Не спукан фоликул, означава липса на овулация.

Има специален синдром за това - синдром на неспукания фоликул или т. нар. LUF синдром. Дано това за което питаш не е същото.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Цвети

не спукан фоликул
« Отговор #3 -: Май 28, 2005, 14:20:51 pm »
Ами Таня май ме е разбрала, аз не мога да го обясна точно защото се отнася за моя приятелка, така и казали и аз събирам инфо за това нещо
*
не спукан фоликул
« Отговор #4 -: Май 28, 2005, 14:43:21 pm »
Имаше някъде тук из форума тема за ЛУФ синдрома, ама не помня в кой подфорум е точно. Или е в "Стерилитет при жената" или в хормоналния. Мисля че беше по скоро в първия.

Имаше едно момиче с което поддържахме връзка и тя точно ЛУФ синдром имаше. Предстоеше и оперативна лапароскопия с цел надупчване на яйчниците, за да се пукат фоликулите. Но тя така и не се появи да каже какво е станало.
Някъде пуишеше че ЛУФ синдрома, често е придружен и от ендометриоза. Но това не е задължително.

Ще опитам да намеря темата за ЛУФ синдрома и ще ти дам линк.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
не спукан фоликул
« Отговор #5 -: Май 28, 2005, 14:50:27 pm »
Намерих темата

http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=435

При Луф синдрома яйцеклетка узрява, но не се освобождава от фоликула, т.е фоликула не се пука, продължава дейността си и се превръща в жълто тяло, без преди това да е освободена яйцеклетката. Яйцеклетката оства и се задържа в жълто тяло.
ЛУФ синдрома може да бъде открит предполагам с ултразвуково излседване - фоликуетрия, но не една, а по скоро две или три. Този втори ултразвук потвърждава, че фоликулът  действително освобождава яйцеклетка и може да изключи синдрома на неспукалият се фоликул.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    ЦВЕТИ

не спукан фоликул
« Отговор #6 -: Май 28, 2005, 16:42:48 pm »
леле мила...много ти благодаря....по нататък ще кажа какно става!!!
*

    Цвети

не спукан фоликул
« Отговор #7 -: Юни 03, 2005, 18:13:39 pm »
пукнат е и всичко е ок