0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« -: Февруари 14, 2007, 10:34:58 am »
 :P Здравейте ,момичета ще съм Ви благодарна ако споделите вашето мнение!
До 8-9 дни живот и здраве ще ми се падне трансфера от-5 по ред ин-витро  опит .
Само да вмъкна че предните ми опити съм правила с наличие на хидросалпинкс -е...премахнах тази пречка надявам се този път да е успешен края.
Правила съм всички възможни иследвания преди 5-месеца и имунологични от които се установи всичко е  в норма с единствен показател за НК- на границата 12 .
Тогава преди 4- опит ми назначиха 30 ампули аз не ги направих поради финансови причини и лекара каза че не са толкова високи границите .
Сега -трябва да реша до утре да ли да направя вливане или не !
Като имам напредвид ,че тези показатели са от 4-5 месеца .
Моля ,за вашето становище за което ще съм Ви благодарна !
Успех на всички АРТ!
*
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2007, 11:19:29 am »
:P Здравейте ,момичета ще съм Ви благодарна ако споделите вашето мнение!
До 8-9 дни живот и здраве ще ми се падне трансфера от-5 по ред ин-витро  опит .
Само да вмъкна че предните ми опити съм правила с наличие на хидросалпинкс -е...премахнах тази пречка надявам се този път да е успешен края.
Правила съм всички възможни иследвания преди 5-месеца и имунологични от които се установи всичко е  в норма с единствен показател за НК- на границата 12 .
Тогава преди 4- опит ми назначиха 30 ампули аз не ги направих поради финансови причини и лекара каза че не са толкова високи границите .
Сега -трябва да реша до утре да ли да направя вливане или не !
Като имам напредвид ,че тези показатели са от 4-5 месеца .
Моля ,за вашето становище за което ще съм Ви благодарна !
Успех на всички АРТ!
Тези гадини НК клетки :x.Аз имах по високи показатели от твоите,17% и ми беше назначено от доц.Конова Интралипид.Незнам защо на теб са ти изписали по силната артилерия.При мен нямаше резултат,защото паднаха на 16% при 4 пъти вливания.Моят съвет е чуй се с твоят лекар и попитай,че поради финансови причини дали може да се смени терапията,но непременно направи вливане.Не се знае по какъв начин помага,но ефекта според мен има,до извесна степен.
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2007, 11:49:03 am »
jimn, вярно, че финансовият проблем не е за пренебрегване, но ако наистина се налага (това само лекарят ти може да ти каже със сигурност), помисли кое ще ти излезе по-скъпо - още един неуспешен опит ин-витро или още средства за едно вливане с цел този опит да е успешен  :roll: Вярно, че и вливането не ти гарантира 100% успех, но пък ако не го направиш, винаги ще си мислиш "ами ако го бях направила ..."
Изборът е сложен, консултирай се с лекаря си най-добре и преценете "за" и "против". Стискам палци  :crossfingers: каквото и да решиш.
*
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2007, 14:00:51 pm »
А не е ли по-добре на направиш ново изследване на НК клетките? Не знам за колко време излизат резултатите (момичета кажете?), но ако е до 1-2 дена... поне ще знаеш има ли защо да вливаш?
Тогава док ще реши. Интралипида е с пъти по-евтин (около 20 лв.) но само доц. Конова го предписва засега.  :crossfingers:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2007, 14:16:32 pm »
А не е ли по-добре на направиш ново изследване на НК клетките? Не знам за колко време излизат резултатите (момичета кажете?), но ако е до 1-2 дена... поне ще знаеш има ли защо да вливаш?
За съжаление май няма време за ново изследване  :? На мен ми дадоха резултатите чак след една седмица, а при ин-витрото е добре вливането да се напарви 7-10 дни преди ембриотрансфера, до колкото съм запозната. При мен поне беше седмица преди пункцията, значи 9 дена по-рано.
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2007, 14:39:15 pm »
В Иван Рилски резултатите от изследването на НК клетки стават в същия ден.

Според мен, щом си имала хидросалпингс, и това обяснява неуспешните опити, няма нужда да вливаш сега - 12% нищо не са.

Успех!!
Благодаря ти, Бени!







*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2007, 14:46:02 pm »
В Иван Рилски резултатите от изследването на НК клетки стават в същия ден.

Според мен, щом си имала хидросалпингс, и това обяснява неуспешните опити, няма нужда да вливаш сега - 12% нищо не са.

Успех!!
Благодария-още веднъж на всички -много много Ви благодария и желая на всички най-хубавите бебчета на света ние го заслужаваме !!
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2007, 17:59:18 pm »
Успех, Джим  :D

lb2f
*
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2007, 19:45:38 pm »
НК клетки 12% са в норма.
Не прави вливания.
Ако не премахнеш хидросалпингса, трудно ще успееш.
Но всяко правило има изключение.
Успех!!!
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 00:14:09 am от BENJI »
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #9 -: Февруари 19, 2007, 21:23:29 pm »
Jimn,  правили ли сте изследвания на антифосфолипидни антитела, антинуклеарни,антикардиолипини?
 Както и crossmatch?

 Каквото и да решите успех!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2007, 23:14:50 pm »
НК клетки 12% са в норма.
Не прави вливания.

Абе, какви вливания с този резултат!!!??? Аз имам 24% и няма да вливам. То бива бива гадна имунология, ама такова чудо?!!!
Мила, ти си реши, но аз имах 17% през декември, влях 40 ампули и ИКСИ-то пак беше неуспешно. Сега след вливането са се покачили на 24% и не вливах нищо!!!! Успех, мила!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Titka

  • **
  • 56
  • Вярвай в своята мечта,дори далечна да е тя.
Re: Отново за НК -клетки ! За вливане или НЕ ?
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2007, 13:45:46 pm »
Jimn,от все сърце ти пожелавам успех. :balk_602: