0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мили момичета, бихте ли ме посъветвали какви изследвания е добре да се направят, в случай че планираш бременност, а в същото време и не се получава? Ние с мъжо от 4 мес правим опити, но не се получава. Направих цитонамазка и съм 1ва група. Какво още трябва да изследвам? Моля, помогнете ми със съвет.  :)
*
Re: Необходими изследвания преди желана бременност?
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2007, 10:32:51 am »
Здравей,

4-ри месеца са много кратък период за да се тревожиш, но е добре да направиш няколко изследвания преди планирана бременност. Виж тази статия.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=159

Хубаво си започнала с цитонамазката. Пожелавам ти успех!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Необходими изследвания преди желана бременност?
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2007, 11:03:18 am »
Благодаря за статията!  :)
*
Re: Необходими изследвания преди желана бре&#
« Отговор #3 -: Април 20, 2007, 14:25:00 pm »
Здравейте. Решила съм да си направя някои изследвания (клоня към Токуда), които невроложката ми каза да направя. Някои са ми ясни какви са но някои не. Ще ви ги изброя за да ме свтнете, че сте по-запознати от мен. Каква е целта на тези изследвания, и за какви направления да крънкам личната? Благодаря предварително за отговорите. :D
*
Re: Необходими изследвания преди желана бременност?
« Отговор #4 -: Април 26, 2007, 16:20:30 pm »
Момичета, изследванията които се назначават, както и последователността на тяхното правене са строго специфични за всеки организъм и трябва да бьдат назначени от лекар-специалист в тази област. Така че, първо ви съветвам да си намерите някой добър лекар, на който да се доверите и той ще ви насочи с какво да започнете и до къде да стигнете. Не се впускайте сами в подобни приключения...четенето на всякаква информация от статии и форуми може само да ви направи по-информирани, ориентирани и подготвени... Аз скоро също тръгнах по този път ...:goodluck:
Re: Необходими изследвания преди желана бре&#
« Отговор #5 -: Април 28, 2007, 20:56:57 pm »
Хри,4 месеца,не са дълъг период,но ако наистина си решила,че имате нужда от изследвания,ето ти последователността:
1.За мъжът-спермограма и изследване за хламидия
2.За жената:
3-5ти ден от МЦ следните хормони.
ЛХ
ФСХ
Прогестерон
Пролактин
Тестостерон
ДХЕА-С
деня около овулацията(най-добре разбираш с тестове)
ЛХ
ФСХ
естрадиол
1 седмица след овулацията:
прогестерон
естрадиол
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Други изследвания за жената:хламидия,хпв,цитонамазка,микробиология,уреоплазма.
Ако всички от горепосочените са ОК,тогава отиваш на цветна снимка.
УСПЕХ!!!