0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Vypros
« -: Май 25, 2005, 17:02:33 pm »
Има ли сред вас, заченали, след като мъжете им са били с лоши спермограми?  
Случайно ли, или след лечение и какво?
Надеждата умира последна!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Vypros
« Отговор #1 -: Май 25, 2005, 17:33:01 pm »
има.

аз съм зачевала 2 пъти - един път естествено и един път след инсеминация.
мъжът ми е с олигоастенотератозооспермия, не от най-тежките, но всички основни параметри са под нормата. има и варикоцеле, според Кацаров поне.
пие витамини и антиоксиданти, нищо друго.
какви са стойностите при мъжа ти?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Vypros
« Отговор #2 -: Май 26, 2005, 09:34:07 am »
Обем на еякулата :1 мл
Вискозитет:силно повишен
Концентрация на сперматозоидите: 50 млн/мл
Общ бройнасперматозоидитевеякулата: 50 млн

Обща подвижност на спермазоидите: 20%
От тях активноподвижни : -
Подвижни 10
Трептящи на място 10
Неподвижни 80%
Патологични 70%
От тях патология на главичката 30
Патология на шийката 30
Патология на опашката 10
Аглутинация: микро
Левкоцити 1-4
Клетки на сперматогенезата: -
Епителни клетки и др.: 1-2
Годност за криоконсервация: не
Заключение: Oligospermia,Asthenotratozoosperma

Това е след 1 ден въздържание, но той сега и не иска да чуе за доктор!
*
до Jam
« Отговор #3 -: Май 26, 2005, 09:43:27 am »
А при инсеминациятаот първия път ли стана?
Можеш ли да ми напишеш подробности? Къде я правихте, какво представлява самата процедура, колко струва, какви изследвания са необходими и т.н.
*
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Vypros
« Отговор #5 -: Май 26, 2005, 10:01:40 am »
Благодаря, много полезна статия.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Vypros
« Отговор #6 -: Май 26, 2005, 12:33:48 pm »
Цитат на: gabi
Това е след 1 ден въздържание, но той сега и не иска да чуе за доктор!


Габи, защо не иска да чуе за доктор? Проблемът е при него, какъв е смисъла да те стимулират, след като неговите показатели са лоши? А без лекар, даже няколко, ще е доста трудно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Vypros
« Отговор #7 -: Май 26, 2005, 13:03:57 pm »
Ами не иска дачуе по следните основни причини:
1. Защото е безработен и предполагам че от гордост не иска аз да заплатя лечението.
2.Защото се подтиска, и е на мнение,че повечето от лекарите само ти взимат парите.....
3. Защото се налага да правиме секс по график, което убива желанието за секс....

Това е, което аз зная.
Сега се опитвам да се правя аз на лекарка, защото мен поне все още ме слуша,затовара зпитвам като луда, естествено за безобидни лекарства.
Досега само съм му взимала витамини А,С,В, Селен И Цинк. Изпил е една опаковка. Значително намали алкохола, убеди се че пречи, сега мисля да пробваме и Трибестан от другия месец, и ако продължава да не става дано го убедяче НАИСТИНА безлекар няма да мине!


Мели, не се обиждай професионално.
Лично моето мнение е че във всяка гилдия има както професионалисти така и "непрофесионалисти". И тъй като връзката ни е подложена на всякакви изпитания, явно ще трябва да се справим и с това по някакъв начин......
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Vypros
« Отговор #8 -: Май 26, 2005, 18:18:42 pm »
Габи, не се обиждам, само се опитвам да помогна. Но без да се установи причината за лошите показатели, вярвай ми, може и да стане, но ще е много, много трудно. А ако се установи, може пък да се помогне, и то доста бързо.

Жал ми е, защото губите време, ако е примерно хормонален проблем, каквото и да пие от изброените лекарства, няма да му помогне. На практика ще си давате парите за лекарства излишно.

Ще трябва да се довери, не всички лекари искат само да ти вземат парите, напротив, повечето искат да ти помогнат, при това за нищожни суми. Но тази версия е супер удобна за мъже, които не искат да се лекуват или се страхуват от операция, или пък от възможността жената да ги напусне.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Vypros
« Отговор #9 -: Май 27, 2005, 10:05:49 am »
Благодаря ти Мели!
Опитвам се непрекъснато и го навивам,
Ще трябва да го убедя! Към андролог ли трябва да се обърнем?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Vypros
« Отговор #10 -: Май 27, 2005, 14:10:27 pm »
Габи, първо трябва да се направи още една спермограма, а по възможност две, за да се види какво е сегашното положение на нещата. Ако показателите са лоши, трябва един по един да започнат да се изясняват - да се търси причината или причините. Нужна е консултация с уролог, ендокринолог, микробиолог, евентуално генетик ... Звучи плашещо, но при добра организация, здравноосигурен пациент и кооперативен личен лекар става за около 2 месеца и без много разходи.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Vypros
« Отговор #11 -: Май 27, 2005, 14:55:47 pm »
Цитат на: gabi
Обем на еякулата :1 мл

Концентрация на сперматозоидите: 50 млн/мл
Това е след 1 ден въздържание, но той сега и не иска да чуе за доктор!


Не че съм специалист, но този сравнително малък обем може да е плод на обстоятелствата, щото концентрацията иначе не е много зле. Един ден въздържание също не е много показателно. Ние имахме една много лоша (най-лошата) спермограма, правена с 1 ден въздържане. Не е ли добре да проверите с още една при 3-5 дни въздържание? Витамините са ОК да си ги пие, както и по-здравословни навици. Ако ви се занимава с билки - сред нас е много популярна билката "магарешки бодил", а сега поне на нас в билковата аптека ни препоръчаха "бабини зъби".

Но се присъединявам към мнението на другите, търсете по-активно лечение, търсете има ли причина за да скъсите пътя към добрите резултати.
Я кажи на твоя Любим да пристига в 21-ви век :wink:
С правилно лечение в много случаи нещата се подобряват значително!

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Vypros
« Отговор #12 -: Май 27, 2005, 15:20:43 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: gabi
Обем на еякулата :1 мл

Концентрация на сперматозоидите: 50 млн/мл
Това е след 1 ден въздържание, но той сега и не иска да чуе за доктор!


Не че съм специалист, но този сравнително малък обем може да е плод на обстоятелствата, щото концентрацията иначе не е много зле. Един ден въздържание също не е много показателно.


Точно така, особено ако пробата е давана в неподходящи условия, мъжът се притеснява, а сексуалната възбуда също има значение. Плюс малкия срок на въздържание - дори може да се окаже, че дяволът не е толкова черен.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу