0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Повишен брой левкоцити
« -: Февруари 14, 2007, 13:38:04 pm »
Здравейте,

Първо да поясня, че спермограмата е правена в лаборатория в Бургас. От всичко изписано във форума ми е ясно, че не е надеждна. Но нас по скоро ни интересува наличието или не на някакво възпаление.

Веднага се набива на очи броя на левкоцитите: 15-17 левкоцита на зрително поле, единични простатни телца, аглутинати.
Порових се във форума и открих, че нормата е до 10 левкоцита на зрително поле.
Затова пуснахме и спермокултура, според която няма бактериален растеж: N.gonorrh (-), Tr.vaginalis (-), Candida (-).
Направо съм в шах. Какви изследвания още могат да се направят?

Поздрави
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Повишен брой левкоцити
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2007, 13:42:17 pm »
Първо не е ясно дали са левкоцити или са незрели клетки на сперматогенезата (тези две неща често се бъркат в лабораториите и за да се отдиференцират, трябва да се направят специални тестове).

Второ, АКО са левкоцити, трябва да се посее простатен и уретрален секрет, освен еякулата и допълнително да се направи тест за хламидия и микоплазма /уреаплазма.

Уролог видял ли го е?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Повишен брой левкоцити
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2007, 13:55:17 pm »
Благодаря Мели за бързия отговор.

Не е ходил на уролог, до сега се занимавахме с моите проблеми.
Но е крайно време да посети такъв. Този простатен и уретрален секрет от уролог ли се взима? А теста за хламидия и микоплазма кръвен ли е?
Извинявай за многото въпроси.

Поздрави
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Повишен брой левкоцити
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2007, 13:57:53 pm »
Простатен секрет се взима от уролог.
Уретрален може и сам да си го вземе, след обяснения.
Хламидия и микоплазма /уреаплазма се изследват в секретите, а антитела срещу хламидия могат да се търсят и в кръв.

Питай си спокойно.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Повишен брой левкоцити
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2007, 14:05:01 pm »
Благодаря Мели!  :)

Сега остава да намерим добър уролог в Бургас. Хм, защо ли си мисля, че ще е малко трудна тази задача.
И още нещо, хламидията и микоплазмата може ли да се изследва в спермата? (тя е секрет, нали  :D)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Повишен брой левкоцити
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2007, 14:13:25 pm »
Може, но в уретрален секрет е по-добре.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Повишен брой левкоцити
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2007, 14:40:34 pm »
Благодаря ти Мели!
*
Re: Повишен брой левкоцити
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2007, 15:53:54 pm »
Мели, открита ли е връзка между повишените левкоцити и варикоцелето?
При нас преди операцията винаги бяха над 10, но инфекция не се откри.
Сега са си в норма.
Поздрави.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Повишен брой левкоцити
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2007, 11:28:46 am »
И при нас има подобен проблем - последната спермограма е с повишено РН /8,5/ и с голямо количество левкоцити  :( Микробиологията на еякулат е чиста, кръвният тест за хламидии е отрицателен. Така като гледам предстои ми трудната задача да пратя милото на уролог за допълнителни изследвания, пак ще се водим за ръчичка май  :x А колко преговори ме чакат, не е истина...

Някой ако може да ми препоръча уролог в Хасково или Пловдив, моля  :help:
  09.11.2007