0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Какво ще кажете, възможно ли е и колко точно ще се получи, ако се прави с такъв.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #1 -: Май 24, 2005, 10:45:31 am »
Чудно ми, доколкото знам не може да се види нещо по-малко от 20 мм. Може и да греша.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #2 -: Май 24, 2005, 11:28:45 am »
Чисто теоретично е възможно (с ужасно хубав УЗ и много старателен гинеколог). На практика - не.  А и защо да се прави така?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #3 -: Май 24, 2005, 11:32:03 am »
:( Ти кво правиш тука, нали щеше да разваляш характера или добрите бременни запънаха краката.
Не питам за себе си и аз така мислех но понеже не съм много сигурна и за да не дрънкам глупости реших да пусна едно питане.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #4 -: Май 24, 2005, 11:36:07 am »
Върнах се, ама не си развалих характера, да му се не види! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #5 -: Май 24, 2005, 21:59:00 pm »
Добре де Мели, как на мене ми вадят снимка  от която ясно се вижда фоликул с 4.2 мм и 7.1мм. Не че поставям под съмнение че под 20мм не може се види, ама все пак е крайно такова твърдение.
Пък да си кажа кво мисля - може и ехографа да е и триизмерен и с  екстри, ма като незнаеш кво гледаш и кво ти се появява на монитора ексик ти и техниката.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #6 -: Май 24, 2005, 23:15:12 pm »
Цитат на: lady_11
Добре де Мели, как на мене ми вадят снимка  от която ясно се вижда фоликул с 4.2 мм и 7.1мм. Не че поставям под съмнение че под 20мм не може се види, ама все пак е крайно такова твърдение.


твърдението не беше на Мели, а на Cygnus, но изобщо не е крайно. И аз съм чела същото нещо, на един много интересен професионален сайт за ултразвукова диагностика на ранна бременност.
фоликул с размер 4.2 мм си е направо антрален, да го види някой с коремен ултразвук означава, че този човек вижда с просто око и спътниците на Юпитер! (пояснявам за неразбралите - означава алабала)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #7 -: Май 25, 2005, 00:26:12 am »
Добре де,каква е логиката да се гледа с коремен,като хората са измислили вагинален?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #8 -: Май 25, 2005, 08:14:44 am »
Ами първо бяха измислили коремния, пък после вагиналния. И понеже коремният е по-отдавна, от това следва, че е и по-евтин и затова го има в повече кабинети.
Но напоследък все повече лекари се обзавеждат с вагинален.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #9 -: Май 26, 2005, 18:25:59 pm »
Джам, не искам въобще да споря, но си имам снимка на този фоликул от 4мм.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #10 -: Май 26, 2005, 19:02:26 pm »
Лейди, сигурна ли си, че е фоликул?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Фоликулометрия с невагинален ехограф.
« Отговор #11 -: Май 26, 2005, 19:50:46 pm »
Мели, имам скенер, мога да сканирам снимката, но незнам как. Вижда се като пъпчица на яйчника. Оразмерено е на самата снимка с плюс-чета.