0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #40 -: Февруари 20, 2007, 20:03:29 pm »
Ето ни и нас... наддали сме 900гр и 3,5см за 4 седмици. Боцнаха ни крачето и на мама и се скъса сърцето...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #41 -: Февруари 20, 2007, 20:33:05 pm »
Здравейте пак,
Имам си две сериозни притеснения от днес.Габи като се върти и непрекъснато си дрънка главата в таблата на леглото, а отделно че откакто научи номера с обръщането по корем не иска да лежи мирна и нощем пак се обръща.
Вече направо се побърках от тичане с тва обръщане, понеже тя като се обърне и се пъне сериозно и повръща.ПО-страшно ми е, че си става в поза въртолет и нощем, а аз като заспя скапана понякога съм като умряла, но напоследък не смея направо да склопя очи.Все ме е страх да не се задуши нещо/да чукам на дърво/.При Вас мъниците също ли се бутат да спят по-корем?Оставяте ли ги така или ги обръщате.Какво слагате на таблата на кошарките и в пръчките, за да не стане някоя беля?
Май станах пак най-голямото защо, но вече съвсем се пищисах с тва малкото.То просто се не спира по цял ден и аз така покрай него и сега съм ни жива ,ни умряла, а баща и е на работа и стискам зъби за последното ядене.
Имам и още нещичко за питане: Днес си хапнахме пюре от картоф и морков за втори път но до следвастото ядене пюрето замина на аки да.Като гледам то акито все едно пюрето съм намазала в памперса и Вашите ли бебета са толкова скоростни?Да;и пък не е някаква реакция?ОФФФФФФФФФФФФФФФФФФ
Знам, че сте яко изобретателни и много горещо се надявам да ми дадете отговор на горните въпроси.
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #42 -: Февруари 20, 2007, 20:48:30 pm »
Силви и ние се въртим като пумпал нощно време, затова сложих обиколници от всички страни. Хем не си завира вече крачетата в решетките, хем не се удря толкова силно.
За обръщането по корем още не сме намерили решение. Ставам по 10 пъти нощем за да го обръщам по гръб.

За растящите зъбки ползвам Дентинокс, светкавичен е и като го намажа преди лягане не се буди.
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #43 -: Февруари 20, 2007, 20:58:48 pm »
Силви, най-вероятно не усвоява пюрето - просто е рано според мен за захранване!
За спането по корем и Мати спи по колем - никога не съм го обръщала, защото така спи по-добре! Невиждам защо се шашкаш от това!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #44 -: Февруари 21, 2007, 01:15:13 am »
хм, Вени, не мисля, че си права.
много майки съм чела по форумите да съобщават, че в началото на захранването със зеленчукови пюрета каквото влиза, това излиза.
и при Мартин беше така, а и все още понякога е така - особено с тиквата (моркови не сме яли още).
когато не се усвоява храната, акитата стават на въпросните "ядки", за които писахме тия дни в темата на Бърди.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #45 -: Февруари 21, 2007, 08:12:26 am »
Ми, чела съм, че подобен вид на акитата значи, че организма не усвоява храната и директно я изхвърля! Все пак ще се съгласиш, че Силви излишно бърза с това захранване!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #46 -: Февруари 21, 2007, 09:46:23 am »
Все пак ще се съгласиш, че Силви излишно бърза с това захранване!

