0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« -: Февруари 16, 2007, 23:01:39 pm »
Дали може някой да ми препоръча добър специалист уролог-андролог освен д-р Кацаров? Проблемът е, че след като прочетохме тук доста мнения ние ходихме при д-р Кацаров и той каза, че мъжа ми има варикоцеле /само една разширена вена/ и съответно трябва да се оперира. Ние обаче имаме един много добър приятел уролог от Пловдив /д-р Златанов/ и решихме да се консултираме и с него и да го разпитаме по-подробно за всеки случай. И той за наше изумление, след като прегледа мъжа ми, кажа че това е абсолютна глупост и че няма абсолютно нищо такова, нямало и помен от варикоцеле. Даже каза, че ако се реши да се оперира, има голяма вероятност при него нещата да се влошат. И сега не знаем какво да правим? Аз не вярвам безусловно на д-р Златанов, но пък и ми се струва, че д-р Кацаров на всички, които са ходили при него казва варикоцеле, може и да не съм права де. Затова молбата ми е ако можете, да ми кажете още някой добър и надежден лекар уролог, с който да се консултираме още веднъж. Много ще съм ви благодарна  :help1: :help1:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2007, 23:09:14 pm »
Д-р Дечев. Катедра Урология на Медицински университет, Пловдив.

Никой не може да каже дали след операция от варикоцеле нещата ще се подобрят или ще се влошат. Моите лични впечатления върху достатъчно гоям брой пациенти са, че предимно се подобряват. Но, разбира се, има риск и от влошаване, особено при някои от оперативните достъпи.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2007, 10:20:38 am »
Аз също бих ти препоръчала д-р Дечев. Съпругът ми направи консултация с него. Изключително внимателен и отзивчив човек, много търпеливо обяснява всичко, изобщо отличен специалист и човек, както и всички, които работят в Торакс Пловдив.
Успех!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2007, 17:09:55 pm »
Моя съпруг си прави биопсия при д-р Лазаров. Кабинета му е в 20ДКЦ в София.
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2007, 22:27:58 pm »
Здравей rib4e,

Ние сме в почти същата ситуация с моя мъж. Ходихме при Кацаров и ни каза дясно варикоцеле и операция. Но тъй като ни предписа да направим хормони, взех направление от личния лекар и отидохме при местен уролог който да ни ги предпише. Той прегледа мъжа ми и му каза че няма такова нещо като варикоцеле, направиму снимка и на двете страни и нищо не се виждало. Преписа ни едни лекарства които вече ги няма в БГ, ако решим да ги взима мъжа ми.
И така раздвоени, решихме да отидем при д-р Дечев. Той прегледа мъжа ми и му каза че няма дясно ,а ляво варикоцеле и му преписа същите медикаменти заедно с витамини, Трибестан и Л-Карнитин.
И сега незнаем какво да правим.
Съвет не мога да ти дам, но дано нашата ситуация ти помогне да вземете решение.
*

    balmi

Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2007, 11:33:57 am »
Завеждащ катедра урология в Окръжна Болница. Ние бяхме ходили и при него, ама като не мога да се сетя как се казва ...... Останахме доволни.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2007, 16:43:29 pm »
Цитат
Д-р Дечев. Катедра Урология на Медицински университет, Пловдив.

Никой не може да каже дали след операция от варикоцеле нещата ще се подобрят или ще се влошат. Моите лични впечатления върху достатъчно гоям брой пациенти са, че предимно се подобряват. Но, разбира се, има риск и от влошаване, особено при някои от оперативните достъпи.
Подкрепям мнението на Мели. /и от опит/  :youwoman:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2007, 17:52:59 pm »
Идете и при д-р Александров във Варна.
*
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #8 -: Април 25, 2008, 11:10:26 am »
здравейте и от мен, при нас се получи абсолютно същия проблем. Мъжа ми отиде на преглед при Кацаро и той каза, че има варикоцеле и на 2та тестиса. Днес отиде на друг уролог ( наш познат от правитествена б-ца), който каза ,че си залага дипломата , че варикоцеле няма. Не знам какво да правим, направо съм в абсолютен шок, Как е възможно да има толкова противоположни диагнози??? :help: :help1: Да ходим ли при доктор Лазаров??
*
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #9 -: Април 25, 2008, 21:41:40 pm »
Дайте съвет, ако може и за Русе, че не знаем къде да отидем, а в момента нямаме възможност да пътуваме.
Александров във Варна уролог ли е и за колко време напред дават часове там, ако някой знае?
Благодаря ви много :-)
 
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #10 -: Април 27, 2008, 09:53:26 am »
Доктор Бъчваров от клиника Шерев най-добрия в България.


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
*
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #11 -: Април 27, 2008, 10:31:26 am »
Доктор Бъчваров от клиника Шерев най-добрия в България.

даката, вие ходили ли сте при този д-р Бъчваров? или имаш референции от другаде? извинявай, че така питам, но вече малко се объркахме с тези уролози...
*
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #12 -: Април 28, 2008, 20:52:42 pm »
Ние също ходихме при д-р Бъчваров и поне от първия преглед сме много доволни. Много е симпатичен и внимателен, обясни ни всичко обстойно. Сега чакаме резултатите от изследванията и започваме лечение. Мисля, че няма да сбъркате ако отидете при него. Успех :balk_103:
*
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #13 -: Април 28, 2008, 21:28:27 pm »
Доктор Бъчваров от клиника Шерев най-добрия в България.
напълно съм съгласен.от личен опит мога да кажа че наистина е така.Обяснява всичко най подробно и прилага схеми на лечение както в западните клиники,които друг в бълг.не съм чел да прилага,т.е. другите лекуват като уролози а не андролози,а разликата между двете е голяма.затова че няма да сбъркаш ако му се довериш
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #14 -: Април 28, 2008, 22:49:26 pm »
за д-р Бъчваров в клиниката на Щерев и аз гласувам с две ръце,той прави биопсия на мойто мъжле и наистина смятам,че е добър лекар
*
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #15 -: Април 29, 2008, 00:20:08 am »
Всички много хвалите Бъчваров, май повече го харесвате и от Кацаров, а наистина имам чувстовто, че около 90 % от тези, които ходят при Кацаров се оказват с варикоцеле. Не знам дали си въобразява, но за  мен е така. За съжаление никъде другаде няма уролози-андролози освен в София  :(
 
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #16 -: Април 29, 2008, 07:39:07 am »
... За съжаление никъде другаде няма уролози-андролози освен в София  :(

Да, това е много неприятен факт, защото не може всички нуждаещи се да се наредят на опашка там.
И така ще се чака с месеци за преглед, и лекарите ще са натоварени. :(
*
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #17 -: Април 30, 2008, 15:11:49 pm »
Ние попаднахме в същата ситуация като Стар. Д-р Кацаров диагностицира варикоцеле 3-та степен и препоръча операция, въпреки че спермограмата на мъжа ми не беше съвсем лоша /астенозооспермия/. Не се доверих на мнението му и потърсихме консултация с още двама уролози - и двамата, независимо един от друг, категорично заявиха, че варикоцеле няма и няма нужда от оперативна намеса. По-късно /около година след това/ мъжът ми беше по друг повод във Военна болница при трети  :lol: уролог, който също потвърди, че варикоцеле няма.
Д-р Кацаров ми се стори доста краен в нашия случай.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #18 -: Април 30, 2008, 19:23:07 pm »
И при нас, д-р Кацаров постави диагноза варикоцеле 2 степен и направи операция на мъжа ми. За съжаление след нея не настъпи подобрение, а напротив-резултатите му бяха по-лоши. Не знам дали е имало смисъл, защото не сме се консултирали с друг специалист.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Добър уролог - андролог освен д-р Кацаров?
« Отговор #19 -: Април 30, 2008, 21:48:39 pm »
Дечев е супер
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит