0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля, който е посещавал някоя от тези клиники/лекари да сподели мнението си
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 18:31:04 pm от Kaka Zara »
*
Кака, отиди и на двете места, срещни се с екипите и сама направи избора си.
И за двете клиники има и положителни и отрицателни отзиви. Само ти можеш да решиш.
Много е важно да попаднеш на Своя лекар. За едни това е д-р Х, за други - д-р У. Понякога чисто човешките взаимоотношения са важни. Все пак ви предстои един съвместен проект.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Ясно е, че ще се отиде и на двете места, но просто търся някой да сподели лични впечетления по отношение на докторите, тяхната (не)комерсиалност и други подобни. Например цената на икси при Владимиров е 3120, а при Щерев 2400, не може да няма някаква уловка при такава разлика. От друга страна българският пациент страда от липса на информация кое как се случва. Академичните обяснения в мрежат не дават реална представа за действителните стъпки, които ще се предприемат. Как при липса на медицинско образование да разбера кой доктор ми предлага оптимален вариант на опримална цена и кой не. :bighug:
*
Цената в случая няма никакво значение, повярвай ми.
А, еднозначен отговор на въпроса "Кой", за съжаление няма.
След 2 неуспешни опита ИКСИ и един замразен трансфер, убедеността, че съм намерила СВОЯ доктор, изчезна, уви.
Изборът, когато нямаш медицинско образование, наистина е труден, но съществува някакво вътрешно чувство.
Все пак си се насочила към две от най-добрите клиники по стерилитет.
Дано имаш късмета на начинаещия.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Зара, личи си че си интелигентен човек, мненията за специалистите в нета, в повечето случаи са субективни. От доволните ще чуеш суперлативи, от недоволните можеш да чуеш дори и цинизми. На мене също ми отне доста време да преровя мрежата и да си набележа специалисти, следващата ни стъпка бяха първичните прегледи - е повярвай ми бяха необходими 5 мин. и бях сигурна че сме направили правилния избор.
Аз те съветвам да се поразровиш тук /в Зачатие, в подобните форуми/, след което отидете и до двете клиники и тогава си мисля че ще можеш прецениш сама.
Желая ти успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Подкрепям казаното от evro и White !
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
White, ти май си препатила, къде пробва, ако разбира се е удобно да попитам. Смятам, че лекарят е само едната страна на монетата, другата е нашата природа, която понякога се бунтува, защото това е един вид натрапена бременност. А може и ембрионът да не е годен да просъществува....... божа работа.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
...другата е нашата природа, която понякога се бунтува, защото това е един вид натрапена бременност.

Няма такова нещо. Искам да те предпазя от излишни терзания.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу