0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Домашна спермограма (или нещо подобно)
« -: Февруари 10, 2007, 21:39:36 pm »
Не знам колко е функционално и дали работи и дали го има вече в България, но е интересно да се види:
http://www.walgreens.com/store/product.jsp?CATID=100702&navAction=jump&navCount=0&id=prod385425


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2007, 21:45:06 pm »
Няма го в България. По едно време мислех да поръчам подобнонещо от друга фирма-производител, но излиза много скъпо за българския потребител. Освен това показва значително по-малко неща, отколкото една стандартна спермограма - то няма и как да е иначе.

Иначе е на принципа на колориметрчна реакция, при брой сперматозоиди над 20 млн в мл се позитивира тестова линия, подобно на тестовете за овулация и за бременност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2007, 20:57:41 pm »
www.babyornot.de
www.babyotnot.co.uk

Теста за качеството на спермата, го направихме още преди да тръгнем по лекари. Още тогава знаехме, че спермата не е наред. И излезе вярно.  Теста по принцип е за количество сперматозоиди. 2 теста в опаковка.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2007, 10:40:06 am »
Osiana, каква му е цената?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2007, 15:21:29 pm »
Теста струва 54,80 евро + 4 или 5 евро доставка, всичко около 60 евро.
Доставката беше от Дания.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2007, 15:42:23 pm »
Неприложимо за нашите условия - една спермограма струва 15-25 лв. и включва поне още няколко показателя освен концентрация на сперматозоидите в мл.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2007, 15:47:22 pm »
Абсолютно неприложимо :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2007, 16:04:32 pm »
Неприложимо за нашите условия - една спермограма струва 15-25 лв. и включва поне още няколко показателя освен концентрация на сперматозоидите в мл.

Напълно съм съгласна - за Бългрия.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2007, 18:21:04 pm »
Мели, аз мисля, че има и друго. За някои от мъжете, да правят спермограма е болна тема. Невероятно, но факт.
Много от тях предпочитат да дадат повече пари, но да не ходят по лекари за такива неща. И в тоя случай, един такъв тест, е все пак от помощ, независимо от цената, да се разбере долу_ горе има ли проблем или не. И от там нататък, мъжът сам да прецени, че ще трябва да се ходи на лекар.

 :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2007, 20:09:16 pm »
Вярно, че темата им е болна. Но ... когато един мъж не желае да си направи спермограма, то не е от нежелание да ходи при лекар. Ако е само това, няма никаква пречка да си отделят еякулата в къщи и жена им да го донесе до лабораторията. Но не е това. Болната тема е защото се страхуват да не им се открие проблем или защото вече знаят, че имат проблем, а най-вече защото им е толкова акъла.

Вторият тънък момент е в самия тест. Той отчита само и единствено концентрация сперматозоиди в мл. Което, разбира се, е важно, но в никакъв случай не е най-важното при една спермограма. А я сега си представи един мъж, при който има бройка, но морфологията е отчайваща (впрочем, това е много често срещано при пушачи). Ще си направи теста в къщи, ще му излезе линията, че всичко му е наред и няма да има на света сила, която да го убеди да си направи истинска спермограма поне в близките 2 години.





"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2007, 20:21:59 pm »
най-вече защото им е толкова акъла.


 :blob10:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2007, 20:33:38 pm »
Болната тема е защото се страхуват да не им се открие проблем или защото вече знаят, че имат проблем, а най-вече защото им е толкова акъла.

Вторият тънък момент е в самия тест. Той отчита само и единствено концентрация сперматозоиди в мл. Което, разбира се, е важно, но в никакъв случай не е най-важното при една спермограма. А я сега си представи един мъж, при който има бройка, но морфологията е отчайваща (впрочем, това е много често срещано при пушачи). Ще си направи теста в къщи, ще му излезе линията, че всичко му е наред и няма да има на света сила, която да го убеди да си направи истинска спермограма поне в близките 2 години.





Абсолютно вярно за съжаление. Напълно съм съгласнас теб. Точно такива са, и така биха реагирали, както ти описваш в тънкия момент.

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2007, 22:17:27 pm »
Добре, аз също съм съгласна с вас, но постоянно се питам ЗАЩО толкова се страхуват мъжете?Аз хиляди пъти съм се опитвала да провеждам разговори на тази тема, но отговора е един и същ "аз имам дете /от друга жена/ при мен проблем няма" На което ми идва да изкрещя, че и аз имам един аборт преди 7 години, но... ето че нещата не стават.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #13 -: Февруари 12, 2007, 22:28:39 pm »
Скрита, за мен има няколко причини.

Правих преди 2 години една анкета с мъже, на които е открит проблем, но доста късно. И отговорите им бяха следните:

1. Срам - щото било интимна област, как ще споделят с чужд човек, ала бала ...
2. Страх - и то много интересна версия, страх от раково заболяване. Мда, много мъже, да не кажа всички, са хипохондрици. И една лека болка в резултат примерно на варикоцеле веднага се асоциира с рак.
3. Страх от манипулации - инжекции, преглед на простатната жлеза, операции ...
4. Незнание - не знаят, че може да има мъжки фактор на стерилитета, никъде не с аг опрочели, никой не им е казал, че е възможно. Смятат, че щом им става и правят секс, то всичко е ок.
5. Невежество, защото не знам как да го нарека иначе, подкрепено с примери - моят приятел имаше сифилис, пък има 3 деца, другият пък пие и пуши и нищо му няма ...
6. Което за мене е най-страшно - една малка група знаят, че имат проблем, но не искат жените им да научат.
7. Емоционални проблеми - мислят, че жените ще ги напуснат, ако причината е в тях.
8. Ятрогенно - попаднали са първо на лекар (или на лаборант), който им е казал, че всичко им е наред или пък че няма к`во да се притесняват, ей сега малко ще стимулират жената ...

Може би имаше и още.
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 09:51:02 am от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2007, 09:15:48 am »
Скрита, за мен има няколко причини.

Правих преди 2 години една анкета с мъже, на които е открит проблем, но доста късно. И отговорите им бяха следните:

7. Емоционални проблеми - мислят, че жените ще ги напуснат, ако причината е в тях.
Или пък смятат, че отклонения в спермграмата ще доведат до удар по мъжкото им самолюбие в двойката. Все едно  като нямаш овулация един месец, то този месец не си жена. Абе 90% са точно такива ! Лични наблюдения. Добре, че по-голямата част от тях подлежат на обработка.

Преди почти 5 г. ги гледахме същите устройства ги продаваха в нета за около 80$  и моята половинка беше готов да си купи, вместо да даде 15 лева за спермограма. Добре, че не купихме, според мен никакъв смисъл няма - това само може дада де някакъв приблизителен резултат - им ли достатъчно сперматозииди, а какви са и да ли вършат работа - няма информация.
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 09:54:35 am от Мели »
*
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2007, 18:37:23 pm »
И при нас проблемът е " ШУБЕТО Е ГОЛЯМ СТРАХ " от година и половина се мъча да го убедя да отидем двата на специалист , за да разберем каква е сиуацията но не и не.
Всичко щяло да си дойде на мястото когато трябва.
Но ГОДИНИТЕ СИ МИНАВАТ!

 :blowingdust2:
*
Re: Домашна спермограма (или нещо подобно)
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2007, 19:00:41 pm »
Мале-е-е, ние май сме изклучение от правилото ... Няколко месеца след като не можах да забременея вече знаехме, че сме със сериозен мъжки проблем. Никога не се е дърпал относно прегледи и е изпил лекарства с тонове за 10 години. Обаче голям проблем беше да се оперира от варикоцеле. Така е, като двама уролози ти казват, че нямаш, а един че имаш... Магаре на лед - ама нейсе, оперира се, къде ще отиде. Сега неще да пие витамини. Бил си ги изпил за няколко живота напред. Изобщо - щурава работа са това мъжете, пък уж ние сме били необходимото зло. :D