напълно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #47 -: Февруари 21, 2007, 13:00:55 pm »
След доста страхове бихме първиоят Пентаксим днес.Бебката веднага след това заспа.Стискайте ми палци да няма реакции.
Утре правим пълни четири месеца!
Бени,Джам може би сте прави, но така или иначе вече започнах.Пък и по схемите от книжката на Трифонова е така захранването.Наясно съм с това, че много народ захранва по-късно но аз не крмя, а все си мисля, че с друг вид храна различна от адапте ще си набавя повече полезни неща бебката.
« Последна редакция: Февруари 21, 2007, 13:04:16 pm от Silwi25 »
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #48 -: Февруари 21, 2007, 14:25:11 pm »
Момичета, мога ли да попитам тук, защото не знам къде да я пусна темата?
Боли ме глава, ама много. Не е мигренното болене (четох симптомите). Не знам дали е симптом на бременността и дали да си занимавам гинеколога с този проблем или да потърся друг специалист. Понеже личната ми лекарка е някакъв кошмар, изобщо не очаквам адекватен съвет от нея. Можете ли да ме насочите към какъв специалист да се обърна?
Освен главоболието имам леко повишени левкоцити в кръвта (всички други показатели са ми в норма).
Ще съм ви много благодарна за съветите, ако някой е имал подобен проблем!
« Последна редакция: Февруари 21, 2007, 14:26:53 pm от Lan »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #49 -: Февруари 21, 2007, 16:18:23 pm »
Лан, аз имах доста силно главоболие по време на бременността, но на мен ми казаха да пия парацетамол и примерно след като пийна и се наспя - обикновено минаваше. Можеш за всеки случай да отидеш на очен лекар. В повечето случаи тези главоболия може да се дължат на проблем с очите. Поне за това се сещам в момента. Иначе парацетамол 500 мг ти е разрешената доза при главоболие.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #50 -: Февруари 21, 2007, 17:01:34 pm »
Jam, благодаря за инфото за пуешкото обаче засега няма да и давам повече. Вчера и дадох за първи път около 4 лъжички пюре на Хип картоф, тиква и пуешко. Днес и дадох остатъка от пюрето и малката се обрина около 1/2 час след хранене. Пъпчиците бяха дребни, по-гъсти зад лявото ушенце, но имаше и около устата и по тялото. Говорих с лекарката и тя каза, че такъв обрив бил характерен за лекарства, не за храна. Ти, от опита с Марти, какво мислиш? Не съм давала никакви лекарства и все ми се струва, че е от храната. Може би прекалих с количеството, но на пюрето пишеше, че месото е 8%, т.е. на 150 гр. пюре месото е било по-малко от 15 гр.

Silwi25, спомням си, че като започнах захранването и на Юлия акото беше като пюре, чак две седмици след като започнахме захранването и стана по като на възрастен. Само че не си спомням колко време след хранене акаше. Сега го прави точно докато си яде пюрето.


*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #51 -: Февруари 21, 2007, 23:19:11 pm »
Силви аз съм от тези ,които първо захраних с плод и после със зеленчуци. Първите пъти пюретата,които съм правила ги изхождаше както ги е изяла - както ти описваш, с времето това се оправи.Първите ми пюрета бяха с картофи морков и червена чушка,разбирасе въведени едно по едно.Първото месо което въведох беше пилешко,след това телешко и  доста по късно риба и свинско.Това пуешкото от бурканите нещо не ми вдъхва доверие,въпреки че и при другите видове няма гаранция с какви хормони са натъпкани животните за по бърз растеж.За спането - Ели също спеше много често по корем, но колкото по голяма става толкова по малко го прави.Много се въртеше и удряше главата и спасението е в чувалчето.Имах един като беше бебе и скоро уших по голям.Слагам я вътре и да видиш колко е кротка сега.Не я притеснява нищо защото е широк, ръцете са си отвън, но съм спокойна ,че не е отвита и няма да изстине
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #52 -: Февруари 22, 2007, 06:22:40 am »
Цитат
Момичета, мога ли да попитам тук, защото не знам къде да я пусна темата?
Боли ме глава, ама много. Не е мигренното болене (четох симптомите). Не знам дали е симптом на бременността и дали да си занимавам гинеколога с този проблем или да потърся друг специалист. Понеже личната ми лекарка е някакъв кошмар, изобщо не очаквам адекватен съвет от нея. Можете ли да ме насочите към какъв специалист да се обърна?
Освен главоболието имам леко повишени левкоцити в кръвта (всички други показатели са ми в норма).
Ще съм ви много благодарна за съветите, ако някой е имал подобен проблем!

Лан, съветите са ми следните:
1. Измери си кръвното налягане няколко дни - сутрин, обед и вечер. Когато те заболи главата, също го измери.
2. Пусни си и стерилна урина, както и изследване на албумин и холестерол в кръвта;
3. Отиди на очен лекар, за да ти измерят налягането на очните дъна.
4. Задължително споели твоите притеснения с гинеколога /най-малкото ако при него си водиш ЖК може да ти даде при желание талони за иследвания или специалист по ЗК, с уточнение, че  урина микробиология не се поема/.

Малко извън темата и към модераторите - нека все пак се направи седмична тема само за бременни. Тук някак си изглежда, че бременните не намираме място.
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #53 -: Февруари 22, 2007, 11:47:06 am »
Ganka, lady_11, благодаря ви!
  Кръвното, урината и кръвната картина са в норма, имам само малко повишени левкоцити, а кървното ми е все така малко по-ниско от общоприетото - не се променя като ме заболи глава.
Възможно е да е от очите - можете ли да ми препоръчате добър очен лекар?
 Gane, наистина ми става по-добре като спя, но предполагам, че и това има общо с очите - все пак тогава не се натоварват.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #54 -: Февруари 22, 2007, 12:28:47 pm »
Лан, по принцип ако работиш често с компютър и се натоварваш - нормално е да имаш главоболие. Аз също съм с ниско кръвно и на мен ми създаваше доста проблеми. Понякога от това също може да боли глава. За съжаление не мога да препоръчам очен лекар, понеже съм далеч, но се надявам да се оправят нещата при теб!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #55 -: Февруари 22, 2007, 13:21:40 pm »
Малко извън темата и към модераторите - нека все пак се направи седмична тема само за бременни. Тук някак си изглежда, че бременните не намираме място.

Това би било чудесно. Така и аз ще мога да питам за някои неща, а тук ми е някак неудобно, имам чувството, че само ще разводнявам седмичната тема.
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #56 -: Февруари 22, 2007, 13:34:31 pm »
Gane,
рядко се заседявам за дълго пред компютъра, не се преуморявам. Това за ниското кръвно, че може да боли глава не го знаех. Сега ми е още малко по-ниско от преди да забременея. Преди беше някъде около 70/110, а сега е около 60/100. Преди си правих една голяма кана много слабо кафе (освен много силното турско сутрин :) ) и си я пиех цял ден, но сега ми се гади от кафе. Предполагам, че за това ми е и по-ниско кръвното.
Все пак твърдо ще отида и на очен, защото си имам проблем с очите и отдавна не съм ходила. Благодаря още веднъж за съветите! Дано да минава вече, че не се трае  :(.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #57 -: Февруари 22, 2007, 13:39:11 pm »
Ами по принцип когато организма ти е свикнал да поддържа едно кръвно, всяка промяна се отразява. Поради тази причина сега ти го усещаш, дори и да не е толкова фрапираща разликата. Т.е. новото кръвно се явява нещо странно за организма ти и той се опитва да го регулира по някакъв начин. Хубаво е да се пазиш. Аз от ниско кръвно съм припадала и много ме беше страх да не ми се случи по време на бременността. Освен това, като съвет от мен - винаги си носи захарчета в чантата - като усетиш, че ти прилошава или причернява - изяждай по едно. Помага много. А за очите - хубаво е да ти проверят и очните дъна. За всеки случай.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #58 -: Февруари 22, 2007, 13:40:37 pm »
Всеки очен лекар ли може да ги провери или трябва в специализирана очна клиника? И на мен ми прилошава, до сега за късмет все в къщи съм си била, не на някой булевард...
Re: Седмична тема 19.02-25.02.2007
« Отговор #59 -: Февруари 22, 2007, 14:45:40 pm »
Сега си спомням, че имах един такъв ден през бременността с ужасно главоболие. тагава кръвното ми беше 90 на 60, но при мен по принцип е по-ниско и по време на бременността стана още по-ниско. Цял ден се мъчих докато накрая след доста четене по форумите, не изпих едно кафе с кофеин и 15 минути след това главоболието ми спря. чак не можех да повярвам, че не се бях сетила за това просто решение, ама нали бях спряла да пия кофеиново кафе, та така. Пробвай. надявам се да помогне.
<br />[link=http: