0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
биохимичен скрининг
« -: Февруари 19, 2007, 16:54:42 pm »
Здравейте, предстой ми да направя биохимичен скрининг в Майчин дом. Ако някоя от вас го е правила там, би ли ми написала дали има някакви препоръки преди взимането на кръв /да не се яде, да не се пие кафе и др.подобни/, до колко часа трябва да се отиде и на кой етаж правят изследването. Благодаря ви.


Re: биохимичен скрининг
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2007, 17:01:48 pm »
Влизаш от вхада на поликлиниката, след това в ляво от теб има стълбище и слизаш в приземието. Когато слезеш завиваш пак в ляво и мисля юе кабинета беше N 31.
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2007, 17:51:47 pm »
Няма изсквания по отношение на хранене или време!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2007, 19:50:54 pm »
Моята лекарка каза, че мазнините могат да повлияят на резултата, затова ми беше обяснено да отида след съвсем лека закуска-да речем един банан или няколко обикновени бисквити.
Alexandra
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2007, 20:07:11 pm »
Каб 30 беше в приземието, но питай на регистратурата, защото там бяха май временно, а иначе преди са били на 14 етаж. Тел от миналата година по това време са 9172 276 или  9172 245. Звънни да ги питаш, каквото те интересува, мили са. Дават една брошура, на която пък има други телефони - 9172 268 и 9172 469.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2007, 21:01:27 pm »

Аз правих БХС преди 2,5 мес. Трябва да носиш резултати от УЗИ, направено предния ден, защото задължително ги искат. За храна нищо не помня, но за всеки случай отидох на гладно. На 14 етаж е.
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2007, 14:25:02 pm »
поред мен БХС е направо излишно да се прави.защото резултата не е конкретен,само може да те наплашат.аз не съм правила.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2007, 14:31:20 pm »
Аз правих БСХ като ми искаха от предния ден ехографията подписана от док с размерите на бебето.Като получих резултата само се ошашках здраво.После на феталната се видя,че беба е в норма и всичко и беше наред.:) Дано и докрая да е така де  :P :P
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2007, 15:01:47 pm »
Благодаря на всички за отговорите.
Днес отидох да ми вземат кръв за изследването. Генетичната лаборатория се намира на 14 етаж в основната сграда и приемат от 9,00 часа /независимо, че работното им време пише че е от 8,30 часа/. Нямат изисквания относно това дали преди изследването може да си ял, пил или не, единствено да си между 15-19 г.с. и в последните 3 дни да имаш ултразвук, за да се знае точно седмицата, дните и размера да бебчето.

Наистина това не е изследване даващо точни резултати, а по-скоро се оценява риска бебето да нося някоя от аномалиите и така резултатите са: "много нисък" или "повишен", като в зависимост от този резултат се предприемат съответните следващи изследвания. В първия случай - фетална морфология, а във втория амниоцентеза.

Резултатите ми ще бъдат готови в понеделник. Надявам се, че ще бъда в първата група, тази с много нисък риск. Стискайте палци.


Re: биохимичен скрининг
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2007, 22:53:11 pm »
Ще стискам, Дени :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Като правиха моя ме предупредиха изрично, че много често имало "фалшиви положителни". Но дано твоят е най-отрицателния :D
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2007, 10:59:35 am »
На мен ще ми правят някъде към 1 ви март но лекаря ми каза да отида сега в петък при него а дата е 23 ? Ще минат повече дни? А и не съм знаела от него че трябва да мина преди това на видеозон а и той не може да  ми изкара снимки :( Но пък ще ходя при него когато той е на работа в Шейново за да ми вземат кръв и може би не е проблем.... не знам кажете ако знаете нещо повече? :(
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2007, 12:41:45 pm »
dimiani, няма значение дали ще ти правят теста на 23-ти или на 1-ви. Важното е, че вече си влязла в 14-тата седмица, а аз доколкото знам този тест се прави след нея. Не е задължително да минеш през видеозона преди теста. Просто и двете ги правят около 14-та седмица и обикновенно ги назначават в един и същ ден, за да не се разкарваш два пъти, поне при мен беше така.
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2007, 17:26:57 pm »
Ми той ми каза на 23 ти този месец преглед на видеозон а др седмица БХС но понеже пише,че трябва снимка се чудя защото неговия видеозон не прави! :?
*
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2007, 17:30:08 pm »
dimaani, не ти трябва снимка, а документ, в който се описват размерите на бебето. От лабораторията искат да е скорошно изследването ( на мен ми бяха казали да е от същия или предния ден). В противен случай пращат на преглед при тях в МД.


Re: биохимичен скрининг
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2007, 09:50:47 am »
Сега вече те разбрах! :) Благодаря ти! :)
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2007, 11:32:26 am »
Явно при вас е по-различно :)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #16 -: Февруари 22, 2007, 18:29:45 pm »
Baby, благодаря ти  :D  :D  :D

Сетих се, че съм пропуснала да напиша колко струва изследването в МД - 25 лева и се плаща след като ви вземат кръв, на касата в поликлиниката на МД.


Re: биохимичен скрининг
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2007, 09:39:10 am »
На мен ми казаха 50 лв. но кръв ще дам в Шейново и от там вече не знам къде се изследва!
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #18 -: Февруари 23, 2007, 11:11:15 am »
Сетих се, че съм пропуснала да напиша колко струва изследването в МД - 25 лева и се плаща след като ви вземат кръв, на касата в поликлиниката на МД.

Точно така

Цитат
На мен ми казаха 50 лв. но кръв ще дам в Шейново и от там вече не знам къде се изследва!

Мислих,че БХС се прави само в МД
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #19 -: Февруари 23, 2007, 12:26:42 pm »
На мен ми казаха 50 лв. но кръв ще дам в Шейново и от там вече не знам къде се изследва!

dimiani, съветвам те да "черпиш вода от извора" и да отидеш направо в Майчин дом, където е Националната генетична лаборатория. Там работят професионалисти в тази насока, а пък и както виждам като цена ще ти излезе наполовина. Само не забравяй да носиш бележка от гинеколога ти, в която да пише в коя гестационна седмица си и размерите.

Успех.
Дени


Re: биохимичен скрининг
« Отговор #20 -: Февруари 23, 2007, 13:19:27 pm »
Значи да му кажа че не искам да ми взимат кръв в Шейново и да си отида в МД! А той сигурно иска да ми вземат кръв там и след това я изпращат в МД ;) а аз да си му дам 50 лв на ръка!  8)Е тва е вечееее...........:Д аз трябва да взема направление обаче от него или може да си отида свободно как става? Трябва ли да се записвам предварително?
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #21 -: Февруари 23, 2007, 15:20:07 pm »
Не, не трябва да се записваш предварително! А от твоя док. трябва да  вземеш една бележка, на която той е отбелязал размерите на бебето, за да се знае, в коя седмица си! Ако той не ти даде ще трябва в самия МД да си направиш УЗИ, но то се заплаща отделно около 20 лева, мисля беше, което ще стане общо 45... :D
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #22 -: Февруари 23, 2007, 15:42:01 pm »
Мдам:) Ми днес ще ходя при него и ще видя какво ще се разберем! :)
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #23 -: Февруари 23, 2007, 20:39:30 pm »
Значи да му кажа че не искам да ми взимат кръв в Шейново и да си отида в МД! А той сигурно иска да ми вземат кръв там и след това я изпращат в МД ;) а аз да си му дам 50 лв на ръка!  8)Е тва е вечееее...........:Д аз трябва да взема направление обаче от него или може да си отида свободно как става? Трябва ли да се записвам предварително?

Ми естествено, извини ме за директността, че ще ти иска 50 лв - това са пари за куриер, а и за него нали трябва нещо да остане. За БХС направление не върши работа, само носи резултати от скорошно ( от предния ден) УЗИ, защото ще ти ги искат. Не се иска предварително записване. Просто се качваш на 14 ет.
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #24 -: Февруари 24, 2007, 16:30:30 pm »
Вчера бях при него и той си държи да си отида в Шейново! И то е ясно нали ше си изкара пари! Но чесно да ти кажа не ми се разправя и ще ги прежаля.... то да са само за това!
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2007, 18:04:34 pm »
Ок, ти си знаеш, но лично за мен подобно безумно комерсиално отношение е не по-малко важно от професоналните качества на доктора.
Успех!
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: биохимичен скрининг
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2007, 18:44:02 pm »
Така е но искам да мине и това :( не искам да се разправям! Казах му да отида в МД той не аз не знам какво ен знам си що :( То мисля единственно ,че парите ще дам в повече нищо друго проблемно няма да има!