0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #60 -: Февруари 22, 2007, 15:00:38 pm »
Привет Лан,
и аз имах такива моменти със силно главоболие между 10 и 15 г. с.. Ако беше преди да забременея щях да го отдавам на махмурлука :D :D :D, ама сега.... :D Мисля, че е обусловено от бременността. Аз си купих от аптеката /в Германия/ едни студени компреси, които се слагат на челото и врата /залепят се сами и можеш цял ден да се разхождаш с тях/, доста ми помогнаха. Попитай в аптеките за такива. Иначе, както са те посъветвали момичетата, парацетамол можеш да вземаш. Аз само 2/3 пъти допрях до него
Поздрави

*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #61 -: Февруари 22, 2007, 15:28:11 pm »
meshko106, аз за кафето първо се сетих (защото много ми липсва), но много ми се гади и го повръщам. Ще си взема Парацетамол и ще ходя на очен и това е. :)Благодаря на всички за съветите!
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #62 -: Февруари 22, 2007, 16:01:13 pm »
Компресите, дето си ги лепиш на челото при махмурлук, ги има и тук, казват се Cool Patch. Алтернативна употреба - педиатърът сложи такова на бебешкото краче след ваксина :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #63 -: Февруари 22, 2007, 16:04:26 pm »
Никакви компреси, каквато съм зиморничева и като си представя студени компреси и бррр...  :) Остава и да взема да настина от компресите. :)
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #64 -: Февруари 22, 2007, 16:26:19 pm »
Ама това не са ледени компреси бе жена :D, просто леко охлаждат, от нещо като желе са направени. Взв всеки случай е много по добре, отколкото да се тъпчеш с хапчета, мисля

*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #65 -: Февруари 23, 2007, 13:09:47 pm »
Да се разпиша и аз преди да е свършила седмицата.

Аз ходих на УЗИ на органите на бебенцето. Гледах бъбре4ета, бицепс, трицепс, камерките на сърцето, артерии, стомах4е. Пак ми е паднал хемоглобина, пак 107, беше 117 преди 2 седмици. Ако така продължава, сигурно ще ми вдигнат желязото на три пъти на ден. Вдигнала съм кръвното, предупредиха ме да се следя. Насметох застрахователите защо още нямам отговор от тях. И съм готова психически да ходя пак на заболекар другата седмица.

Лан, освен съветите на Ганка и Лейди, които са много хубави: внезапомно главоболие по време на бременност се среща често. Може да се получи и от дехидратация. Пий повече вода и като се появи главоболието на минутата изпий сока на един цял компот-трябва да е нещо сладко, или чаша Кока-Кола. На мен това ми помагаше.

Честити месечинки на Марти и Деси! Много хубави бебенца видях на снимките тук! Да са живи, здрави и много да радват семействата си!

Лека седмица на всички! Здрави дечица, леки бременности и хубави новини!



« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 16:56:24 pm от Marie »
Alexandra
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #66 -: Февруари 23, 2007, 17:27:16 pm »
Marie, вълнуващо е да видиш бебето на ехограф, нали! Радвам се, че всичко е наред с бебето, а за кръвното внимавай - мери го ежедневно. Ако нямаш апарат, си купи. Аз също го вдигах през бременността, даже в болница лежах заради него, но за щастие албумина ми беше наред.


Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #67 -: Февруари 24, 2007, 00:30:36 am »
Marie, това е толкова вълнуващо! А знаеш ли какво ще е бебчето или ще бъдеш изненадана :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #68 -: Февруари 24, 2007, 16:05:40 pm »
здравейте и от мен. Днес бяхме на консултация и ни биха ваксината. Бебка се скъса да плаче, а така се радваше на педиатърката в началото :(. Задави се от рев, повърна, посиня, с две думи ужас :(.
 От 18 януари до днес сме качили 1730 гр и 5 см 8O,  на педиатърът и стана лошо като видя :lol:.  Иначе сме добре. Раздава усмивки и се гушка и без коликите е прекрасно бебче :lol:. Поздрави от нас и целувки на бебчовците.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #69 -: Февруари 24, 2007, 16:12:09 pm »
здравейте и от мен. Днес бяхме на консултация и ни биха ваксината. Бебка се скъса да плаче, а така се радваше на педиатърката в началото :(. Задави се от рев, повърна, посиня, с две думи ужас :(.
 От 18 януари до днес сме качили 1730 гр и 5 см 8O,  на педиатърът и стана лошо като видя :lol:.  Иначе сме добре. Раздава усмивки и се гушка и без коликите е прекрасно бебче :lol:. Поздрави от нас и целувки на бебчовците.

lidia, не се притеснявай от рева, важно е да няма други странични ефекти след ваксината. Девойката доста е наддала, сигурно сте на АМ. Между другото мин. седмица беше писала, че даваш вече сокчета. Не е ли твърде рано? Даването на сокчета между 40 и 60 ден вече се отрича, сигурно си прочела.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #70 -: Февруари 24, 2007, 22:21:40 pm »
добър вечер на всички!
кратък отчет за изминалата бурна седмица при нас - Мартин успя да пропълзи стабилно, да започне да се изправя, хванат за опора, и да падне от спалнята. добър напредък само за седем дни... само дето със седенето още не ни бива...

