0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Не зная дали тази тема е за тук и доста време размислях дали изобщо да я създам. Но вече почнах...
Както редовните от вас знаят, при нас проблема за сега е мъжкия фактор. Не, че сме правилли кой знае какви изследвания, но от тези които имаме до сега не се отчита някаква физическа причина. От всичко това, което съм изчела стана ясно, че причина за намален брой сперматозоиди са както физически проблеми, така и емоционални. За стреса на работното място- ясно, кой ли не е подложен на такъв и аз съм склонна да го пренебрегна. Но при моя мъж има едно преживяване, което според мен може би е в основата на проблема- когато е бил на 6 год. майка му е починала. Година след това свекър ми се е оженил повторно, т.като сестра му е била на 1 год. когато се е случило това нещастие. Т.като е бил достатъчно голям да разбере някой неща, съпруга ми 2 год. е живял при баба си (от майчина страна), защото не е възприемал втората си майка.
Не съм специалист да правя каквито и да било заключения, но според мен едно такова преживяване би могло да причини доста сериозни поражения в психиката на всеки.
Ако някой от вас е срещал материали с такава насоченост, ще съм му благодарна да сподели тук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Едва ли нещастието е причината.
Има много случаи, доказващи обратното.
*
Нищо чудно, Мини, стреса при който живеем действително е много голям, преумората също. Няма начин това да не избива някъде. Но явно при всеки различно. Също съм се задавала този въпрос много пъти. То да е само стреса - ами храната, ами въздуха, ами водата, ами какво ли не ...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цитат на: mini
От всичко това, което съм изчела стана ясно, че причина за намален брой сперматозоиди са както физически проблеми, така и емоционални.


това е интересно, аз пък никъде досега не съм срещала да се споменава такава връзка. би ли привела няколко цитата или линка към такива материали?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Цитат
ОЛИГОЗООСПЕРМИЯ (олиг... + зоо... + сперма), намалено количество на сперматозоидите в еякулата. ... Към олигозооспермията могат да се отнесат и физическите и психическите пренатоварвания, стресът, конфликти, чести еякулации .

Това е от статиятата в "Зачатие"- "Спермограма, сперматозоиди, сперматогенеза".
А и в книгите които имам това също се посочва като причина, когато не се открие физическа такава.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цитат на: mini
Цитат
ОЛИГОЗООСПЕРМИЯ (олиг... + зоо... + сперма), намалено количество на сперматозоидите в еякулата. ... Към олигозооспермията могат да се отнесат и физическите и психическите пренатоварвания, стресът, конфликти, чести еякулации .

Това е от статиятата в "Зачатие"- "Спермограма, сперматозоиди, сперматогенеза".
А и в книгите които имам това също се посочва като причина, когато не се открие физическа такава.


честно казано, според мен това са спекулативни твърдения, но дори и да има известна доза истина в тях, те се отнасят до моментни последици върху сперматогенезата.
едва ли някой сериозно би твърдял, че прекарана психична травма в детството може да е причина за влошена оплодителна способност у зрелия мъж!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Ами jam какво да ти кажа, опитвам се да намеря причината и сама си правя изводи като няма доктор който да ми каже- еди къде си е... .
Аз и за това съм при вас- да се информирам, да науча нови неща, да споделям притеснения и радостни моменти... .
За това и в откриването на темата написах:
Цитат
Ако някой от вас е срещал материали с такава насоченост, ще съм му благодарна да сподели тук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
То и при нас уж бяха стресови причините за лошата спермограма, но като разпитах по-настойчиво мъжлето стана ясно, че е прекарал орхиепидидимит преди повече от 20 год. Това заболяване е свързано с нелекувана инфекция, вследствие на която се уврежда епидидима, при което се получава подуване на тестисите и може да се сигне до отстраняването им. Е моя не е стигнал до там. Отока е преминал, но последствията си остават за цял живот. Аз също в началото си мислех, че е от стрес лошата спермограма, ама то ако беше така нямаше да има мъже с нормални показатели в нашите условия на живот.
*
Абе те стресовите фактори по различен начин влияят на всеки и всеки има различно слабо място дето го удрят. Досега не съм видяла място в нета, където да пише за фактори, които афектират сперматогенезата и там да не се споменават стреса и емоционалното напрежение като такива.
Ето тук има резултати от специална студия писана на база проучване:
http://humrep.oupjournals.org/cgi/content/full/14/3/753
Освен това в световен мащаб се наблюдава спад в мъжката фертилност.
Защо критериите на световната здравна организация за концентрация за занижени 2 пъти?
*
Цитат на: mini
Но при моя мъж има едно преживяване, което според мен може би е в основата на проблема- когато е бил на 6 год. майка му е починала. Година след това свекър ми се е оженил повторно, т.като сестра му е била на 1 год. когато се е случило това нещастие. Т.като е бил достатъчно голям да разбере някой неща, съпруга ми 2 год. е живял при баба си (от майчина страна), защото не е възприемал втората си майка.
Не съм специалист да правя каквито и да било заключения, но според мен едно такова преживяване би могло да причини доста сериозни поражения в психиката на всеки.
Ако някой от вас е срещал материали с такава насоченост, ще съм му благодарна да сподели тук.


Не мисля че някакво преживяване в миналото може да се отрази на сперматогенезата, но може да повлияе психически върху мъжа и това да е проблема например за ерекцията.

Някои лекари често когато не могат да открият причината за дадена болест казват "Вероятно е от стрес". Че то кой не е в стрес, кой живее в идеални условия както казва Сигнус. А и не може да се каже сто процентово дали стреса в случая има голяма роля или не. В крайна сметка стреса влия като цяло върху нашето тяло и здраве и трябва да се опитваме да го избягваме до колкото е възможно независимо дали има очевидни последици от него или не.