майки, МНОГО внимавайте с бебетата си! белята става за секунда. когато Мартин падна, в стаята бяхме и двамата с баща му. всеки си е мислел, че другият го гледа в тоя момент, а и то наистина стана светкавично.

водихме го в педиатрията на преглед при невролог заради падането. лекарката успя да го изкара хипотоничен (детето тъкмо се пробуждаше от сън), рахитичен (детето като се събуди, се разрева от страх - било нервно и махало с ръце и крака, а му стърчали и долните ребра) и кльощав. сега трябвало да му правим кръвни изследвания за рахита и да го водим на рехабилитационна гимнастика за хипотонията.

специално за рахита съм питала точно 3-ма педиатри - има ли това дете рахит или няма. и тримата бяха категорични, че няма и не е имал. сега тази пък твърди, че е имал.
а за хипотонията - чудя се дали е нормално едно хипотонично бебе да пропълзи и да се изправи още на 8 месеца?

аз не мога да разбера каква е тая педиатрия, ей богу...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #71 -: Февруари 24, 2007, 23:14:05 pm »
я вижте тука какво се заформя
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2259736
« Последна редакция: Февруари 24, 2007, 23:15:41 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #72 -: Февруари 24, 2007, 23:25:04 pm »
:smiley_abxb:Олелеееееееее,останах с широко отворена уста!

Прелест!Как само се гледат!? :sunshine: :sunshine:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #73 -: Февруари 25, 2007, 08:56:33 am »
Ей, че сладки дечица! :dance2: Страхотна снимка, пък сватите да му мислят!   :balk_600:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #74 -: Февруари 25, 2007, 09:59:13 am »
Еееееееееее браво браво, супер сладки дечица  :lol:. Да са живи и здраво само  :D Абе трябва наистина да си направим нещо като албум на бебетата на зачатие, ще бъде страхотно красиво.

Джамче и ние само търчим по педиатри и аз като теб вече нищо не разбирам, добре че сега си имаме д-р Бърди. :) Честито пролалзване и изправяне,  този мъж ще стане силно, умно и будно дете  :lol: :lol: :lol:

И ние да се отчетем, чувстваме се вече по добре, но за по трайно подобрение има още време докато се разбере. Когато се оправим напълно ще вдигна БАНКЕТ  :D

П.П. Да не останем и ние по назад

« Последна редакция: Февруари 25, 2007, 10:08:31 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #75 -: Февруари 25, 2007, 11:12:31 am »
Цитат
я вижте тука какво се заформя
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2259736
  :lol: :lol: :lol:
Много хубава двойка  8).
Перде, ама и вие колко сте пораснали  :D. Истински красавец!
Наистина бебетата на Зачатие са най-хубавите!

Сега да ви попитам. Нормално ли е дясната ми гърда да е почти 2 пъти по-голяма от лявата, тъй като само в нея имам мляко? И иzобЩо нормално ли е само едната да има мляко? Поради таzи причина zапочнах да раzреждам кърменето с цел спирането му и преминаване само на АМ.
Забеляzали ли сте някаква промяна във вида на влагалиЩния секрет след раждането  8O?

*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #76 -: Февруари 25, 2007, 11:36:38 am »
Сега да ви попитам. Нормално ли е дясната ми гърда да е почти 2 пъти по-голяма от лявата, тъй като само в нея имам мляко? И иzобЩо нормално ли е само едната да има мляко? Поради таzи причина zапочнах да раzреждам кърменето с цел спирането му и преминаване само на АМ.
Забеляzали ли сте някаква промяна във вида на влагалиЩния секрет след раждането  8O?

Таня за гърдата незнам, но при мен имаше обилна прозрачна (може би фертилна) СЛУЗ. Такава слуз чаках да имам години наред, за да мога да забременея. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #77 -: Февруари 25, 2007, 12:29:39 pm »
jam,
golemi sa сладуЛковчета :D :D :D
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #78 -: Февруари 25, 2007, 12:32:11 pm »
Цитат
Таня за гърдата незнам, но при мен имаше обилна прозрачна (може би фертилна) СЛУЗ. Такава слуз чаках да имам години наред, за да мога да забременея.
И аz zабеляzвам такава слуz (и аz все zа такава гледах  :)), а преди никога не съм имала такава. Та zатова и питам сега дали само при мен има промяна. Но явно е нормално.
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #79 -: Февруари 25, 2007, 12:43:09 pm »
Джам, Стефи, малчовците са страхотни!Как се гледат !   :love: